چک لیست بازگشایی استخر شنا در فصل بهار
نوشته شده توسط : نت ویر

با توجه به رسیدن فصل بهار ، اگر شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید مطلوب است، می توانید نسبت به بازگشایی استخرتان اقدام کنید.

در ادامه این این مقاله مراحل بازگشایی استخر در فصل بهار

مرحله1- شروع کار

معمولاً اولین کاری که صاحب استخر می خواهد انجام دهد برداشتن کاور روی استخر است. اما در واقع این دومین کاری است که باید انجام دهید. اولین کار تمیز کردن محیط اطراف استخر و همچنین جارو کردن شاخ و برگ درختان، خاک و آب جمع شده روی کاور می باشد.

مرحله ۲- بررسی تجهیزات

پس از تنظیم سطح آب، مرحله بعدی بررسی تجهیزات استخر است. ابتدا تمامی درپوش ها و دوشاخه های فیلتر، پمپ و هیتر را که قبل از زمستان باز کرده بوده، دوباره متصل کنید. سبد اسکیمرها و پمپ را دوباره سرجای خود قرار دهید.

مرحله 3- اضافه کردن آب به استخر

پس از برداشتن کاور و انبار کردن آن، مرحله بعدی بررسی سطح آب استخر است. سطح آب استخر باید حداقل تا وسط اسکیمر باشد. این مساله بسیار مهم است چون با انجام این کار از ورد هوا به داخل پمپ استخر جلوگیری کرده و پمپ تنها آب را به داخل مسیر تصفیه آب مکش خواهد کرد

مرحله 4- روشن کردن سیستم فیلتراسیون

در این مرحله ابتدا پمپ و سپس دیگر تجهیزات  استخر  را روشن کنید. وبا بررسی تمام  تاسیسات استخر از باز بودن شیر هواگیری فیلتر اطمینان حاصل کنید تا هوای داخل مسیر و فیلتر از طریق آن خارج شود. سپس تمامی تجهیزات را در حین کار با دقت بازرسی کنید.

مرحله ۵- افزودن مواد شیمیایی

نگه داشتن تعادل شیمیایی آب همواره بسیار مهم بوده و باعث می شود تا استخرتان همیشه تمیز و سالم بماند. برای انجام این کار باید به صورت منظم مقدارpH، کلر و قلیائیت کل را اندازه گیری کرده و در محدوده ایده آل نگه دارید. برای اینکه اندازه گیری ها دقیق باشد، سیستم فیلتراسیون را به مدت چند ساعت روشن گذاشته و سپس نمونه آب را در زمان روشن بودن سیستم تصفیه، از انتهای قسمت عمیق استخر بردارید.

می توانید خودتان از تست کیت های مخصوص برای اندازه گیری پارامترهای شیمیایی آب استفاده کنید و یا از تکنسین تعمیر و نگهدار استخر برای انجام دوره ای این کار کمک بگیرید.

:: موضوعات مرتبط: طراحی و ساخت بنا , طراحی و ساخت استخر شنا , ,
:: بازدید از این مطلب : 228
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 21 بهمن 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: