نوشته شده توسط : نت ویر

زنجيرهاي بسيار بزرگ 

زنجيرهاي طلا كه بسيار بزرگ هستند، شكل و شمايل فانتزي به تيپ شما مي‌بخشند. تا قبل از سال ۲۰۲۰ از اين زنجيرها فقط براي مراسم خاصي مي‌شد استفاده كرد. اما از سال آينده چون قرار است طلاهاي سايز بزرگ مد شوند، مي‌توانيد با خيال راحت هر جا كه دوست داريد از آنها استفاده كنيد.

طلا و جواهرات رنگي

مصنوعاتي كه با طلا و نقره ساخته مي‌شوند هميشه و همه‌جا مورد توجه مردم قرار دارد. اين زيورآلات هيچ‌گاه رنگ كهنگي به خود نمي‌گيرند و حتي مي‌توان نسل به نسل آنها را به فرزندان خود منتقل كرد.

چوكرهاي مدل‌دار

چند سال پيش چوكرهاي ساده، پارچه‌اي، چرمي و گيپوري مد شده بود و اغلب زنان از اين گردنبندهاي كوتاه و جذاب براي تكميل تيپ خود استفاده مي‌كردند. اما چندين سال بود كه چوكر كمتر مورد توجه فشن‌استايليست‌ها قرار داشت. اما گويا قرار است در سال ۲۰۲۰ دوباره از اين مدل زيورآلات استفاده شود.

زيورآلات نقره‌

نقره و زيورآلات نقره در سال ۲۰۲۰ محبوب خواهند شد. در حال حاضر هم مصنوعات بسيار زيبايي از جنس نقره در بازار وجود دارد. اما در سال آينده ميلادي بايد منتظر مدل‌هاي جديدتر و جذاب‌تر از زيور آلات نقره باشيم.

جواهرات با طرح دريا

در سال ۲۰۲۰ شاهد حضور طلا و جواهراتي خواهيد بود كه به دريا و موجودات دريايي ربط خواهند داشت. هر چيزي كه به دريا مربوط شود مي‌تواند الهام‌بخش ساخت و طراحي چنين طلاهايي باشد. از صدف و موج دريا گرفته تا رنگ و شكل دريا.

مرواريد

زيورآلات مرواريدي از كلاسيك‌ترين و شيك‌ترين سنگ‌هاي قيمتي است كه هميشه در بازار طلا و جواهر موجود است. قديم‌ها فقط زنان پير و ميانسال سراغ مرواريد مي‌رفتند، اما چندين سال است كه زنان جوان هم عاشق اين سنگ طبيعي شده‌اند و براي تيپ‌هاي ساده اما شيك خود از زيبايي مرواريد استفاده مي‌كنند.

گوشواره‌هاي حلقه‌اي بزرگ (Hoop)

گوشواره‌هاي حلقه‌اي چند سال پيش هم مد شده بودند و در اندازه‌ها و طرح‌هاي بسيار متنوعي در بازار عرضه مي‌شدند. اين زيور آلات هيچ وقت كنار گذاشته نشدند و همچنان در ميان مردم محبوبيت داشتند. اما گويا در سال ۲۰۲۰ قرار است به يكي از ترندهاي اصلي تبديل شود و مد سال آينده باشد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود (انگشتر طلا، گوشواره طلا ، و...) خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 170
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 خرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

وقتي شما هر روز از يك قطعه طلا يا جواهر(انگشتر طلا، گوشواره طلا و...) استفاده مي‌كنيد، در واقع آن را در معرض ضربه و خراش و ترك برداشتن قرار مي‌دهيد.

شايد خودتان نتوانيد اين آسيب‌ها را با چشم غيرمسلح ببينيد و تشخيص دهيد و زماني متوجهشان بشويد كه كار از كار گذشته باشد و مثلا سنگ گران‌قيمت روي انگشترطلا، ترك عميق برداشته باشد.

براي پيشگيري از چنين مشكلاتي توصيه ما اين است كه حتما هر چند وقت يكبار طلا و جواهرات خود را نزد كارشناس تعميرات طلا و جواهر ببريد تا آنها را معاينه و وارسي كند.

معاينه جواهرات چيست؟

كارشناسان تعمير و ساخت جواهرات، قطعات طلا و جواهر را مورد بررسي قرار مي‌دهند. آنها با تجهيزات خود مي‌توانند همه جاي مصنوع طلا را بازرسي كنند و وجود هرگونه آسيبي را مشخص كنند. همچنين اگر طلا به پرداخت و پوليش نياز داشته باشد، آن را براي شما انجام خواهند داد.

در طول معاينه طلا توسط كارشناس، كارهاي زير صورت مي‌گيرد.

تعمير

چك كردن سلامت جواهر مهم‌ترين كاري است كه كارشناس طلا انجام مي‌دهد. شكستگي، ترك يا خميدگي هر گوشه از مصنوع طلا، قفل آن، پايه و … را اين كارشناس به خوبي تشخيص داده و آن را برطرف مي‌كند. مثلا اگر قفل شل شده باشد، حتما آن را سفت خواهد كرد. يا مثلا اگر چنگك پايه‌ي الماس شكسته باشد، آن را تعمير خواهد كرد تا اين گوهر با ارزش گم نشود.

پرداخت (جلا دادن)

در طول معاينات طلا و جواهر، پس از تعمير و تميز كردن، قطعه طلاي موردنظر پرداخت و جلا داده مي‌شود. البته اين گزينه انتخابي است و ممكن است شما دوست نداشته باشيد طلا خود را پوليش كنيد. يا اصلا طلا به پرداخت شدن مجدد نياز نداشته باشد.

اين را به خاطر داشته باشيد كه طلاي زرد يا نقره استرلينگ را نبايد زود به زود پرداخت كنيد زيرا لايه سطحي آنها از بين مي‌رود. اين فلزات نرم هستند و با پوليش شدن‌هاي مداوم بخش زيادي از آنها را از بين خواهيد برد.

طلاي روكش شده را كه اصلا نبايد جلا بدهيد زيرا آب طلاي كار شده روي فلز پايه سريعا ساييده و محو مي‌شود.

در خانه براي پرداخت طلاي زرد مي‌توانيد آن را در ظرف مسي حاوي آب بجوشانيد تا چربي‌ها از سطح طلا جدا شده و درخشش اوليه طلا به آن بازگردد. اين اجازه را داريد كه كمي مايع ظرفشويي به آب اضافه كنيد. اين ماده شيميايي مشكلي براي طلا ايجاد نخواهد كرد. فقط حواستان باشد كه بلافاصله پس از آب كشيدن طلا آن را با پارچه نرم و تميز، خشك كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلاي كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 3 خرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

استفاده از طلا و جواهرات در مردها موضوع جديد و تازه‌اي نيست كه به سال‌هاي اخير ربط داشته باشد. در مصر باستان مردها به وفور از زيورآلات استفاده مي‌كردند و تاتونخامون يكي از پادشاهاني بود كه همه نوع زيورآلاتي داشت.

در طول قرن‌هاي گذشته مردها هميشه از انواع چشم‌زخم، گوشواره طلا ، هدبند فلزي، گردنبند، پيرسينگ بدن، انگشتر طلا ، پابند، دستبند، مدال و سنجاق سينه استفاده كرده‌اند و همچنان نيز اين زيورآلات در بين برخي از مردان مدرن و امروزي رواج دارد.

جالب است بدانيد در گذشته چنين بوده كه هر چه طلا يا جواهر درخشش بيشتري داشته، براي مردها جذاب‌تر بوده و حتما از آن براي تكميل تيپ و ظاهر خود استفاده مي‌كردند.

گردنبند و زنجيرهاي آويز

چه مدلي براي مردان مناسب است: زنجير طلاي رزگلد ساده / زنجير طلاي زرد با سنگ قهوه‌اي / زنجير نقره استرلينگ بلند با آويز يا مدال از جنس نقره

با چه لباسي بايد ست كرد: يك تي‌شرت ساده و بدون طرح، شلوار جين راسته با جوراب و كفش ورزشي

توضيحات كارشناس: شما با استفاده از اين زنجيرها مي‌توانيد تيپ ساده‌ و تكراري تي‌شرت و شلوار جين را به يك ظاهر متفاوت و جديد تبديل كنيد.

انگشترهاي پهن و مردانه

چه مدلي براي مردان مناسب است: انگشتر نقره استرلينگ / انگشتر مربعي از جنس برنج / انگشتر ساده از جنس طلاي سفيد / انگشتر از جنس پلاتين

با چه لباسي بايد ست كرد: اين‌گونه انگشترها را بهتر است با لباس‌هاي جين و لي ست كنيد، يا لباس‌هاي گل‌دار

توضيحات كارشناس: براي اينكه غيررسمي و ماجراجو به نظر برسيد مي‌توانيد از انگشترهاي پهن استفاده كنيد زيرا اين اكسسوري اغلب با لباس‌هاي كژوال و غيررسمي استفاده مي‌شود.

دستبند 

چه مدلي براي مردان مناسب است: دستبند النگويي از جنس نقره استرلينگ / دستبند چرمي مشكي / دستبند چرمي آبي‌رنگ / دستبند سنگي به رنگ مشكي با تزئينات نقره‌اي

با چه لباسي بايد ست كرد: اين اكسسوري‌ها را مي‌توان تقريبا با هر تيپي ست كرد؛ از پيراهن مردانه گرفته تا تي‌شرت ساده و حتي كت‌هاي اسپرت يا مجلسي. فقط كافيست دستبندها را در كنار ساعت مچي استفاده كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا  و هم چنين خريد طلا  كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر مراجعه كنيد و تنها به چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري نماييد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

۱- انگشترهاي بزرگ و حجيم 

يكي از ترندهاي طلا و جواهرات در سال ۲۰۲۰، انگشترهاي بسيار بزرگ و حجيم است. پيشنهاد مي‌كنيم از بزرگ بودن اين انگشترها نترسيد و حداقل يك بار يكي از مدل‌هاي آن را در دست امتحان كنيد؛ ممكن است به اين تيپ انگشتر علاقه‌مند شويد!

وقتي يك انگشتر طلا حجيم به دست كنيد، ديگر لازم نيست از ديگر اكسسوري‌ها و طلا و جواهرات براي تكميل تيپ و استايل خود استفاده كنيد؛ زيرا اين انگشتر به اندازه كافي جلب توجه مي‌كند.

2- گردنبند چوكر مردانه

چوكرها در گذشته مد بودند و دوباره امسال (۲۰۲۰) مد شده‌اند. اين نوع گردنبند اولين بار در دهه ۱۹۹۰ ميلادي مد بود و با جوراب‌هاي ساق بلند ست مي‌شدند.

چوكر در واقع يك گردنبند بسيار كوتاه است كه فقط دور گردن را مي‌گيرد و آويزان نيست. انواع بسيار زيادي از اين نوع گردنبند در بازار وجود دارد اما نمونه‌هاي چرمي و قلاده‌اي شكل، بيشتر از بقيه طرفدار و محبوبيت دارد

3- گوشواره تكي در يك گوش

امسال احتمالا  زياد ديده‌ايد كه بسياري از مردان جوان امسال در يكي از گوش‌هاي خود گوشواره طلا يا مدل‌هاي ديگري از گوشواره را به گوش دارند.

گوشواره تكي با اين هدف در سال ۲۰۲۰ مد شده تا نشان دهد كه «عدم تقارن» هم زيبا و جذاب است.

4- دستبندهاي مهره‌اي / دستبند‌هاي سنگي

از ديگر ترندهاي اكسسوري مردانه در سال ۲۰۲۰ مي‌توان به دستبندهاي سنگي يا مهره‌اي اشاره كرد كه در سال‌هاي گذشته نيز رواج بسياري داشت. شما با يك دستبند سنگي زيبا مي‌توانيد در يك جمع مردانه خوش بدرخشيد. البته اين امر به جنس و طرح دستبندي كه خريداري مي‌كنيد هم بستگي دارد. هر چه جنس سنگ‌هاي به كار رفته در ساخت دستبند باكيفيت‌تر باشد، جذابيت ظاهري آن بيشتر خواهد بود.

5- گردنبند زنجيري

گردنبند زنجيري سال‌هايِ سال است كه توسط سلبريتي‌هاي مرد مورد استفاده قرار مي‌گيرد و تاريخ دقيق مد شدن آن معلوم نيست. اما چيزي كه معلوم است، اين است كه در سال ۲۰۲۰ هم هنوز گردنبند زنجيري مردانه بسيار محبوب است و جزو ترندهاي امسال به شمار مي‌رود.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرات مي توانيد به فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 58
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

دستبند، جزو زيورآلاتي است كه جنسيت ندارد. يعني هم آقايان مي‌توانند آن را استفاده كنند، هم خانم‌ها. به همين دليل، خريد دستبند براي آقايان كار مرسومي است. و يكي از هديه‌هايي است كه خانم‌ها مي‌توانند به آقايان بدهند. اما دستبند هم مانند ديگر زيورآلات، ويژگي‌ها و سليقه‌هاي متفاوت خودش را دارد

خريد دستبند طلا، دستبندها چه ويژگي‌هايي دارند؟ 

خريد دستبند طلا از هر نوعي كه باشد، ويژگي‌هاي خودش را دارد. دستبند طلا و ديگر دستبندها، از جمله زيورآلاتي هستند كه كادو دادن آنها ساده است. با اين كه به نظر مي‌رسد خيلي توي چشم نيستند، اما مثل ساعت مچي، هميشه توي ديد صاحب دستبند هستند. دستبندها، شكل و شمايل متفاوتي دارند. حتي جنس‌هاي متفاوتي مي‌توانند داشته باشند.

چند نوع دستبند داريم؟

اولين دست‌بندهايي كه ساخته شده اند، از عاج حيوانات، صدف، مرجان يا فلزات ديگري مانند مس و طلا و نقره بوده اند. با گذشت زمان، مواد ديگري هم براي ساخت دستبند استفاده شده است. مثل: بافت، چرم و پارچه. اين تنوع بالا در ساخت اين اكسسوري، باعث شده كه براي افراد بيشتري قابل استفاده باشد. در حال حاضر، طرح و مدل‌هاي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانيم به آنها اشاره كنيم

دستبند طلا براي خانم‌ها

در بين انواع مختلفي كه براي دست‌بند مي‌توانيم در نظر بگيريم، جنس طلا را مي‌توان جزو اولين دسته‌ها به كار برد. دستبندهاي طلا از دو نوع مختلف النگويي و زنجيري تشكيل شده اند. هر دوي اينها از جنس طلا ساخته شده اند. اما در شكل و فرم، كمي با هم تفاوت دارند.

خريد دستبند طلا مدل زنجيري

دستبند زنجيري برخلاف مدل النگويي، قفل دارند و روي هر مچي قابل تنظيم هستند. به راحتي مي‌توان آن را با ساير اكسسوري‌ها و جواهرات استفاده كرد. برخلاف مدل النگويي، ساده و راحت است و به لباس گير نمي‌كند.  نياز به مراقبت ويژه ندارد، و  به راحتي روي مچ تنظيم مي‌شود. مدل‌هاي مختلفي دارد.

خريد دستبند طلا مدل النگو

شكل دايره اي و متقارن و غير قابل انعطاف، ويژگي اصلي آن است. برخلاف تصور ما از دستبندهاي رايج، انعطاف كمتري دارد و مانند النگو روي مچ قرار مي‌گيرد. نگين‌هاي مختلف روي آن كار شده و چون منعطف نيست، بايد به شيوه النگو طلا، آن را پوشيد. معمولاً قفل ندارند و قابل تنظيم نيستند. اما طرح‌هاي متفاوتي دارند كه نظر هر كسي را جلب مي‌كند. به اين مدل، دستبند مچ دستي هم مي‌گويند. اين مدل‌ها معمولاً گشادتر در نظر گرفته مي‌شوند كه بتوان به راحتي دور مچ قرار بگيرند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليلك محصول مورد نظر خورد را خريداري نماييد .:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 55
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 29 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

طراحي اسم با طلا اين مزيت را دارد كه مطمئن مي‌شويد، زيورآلاتي كه خريداري كرده‌ايد را هيچ‌ فرد ديگري در اطراف شما ندارد. يعني يك وسيله زينتي ارزشمند داريد كه منحصرا براي خودتان طراحي و ساخته شده است.

طراحي اسم با طلا براي خانم‌ها

در بحث زيورآلات و طلا و جواهر، هميشه خانم‌ها گزينه‌هاي بيشتري نسبت به مردان دارند. از انگشتر طلا گرفته تا گردنبند، دستبند، پابند و گوشواره طلا مي‌توان براي خانم‌ها طلا سفارش داد و خريد. همه اين اقلام هم قابليت اين را دارند كه بر اساس طراحي اسم ساخته شوند. يعني چه؟ يعني مي‌توانيد گوشوارهاي از اسم خود بياويزيد، يا سفارش دهيد گردنبندتان با اسم خودتان طراحي و ساخته شود. انگشتري كه هر روز به دست داريد، به اسم خودتان مزين شده باشد. يا حتي روي دستبند هم نامتان حكاكي شده باشد.

طراحي اسم با طلا براي خانم‌ها متنوع‌تر و ساده‌تر است. به اين دليل كه هر تيپ و مدلي را مي‌توان براي خانم‌ها در نظر گرفت. اما در مورد مردان اين حق انتخاب وجود ندارد.

گوشواره طلا حرف ه

در مورد طراحي اسم با طلا براي خانم‌ها بايد چندين فاكتور را مدنظر داشت. اول از همه بايد بر اساس سبك زندگي و تيپ لباس پوشيدن خود طراحي اسم را سفارش دهيد. اگر از عاشقان طلا و جواهر هستيد و اغلب تيپ‌هاي زنانه و رسمي داريد، بهتر است سراغ طرح‌هاي تماما طلا برويد. يعني هيچ متريال‌ ديگري همچون سنگ، چرم يا بافت در سفارشتان وجود نداشته باشد. مثلا گردنبندي با زنجير طلا و اسمي از طلا كه به زنجير وصل شده گزينه مناسبي براي شما خواهد بود. يا دستبندي كه اسم شما روي پلاك طلا نوشته شده و به زنجيري از طلا وصل شده بيشتر با سبك زندگي شما همخواني خواهد داشت تا دستبندي كه در طراحي آن سنگ يا چرم به كار رفته.

طراحي اسم با طلا براي آقايان

زيور آلاتي كه طراحي اسم دارند مختص خانم‌ها نيستند. اگرچه هيچ مردي در هيچ كجا يدنيا گوشواره‌اي از اسم خود را از گوشش آويزان نمي‌كند، اما كم نيست شمار مردهايي كه دستبندهاي چرم و طلا از نام خود به دست دارند.

دستبند طلا حرف هه

بهترين و متناسب‌ترين زيورآلات مردانه كه مي‌توان با طرح اسم پيشنهاد داد، دستبند است؛ آن هم دستبند چرمي در تركيب با پلاك‌هاي طلا. براي اين منظور مي‌توانيد سفارش كنيد كه روي يك صفحه طلا نام موردنظر حكاكي شود. يا نام با خط نستعليق (يا هر طرح ديگري) نوشته و به بندهاي چرمي وصل شود.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چن كليك محصول مورد نظر خورد را خريداري كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

انگشترهايي كه نگين الماس دارند بسيار گرانقيمت هستند. به همين خاطر بايد همه حواس خود را جمع كنيد تا مبادا انگشتر يا نگين آن گم شود يا آسيبي به آنها وارد شود.

چرا نگين الماس از روي انگشتر مي‌افتد؟ 

رايج‌ترين و شايع‌ترين دليل افتادن و گم شدن نگين‌هاي الماس از روي انگشترطلا اين است كه فرد بدون اينكه متوجه باشد، به انگشتر ضربه وارد مي‌كند. يا ممكن است دست فرد به ديوار، ميز يا شئ سخت برخورد كند و پايه نگين ضربه ببيند. همين ضربه‌ها سبب شل شدن جاي نگين مي‌شود و در نتيجه با يك حركت معمول يهم ممكن است الماس بيفتد.

كدام الماس‌ها در معرض خطر بيشتري قرار دارند؟

از كجا بايد بدانيد كه الماس شما در معرض خطر افتادن و گم شدن قرار دارد، تا با آگاهي از اين امر از گم شدن نگين پيشگيري كنيد؟

اولين و شايد تنها راه اين تشخيص اسن است كه سنگ‌هاي انگشتر خود را چك كنيد و مطمئن شويد كه ثابت هستند. آنها را آرام با انگشت تكان دهيد ببينيد آيا لق هستند يا خير. اگر الماس حتي كوچك‌ترين حركتي داشت بايد حتما آن را نزد جواهرساز ببريد تا سفتش كند.

سنگ الماس‌هايي كه روي پايه‌هاي چنگگيِ شكسته شده يا خم‌شده قرار دارند بيشتر از بقيه در معرض خطر افتادن هستند.

اگر انگشتر و پايه نگين از فلزات نرمي همچون طلاي زرد يا نقره ساخته شده باشد بايد مراقب باشيد كه پايه نگين آسيب نبيند، خم و دچار شكستگي نشود.

چگونه از افتادن نگين پيشگيري كنيم؟

براي كسب اطمينان از اينكه الماس‌ها روي انگشتر شما ايمن هستند، به محض اينكه حس مي‌كنيد پايه نگين مشكلي پيدا كرده، يا خود نگين لق شده بايد سريعا آنها را تعمير كنيد.

اگر پايه نگين از نوع چنگكي است و يكي از چنگك‌ها شكسته يا خم شده حتما بايد آن را تعمير كنيد. يا همه حواستان را جمع كنيد كه نگين انگشتر نيفتد.

اگر انگشتري كه سنگ الماس دارد از جنس طلاي زرد است، توصيه مي‌كنيم بيشتر مراقب الماس باشيد. زيرا طلاي زرد به دليل خالص بودن و داشتن درصد زيادي طلا در خود، نرم‌تر از طلاهاي رنگي است. طلاي سفيد يا پلاتين براي جواهر گزينه‌هاي مناسب‌تر و مطمئن‌تري هستند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلاي كم اجرت توانيد به سايت طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 60
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر بدنبال يافتن تفاوت بين زنجير طلاي ۱۴ عيار با زنجير طلاي ۱۸ عيار هستيد از شما دعوت مي‌كنيم تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

عيار طلا چيست؟ 

«عيار» در واقع واحد اندازه‌گيري خلوص آلياژهاي طلا و ديگر فلزات گرانبهاست. يعني اگر يك آلياژ فقط ۱ قيراط طلا داشته باشد يعني يك‌بيست‌وچهارم آن طلاي خالص است.

عيار طلا در واقع تعيين كننده ميزان طلاي موجود در مصنوعاتي است كه خريداري مي‌كنيد.

زنجير طلاي ۱۴ عيار از چه موادي ساخته شده است؟

۱۴ بخش از زنجير طلاي ۱۴ عيار طلاي خالص هستند و ۱۰ بخش ديگر آن (از ۲۴ محاسبه مي‌شود) ديگر فلزات هستند. از نظر درصدي بايد بگوييم اين زنجيرها ۵۸٫۳% طلاي خالص در خود دارند.

فلزاتي كه اغلب براي تركيب با طلاي زرد در زنجير ۱۴ عيار استفاده مي‌شوند شامل مس، زينك، نقره، پلاتين و نيكل هستند.

زنجير طلاي ۱۸ عيار از چه موادي ساخته شده است؟

۱۸ بخش از زنجير طلاي ۱۸ عيار طلاي خالص هستند و ۶ بخش ديگر آن  را (از ۲۴ محاسبه مي‌شود) فلزات ديگر تشكيل داده‌اند. از نظر درصدي بايد بگوييم اين زنجيرها ۷۵% طلاي خالص در خود دارند.

فلزاتي كه اغلب براي تركيب با طلاي زرد در زنجير ۱۸ عيار استفاده مي‌شوند همانند زنجير ۱۴ عيار است.

تفاوت بين زنجير طلاي ۱۴ عيار و ۱۸ عيار چيست؟

تفاوت اصلي اين دو نوع زنجير طلا موارد زير است:

 • استحكام و دوام زنجير طلا
 • قيمت زنجير طلا
 • رنگ زنجير طلا
 • حساسيت‌زا بودن يا نبودن زنجير طلا

استحكام و دوام

طلا فلز نرمي است بنابراين هر چه طلاي خالص كمتري در زنجير به كار رود، زنجير محكم‌تر و مقاوم‌تر خواهد بود. دليلش هم وجود فلزات ديگري است كه از طلا سخت‌تر هستند.

قيمت

از آنجا كه در زنجير ۱۴ عيار از طلاي كمتري استفاده شده، قيمت ارزان‌تري نسبت به طلاي ۱۸ عيار دارد.

رنگ

زنجير طلاي ۱۸ عيار حاوي طلاي زيادي است و به همين خاطر رنگ آن نيز زردتر است.

براي كسب اطلاعات بيشتر ئر مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مراجعه كره و تنها با چن كليك مخصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 64
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

تا الان برايتان پيش آمده كه به انگشتر طلا نگين‌دار خود نگاه كنيد و متوجه شويد نگين آن شل شده يا مشكلي برايش پيش آمده است؟ يا مثلا متوجه شويد كه چنگك‌هاي پايه‌اي كه نگين را نگه داشته خم شده يا شكسته؟

در ادامه اين مقاله همراه ما باشيد تا نحوه نگهداري از نگين انگشتر را به شمل يباموزيم:

اگر نگين انگشتر شُل شده آن را استفاده نكنيد 

وقتي متوجه مي‌شويد كه نگين انگشتر شما شل شده بهترين كار اين است كه آن را از دست خارج كنيد و سريعا به يك متخصص تعميرات طلا و جواهر مراجعه كنيد.

چنگك پايه نگين را چگونه تعمير مي‌كنند؟

اگر چنگك فقط خم شده باشد، آن را با ابزار مخصوص صاف و در جاي خود محكم مي‌كنند.

اگر چنگك‌ها شكسته شده باشند بايد آنها را دوباره ساخت و روي پايه محكم كرد. براي اين منظور، سنگ قيمتي را از روي پايه جدا مي‌كنند، چنگك‌هاي قديمي پايه را در مي‌آورند و يك پايه جديد روي انگشتر سوار مي‌كنند. اين كار بيشتر روي انگشترهاي نو انجام مي‌شود.

البته اين روش هم مشكلات خود را دارد. زيرا چنگك پايه دوباره به آن وصل شده و در نتيجه از نمونه‌هاي اصلي شكننده‌تر خواهد بود. همچنين احتمال اينكه شكسته يا جدا شود هم وجود دارد. بنابراين حتي بعد از تعويض چنگك پايه انگشتر هم لازم است مراقبت بيشتري از انگشتر خود داشته باشيد

پايه‌ي نگين انگشتر را هميشه و به طور مرتب چك كنيد

هر بار كه مي‌خواهيد انگشتر نگين‌دار خود را استفاده كنيد، همه چنگك‌هاي آن را چك كنيد تا مطمئن شويد كه سالم هستند.

هر چند وقت يك بار بايد پايه نگين را چك كرد؟

حداقل سالي يك بار اين كار را انجام دهيد. وقتي حواستان به چنگك‌ها باشد و آنها را مورد بررسي قرار دهيد، احتمال اينكه هزينه‌هاي اضافي براي تعمير و تعويض بپردازيد كم خواهد شد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود( سرويس طلا ، زنجير طلا ، گوشواره طلا و..) خريداري كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 22 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

هميشه وقتي يك انگشتر طلا جديد خريداري مي‌كنيد كاملا گرد و دايره‌اي است. اما ممكن است مدتي بعد از استفاده متوجه شويد كه انگشتر شما شكل اصلي خود را از دست داده و كمي خم شده است. البته اين اتفاق براي همه‌ي انگشترها روي نمي‌دهد اما برخي از آنها به اين مشكل دچار مي‌شوند.

چرا انگشتر طلا خم مي‌شود؟ 

يكي از دلايل اصلي خم شدن انگشتر طلا فشار فيزيكي است كه به آن وارد مي‌شود. يعني وقتي انگشتر در دستان شماست، با آن كارهاي سنگين انجام مي‌دهيد و اين امر مي‌توانند موجب خم شدن حلقه شود.

هر چه انگشتر ظريف‌تر و نازك‌تر باشد، احتمال خم شدن ان بيشتر است.

انگشتري كه خم شده را چگونه مي‌توان تعمير كرد؟

اگر انگشتر طلا سنگ و نگين نداشته باشد خيلي راحت صاف مي‌شود و به حالت اوليه باز مي‌گردد. متخصصان ساخت و تعمير طلا و جواهر از يك ميله مخصوص به نام mandrel براي صاف كردن انگشتر استفاده مي‌كنند. اين ميله به انگشتر فشار مي‌آورد تا به حالت دايره‌اي اوليه‌ي خود بازگردد.

تغمير انگشتر طلا كه نگين و سنگ قيمتي دارد، كمي سخت است. به اين خاطر كه تعميركار بايد مراقب باشد در طول روند گرد كردن انگشتر به نگين و پايه آن آسيبي وارد نشود و پايه نگين كج يا شل نشود.

از همه سخت‌تر صاف كردن انگشترهايي است كه سرتاسر آنها با نگين پرشده است: يعني رينگ‌هايي كه دور تا دورشان سنگ دارند. صاف كردن اين حلقه‌ها اين خطر را دارد كه نگين‌هاي روي آن بشكنند يا بيفتند.

چگونه از خم شدن انگشتر جلوگيري كنيم؟

ساده‌ترين و موثرين روش براي پيشگيري از خم شدن انگشتر طلا اين است كه هنگام انجام كارهاي سخت و فيزيكي آن را از دست خارج كنيد.

به طور كلي، اگر انگشتر را فقط براي مناسبت‌ها و مراسم و مهماني‌ها استفاده كنيد، عمر طولاني‌تري خواهد داشت و درخشش و زيبايي خود را براي زمان بيشتري حفظ خواهد كرد.

به ويژه وقتي انگشتري از جنس طلا و نقره خريداري مي‌كنيد خيلي مراقب باشيد كه فشاري روي آن وارد نشود.

در آخر هم يادآوري كنيم كه همه‌ي انگشترها به مرور زمان ساييده و خورده مي‌شوند و در نهايت به تعمير شدن نياز خواهند داشت.

شما مي توانيد براي اطلا از قيمت طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت به سايت طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 68
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 21 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

احتمالا بيشتر دوست داريد در مورد طراحان بزرگ و مشهور صنعت طلا و جواهر مطلب بخوانيد. يا شايد دوست داريد در مورد طرح‌هاي جديد و مد سال ۲۰۲۰ بيشتر بدانيد.

۱- هر آنچه بايد در مورد كد و مهر طلا بدانيد 

كدي كه روي زيورآلات طلا درج مي‌شود به‌عنوان تاييدي بر اصالت كالاست. اما آيا واقعا لازم است كه همه جواهرات كد داشته باشند؟

عموما عيار طلا روي زيورآلات و جواهرات از جنس طلا كد مي‌شود.

عيار نشان‌دهنده ميزان خلوص طلاي مصرف شده در ساخت جواهري است كه قصد خريد آن را داريد

از ديگر كدهايي كه ممكن است روي طلا ببينيد، درصد خلوص كالاست. يعني به جاي استفاده از عيار، از عدد كامل بدون حرف K انگليسي استفاده مي‌شود. به‌طور مثال، عدد ۷۵۰ نشان‌دهنده اين است كه ۷۵ درصد از جواهر موردنظر از فلز طلا تهيه شده است. يعني يك طلاي ۱۸ عيار است.

2-طلا و جواهرات خود را از نور و گرماي زياد دور نگه داريد

همان‌‌طور كه نور مستقيم آفتاب مي‌تواند به پوست انسان آسيب برساند، نور و گرماي آن مي‌تواند بر ميزان دوام، استحكام و حتي رنگ سنگ‌هاي قيمتي تاثير منفي بگذارد.

گرماي زياد و تغيير دماي ناگهاني نيز مي‌تواند موجب شكسته شدن برخي از جواهرات شود. به اين خاطر كه گرما رطوبت موجود در سنگ‌هاي قيمتي را تبخير مي‌كند و در نتيجه آنها نمي‌توانند زيبايي خود را به درستي حفظ كنند.

چگونه طلا و جواهرات خود را بفروشيم؟

حتما به فروشگاه‌هاي معتبر طلا و جواهر فروشي مراجعه كنيد. اگر به همان مغازه كه خريد كرده‌ايد برويد كه خيلي بهتر است. حتما قبل از فروش از چند مغازه مختلف قيمت بگيريد تا مطمئن شويد طلاي خود را ارزان نمي‌فروشيد. حتما از روي فاكتور خريد وزن و عيار طلاي خود را چك كنيد تا با اطلاعات كافي به مغازه برويد.

همچنين توجه داشته باشيد كه هنگام فروش طلا و جواهر، اجرت و همچنين درصد و ماليات كه هنگام خريد طلا پرداخته بوديد  از كار شما كسر خواهد شد. پس انتظار قيمت بالا نداشته باشيد.

طلاي دست دوم را از قفل آن تشخيص دهيد

تشخيص طلاي دست اول و دست دوم شايد تا حدودي سخت است. اما ساده‌ترين راه براي اين كه دست دوم بودن طلا را تشخيص دهيد، نگاه انداختن به ظاهر طلا، مخصوصا به قفلي است كه در آن به كار رفته. در طلاي دست دوم، اين قسمت‌ها در مقايسه با بخش‌هاي ديگر درخشش كمتري دارند و به دليل اينكه زياد از طلا استفاده شده، خش‌هايي در اين قسمت ديده مي‌شود.

در پايان اگر ضصد خريد طلاي كم اجذت و يا طلاي ارزان داريد مي توانيد به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خورد را ( سرويس طلا ، زنجير طلا ، انگشتر طلا و..) خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

كاهش يا افزايش وزن تدريجي اتفاق مي افتد و اغلب حتي متوجه آن هم نمي شويد. گاهي از روي اندازه لباس مي توان اين تغيير را احساس كرد اما سوال اينجاست كه ” آيا تغيير وزن موجب تغيير سايز انگشتر هم مي شود؟”

دلايل تغيير سايز انگشتر 

عوامل مختلفي روي اندازه حلقه و انگشتري تاثير مي گذارند. انگشتان دست هم مانند بقيه مناطق بدن مي تواند چربي را ذخيره كند. اگر چه اين چربي به اندازه ساير اندام ها نيست ولي حتي با چشم هم ديده مي شود. در هنگام كاهش وزن، اين چربي از بين مي رود و سايز انگشتر هم تغيير مي كند. در بسياري از افراد همراه با افزايش سن، وزن بدن كمتر مي شود. انگشت هاي باريكتر، انگشترهاي كوچكتري نياز دارند و نمي توان از انگشترهاي بزرگ قبلي استفاده كرد. فروشندگان طلا و جواهرات از ابزارهاي خاصي براي تعيين سايز انگشتر طلا استفاده مي كنند.

كوچك شدن اندازه انگشتر

تغيير سايز انگشتر به اين معني است كه انگشتر قبلي براي دستتان بزرگ يا كوچك شده است. وقتي انگشتان باريك مي شود حلقه و انگشتر به راحتي از دست خارج مي شوند. موقع استحمام، شستن ظرف ها، نظافت و تميزكاري، باغباني يا كارهاي ديگر، خطر گم شدن انگشترهاي لق وجود دارد. اگر به تازگي وزن كم كرده ايد شايد بهتر باشد تا تثبيت وزن از خريد انگشتر خوددراي كنيد

اثرات كاهش وزن بر تغيير سايز انگشتر

كاهش وزن روي سايز همه اندام ها تاثير مي گذارد. وقتي وزن حدود ۱۰ كيلو كم مي شود اندازه انگشتر تقريبا ۲ سايز كوچك تر مي شود. به طور كلي قانون خاصي براي باريك شدن انگشتان در ازاي هر كيلو وزن وجود ندارد. با توجه به تفاوت هاي فردي، نمي توان پيش بيني كرد كه در صورت كاهش وزن چه مقدار قطر حلقه و انگشتر كم مي شود .در برخي افراد اين تفاوت چندان زياد نيست ولي گاهي به وضوح انگشتر تغيير سايز مي دهد. آنچه مسلم است در كاهش وزن زياد حتما به لباس هاي كوچكتر و انگشتر جديد نياز داريد

تغيير سايز انگشتر و راه حل استفاده از آن

آيا با كاهش وزن ، سايز انگشتر هم تغيير مي كند؟ البته كه همينطور است. در صورت شل شدن مي توانيد انگشتر مورد علاقه تان را مثل قبل استفاده كنيد اما هميشه از يك حلقه به عنوان نگهدارنده انگشتري كمك بگيريد. براي نگهداشتن انگشتر شل در دست تنها چاره استفاده از يك انگشتر ديگر با سايز مناسب است. برخي از پشت حلقه اي ها همين نفش را دارند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد داشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت مي توانيد به سايت طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك قطعه طلا ( سرويس طلا، زنجير طلا، گوشواره طلا و ...) مورد نظر خود را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 61
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

انگشتر مناسب دست 

يكي از جذاب­ترين و پرطرفدارترين اكسسوري­ها و زيورآلات، انگشتر طلا است  كه با انتخاب درست آن­ها مي­توانيد حس مطلوب جذابيت را هميشه همراه خود داشته باشيد . حتما براي شما هم پيش آمده كه وقتي پشت ويترين مغازه جواهرفروشي چشم مي­چرخانيد يا در سايت­هاي خريد و فروش جواهرات جستجو مي­كنيد، به انگشتري برخورد كنيد كه دوست داشته باشيد آن را روي انگشت خود بنشانيد. اين انگشتر به اصطلاح چشم شما را گرفته است اما بايد به يك نكته­ي مهم توجه داشته باشيد؛ هر انگشتري براي دست شما مناسب نيست.

از چه راهي انگشتر متناسب با دست خود را انتخاب كنيم؟

با توجه به اينكه انگشتري كه در دست مي­كنيد در زيباتر نشان دادن دست شما و جلب توجه اطرافيان نقش مهمي دارد، بايد در انتخاب صحيح انگشتر هم دقت لازم را داشته باشيد. يكي از راه­هاي انتخاب جواهرات اين است كه مدل­هاي مختلف آن­ها را در مغازه­ها امتحان كنيد تا به درك و شناخت بيشتري از تناسب انواع جواهرات با بدن خود برسيد.

انگشتر مناسب با فرم و قالب دست ها

فرم و قالب دستها: همه­ي دست­ها هر فرم و قالبي كه داشته باشند، جذاب و زيبا هستند. همين كه در انتخاب انگشتر مناسب خود به مهارت كافي برسيد، احساس خوشايند بيشتري نسبت به دستان خود خواهيد داشت. در ابتدا به فرم كلي دست­ها و سپس به شكل و قالب انگشتان دست خواهيم پرداخت

انگشتر  مناسب دست بزرگ

دست­هاي بزرگ: انگشترهاي درشت و سرشار از جزييات، دست­هاي بزرگ را زيباتر نشان مي­دهد.

انگشتر مناسب دست كوچك

دست­هاي كوچك: اگر دستان كوچكي داريد، بايد انگشتري انتخاب كنيد كه ابعاد كلي آن كوچك باشد؛ پس انگشتر با سنگ­هاي كوچك گرد با برش بيضوي، قلبي شكل و پرنسسي براي دستان شما مناسب است.

انتخاب انگشتر متناسب با سن

سن: حتما با ما موافق هستيد كه هر انگشتري به هر سني نمي­خورد. به همين دليل توصيه مي­كنيم كه افراد جوان، حلقه­هاي نازك با سنگ­هاي ريز را انتخاب كنند و افرادي كه سن بيشتري دارند، بهتر است از حلقه­هاي بزرگ با سنگ­هاي درشت استفاده كنند تا چروك­ها و رگ­هاي برآمده روي دست زياد به چشم نيايند و توجه ها به سمت انگشتر جلب شود.

شما مي توانيد براي آشنايي بيشتر با داشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليلك محصول مورد نظر خود را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

خم شدن و شكستن النگو طلا يكي از دغدغه هاي مهم هست. هميشه وقتي يك النگوي طلاي جديد خريداري مي­كنيد، در بيشتر اوقات گرد و دايره­‌اي است اما ممكن است مدتي بعد از استفاده­ ي مداوم، متوجه شويد كه النگوي شما تغيير شكل پيدا كرده است. البته اين اتفاق براي همه­ ي النگوها نمي­افتد اما برخي از آنها ممكن است به اين مشكل دچار شوند.

جنس النگوي طلا

به ياد داشته باشيد از آن جايي كه طلاي خالص، ماده ­اي نرم است، هر چه عيار طلاي شما بالاتر باشد، در طول زمان هم بيشتر ساييده و نازك مي­شود و در نتيجه احتمال خم شدن يا شكستگي النگوي طلا نيز بيشتر است. اين مهم­ترين علت براي خم شدن النگو يا انگشتر طلا است.

ظريف بودن النگو 

در صورت ظريف بودن النگو بايد دقت بيشتري در خصوص نگهداري از آن داشته باشيد؛ چون طبيعتا احتمال خم شدن يا شكستگي آن بيشتر مي­شود.

سايز النگو

يكي ديگر از موارد مهم در جلوگيري از شكستن النگو طلا  اين است كه در ابتداي امر، هنگام خريد و انتخاب النگو به سايز دست خود به خوبي توجه كنيد و النگوي مناسب براي سايز دست خود را بخريد.

ضربه يا كشيدگي

ممكن است در اثر ضربه يا كشيدگي النگوي شما تغيير شكل دهد؛ به صورتي كه ديگر قابل استفاده نباشد و آن جلوه و زيبايي گذشته را از دست بدهد. اين موضوع خيلي ناراحت كننده است؛ به خصوص اگر النگو يادگاري باشد يا اين كه آن را با عشق خريده باشيد. اما خيلي هم ناراحت نباشيد؛ اگر اين اتفاق براي النگوي شما افتاد، مي­شود درست مثل روز اول يا حتي بهتر تعميرش كرد.

فشار فيزيكي

يكي ديگر از دلايل اصلي خم شدن النگو و شكستن النگو طلا، فشار فيزيكي است؛ يعني وقتي النگو در دستان شماست، كارهاي سنگيني انجام دهيد كه باعث خم شدن النگو مي­شود.

گذر زمان و فرسودگي

زيورآلات وقتي فرسوده مي­شوند، مي­توانند كمي خم شوند و اين فرسودگي (همان طور كه پيش از اين گفتيم) در طلا به علت نرم بودن اين فلز، بيشتر رخ مي­دهد

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را انتخاب كنيد .:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

براي خيلي از عروس ها، انتخاب لباس عروس از مهمترين تصميمات قبل از عروسي است. بعد از انتخاب شدن لباس عروسي، زمان انتخاب طلا براي بزرگترين روز است. طلاي رزگلد يك انتخاب سخت براي طلا و جواهر است. هم زيبا و هم خاص است.

  1. پيدا كردن رزگلد ممكن است بسيار سخت باشد.

اگر طلاي رزگلد انتخاب شما براي عروسيتان است، بايد خيلي دنبال آن بگرديد و به اندازه طلاي سفيد و طلاي زرد در دسترس نيست. اما برخي از فروشگاه هاي طلا و جواهر همواره قادر به تهيه محصول مورد نظر شما هستند.

   2. رزگلد را به خاطر طبيعت رمانتيكش انتخاب كنيد. 

برخي از مردم رزگلد را به خاطر رنگ صورتي ملايمش انتخاب مي كنند.

رنگ صورتي يك حس رمانتيكي به طلا مي دهد و مناسب براي عروسي است. نكته قابل توجه اين است كه رزگلد مناسب اغلب رنگ هاي پوست است. آن را به عنوان يك انتخاب خوب براي عروسيتان در نظر داشته باشيد.

     3. رزگلد را براي داشتن يك ظاهر زيبا انتخاب كنيد.

 شما مي توانيد از رزگلد با هر استايلتان استفاده كنيد، رزگلد با سبك آنتيك و كلاسيك بسيار زيبا مي شود.

به خاطر اينكه رنگ سرخ به فلز احساس كلاسيك و هنري بودن مي دهد، مناسب براي استايل هاي قديمي تر حلقه ها و جواهرات است.

يك دليل اينكه رزگلد براي سبك كلاسيك مناسب است، به خاطر اين است كه در سال 1920 معروف بوده است.

شما مي توانيد مطمئن باشيد كه ظاهر كلاسيك با پوشيدن لباسي كه حس قديمي بودن دارد، مثل استايل قديمي كه يراق يا طراحي هندسي تجسمي دارد، به وجود مي آيد.

   4.يك پيراهن سفيد مايل به زرد انتخاب كنيد.

زماني كه براي طلاي عروسي از رزگلد استفاده مي كنيد، يك رنگ مايل به قرمز در لباس عروسيتان در نظر بگيريد.

حتي بعضي چيز ها مثل سفيد الماسي (سفيد مايل به زرد روشن) با رزگلد زيبا خواهد شد.

5. رزگلد را با رنگ هاي گرم ست كنيد.

رزگلد را مي توان با رنگ هاي متفاوت استفاده كرد؛ شامل رنگ هاي خنك مثل فيروزه اي يا بنفش، اگرچه با رنگ هاي گرم مثل زرد، نارنجي، قرمز و قهوه اي زيبايي ويژه تري دارد.

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليليك هر قطعه طلايي را كه مي خواهيد(سرويس طلا ف زنجير طلا ، انگشتر طلا و ..... ) خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 61
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 14 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

بزرگ ترين شمش ساخته شده از طلا 250 كيلوگرم وزن دارد. اين شمش عجيب در كشور ژاپن و در موزه توي در نزديكي شهر شيزوئكا نگهداري ي شود. اين شمش طلا كه ارزشي بالغ بر 9.7 ميليون دلار دارد در كتاب ركوردهاي گينس به عنوان زرگ ترين شمش جهان ثبت شده است.

طلا يك فلز خوردني است. شايد برايتان جالب و عجيب باشد ولي امروزه شما خوراكي هاي مختلفي را مشاهده مي كنيد كه با استفاده از يك ورقه نازكي از طلا كه داراي درصد كمي از آن است را به قيمت هاي گزافي به فروش مي رسانند.

جالب است بدانيد كه شما اگر وسايل بازيافت داشته باشيد. مي توانيد از يك تن كامپيوتر و لپ تاپ اسقاطي طلاي بيشتري به دست بياوريد تا از 17 تن سنگ كه از معدن طلا استخراج كرده ايد. دليل استفاده از طلا در وسايل الكترويكي هم به دليل درجه ذوب بالاي اين فلز با ارزش مي باشد.

برآورد شده كه در اعماق اقيانوس ها بيش از 20 ميليارد تن طلا وجود دارد. دليل اين امر را هم مي توان شستن و حركت طلاي رودخانه ها به درياها در طول ميليون ها سال از عمر كره زمين بوده است

عيار طلا مي تواند بين اعداد: 10, 12 , 14 , 18 , 20 , 22 و 24 باشد كه اين عيار نشان دهنده ميزان خلوص بيشتر آن مي باشد.طلا 24 عيار داراي بالاترين خصلت طلا مي باشد و به طبع از لحاظ قيمتي هم از بقيه بالاتر مي باشد.(البته در ايران بيشتر از طلاي 18 عيار استفاده مي شود.)

طلا داراي خواص پزشكي هم مي باشد. پزشكان مي توانند با تزريق طلا در كنار ساير داروها به جنگ بيماري هاي صعب العلاجي از جمله برخي سرطان ها بروند و به وسيله طلا از گسترش بيماري ها جلوگيري كنند.

از يك تن گوشي آيفون در مدل هاي مختلف طلاي بيشتري مي توانيد استخراج كنيد تا از يك تن سنگ طلاي طبيعي كه از معدن طلا استخراج كمي شود

جالب است بدانيد كه يك پنجم از طلاهاي موجود در كل كره زمين كه بيش از 250 ميليارد دلار ارزش دارد و متعلق به كشورهاي مختلف مي باشد به عنوان سپرده و پشتوانه اسكناس اين كشورها محسوب مي شود در زير يكي از خيابان هاي لندن در كشور انگلستان و در يك گاوصندوق بسيار بزرگ و ايمن نگهداري مي شود.

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول هر قطعه طلايي را كه مي خواهيد(سرويس طلا ، زنجير طلا  انگشتر طلا و.....) را خريداري كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 57
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اولين  حلقه هاي ازدواج ، احتمالاً در مصر استفاده شده اند. قبل از رواج سكه، مصريان باستان، سكه اي با يك سوراخ كه در مركزش بود و مانند يك حلقه آن را در انگشتان قرار مي دادند.

طي مراسم ازدواج، داماد حلقه پول را در انگشت عروس قرار مي داد تا به وي نشان دهد كه حالا او هم در ثروتش سهيم است.

1) جايگاه حلقه ازدواج و نامزدي 

- حلقه ازدواج و نامزدي(انگشتر طلا) در انگشت سوم دست چپ قرار مي گيرند.

- بنا به يك اعتقاد قديمي، انگشت حلقه داراي يك عصب است كه مستقيماً به قلب مرتبط است.

2) حلقه ازدواج و نامزدي الماس

امروزه بيشتر حلقه هاي نامزدي از جنس الماس هستند. يونانيان باستان تصورشان اين بوده است كه الماس ها، اشك هاي خدايان هستند، در حالي كه رومي ها اعتقاد داشتندكه آنها تكه هايي از ستاره هاي پرتاب شده هستند.

3) اولين حلقه نامزدي از جنس الماس

آرشدوك ماكسيميليان اول از كشور اتريش در تاريخ 17 آگوست 1477، اولين حلقه نامزدي از جنس الماس را به پرنسس ماري از بورگاندي تقديم كرد.

حلقه پرنسس ماري، شامل يك حلقه با الماس هايي كه تشكيل حرف M را داده بود.

4) حلقه هاي ازدواج

در قرون هفدهم و هجدهم ميلادي استفاده از حلقه هايي كه با الماس تزيين شده بودند، بين مردم رايج شده بود. به همين دليل براي تمايز با ساير حلقه ها، طرح حلقه عروسي به شكل ساده در آمد و بنابراين از ساير انگشترها متمايز شد.

5) حلقه هاي ازدواج طلاي دوتايي

مرسوم شدن استاندارد حلقه دوتايي به صورت ست حلقه و پشت حلقه، سبكي جديد است. اين رسم تا سال 1950 عموميت نداشته است و در حقيقت نتيجه تلاش صنعت جواهر ساز براي فروش بيشتر حلقه ها بود.

شما مي توانيد براس كسب اطلاعات بسشتر در مورد داشنامه طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كرده و تنها با چند كليلك قطعات طلا( سرويس طلا، زنجير طلا، گوشواره طلا و...) را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

يك زرگر و طلاساز ماهر بايد بتواند وزن طلا و جواهر را مطابق خواست مشتري خود در آورد تا با توجه به اينكه قيمت طلا هر روز روند صعودي دارد، نياز مشتري با قيمت زنده طلا همخواني داشته باشد و مشتري طلا و جواهر بتواند طبق سليقه و خواست مشتري كار جواهر خود را به بازار طلا ارائه نمايد

 مرحله اول: ايده پردازي طلا 

مهمترين و اساسي ترين بخش كار از همين نقطه شروع مي شود يعني از اگر كارگاه ، كارخانه ، زرگري و ... در اين زمينه فعاليت ميكند ، بايد سلايق افراد و اقشار مختلف مردم براي خريد طلا را در نظر داشته باشد ، كه اين مستلزم اين است از شرايط فرهنگي ، تاريخي ، اقتصادي و حتي سياسي يه منطقه استان و حتي كشور اطلاع نسبي ي دقيقي داشته باشد

-مرحله دوم: طراحي و پياده سازي

زماني كه ايده شكل گرفت حالا ديگر وقت پياده سازيست ، يعني طراح بايد همان ايدا را با توجه به نوع ريخته كاري و اشكالات سيستمي اي كه ممكن است براي طرح ساخته شده از طلا و جواهر است را در نظر بگيرد تا زمان پياده سازي در مرحله ي بعد به اشكال جدي اي روبرو نشود بايد تا حد زيادي نسبت به طلا و جواهر سازي و مخراجكاري شناخت داشته باشد تا طرح پياده سازي شده اولا وزن مطلوبي داشته باشد

 مرحله سوم: قالب سازي سه بعدي

بعد از طراحي نوبت به قالب سازي ميرسد در اين جا از دستگاه هاي پرينتر 3 بعدي استفاده ميشود  ، هر چه اين دستگاه رزين مطلوبي داشته باشد براي ريخته كاري كار آسان تر و با كيفيت تر ميشود پس حتما بايد ااز دستگاه هاي بهره گرفت تا موم و رزين با كيفتي براي ريخته گري توليد كنند .

 مرحله چهارم: ريخته گري

يكي ديگر از بخشهاي مهم ريخته گري است ، البته كار زياد سختي نسبت به مراحل قبلي نيست ولي نقش فوق العاده تعيين كننده اي دارد چون در مراحل قبلي هر چه براي كيفيت مدل زحمت كشيده ايد اينجا بايد جواب بگيريد

مرحله پنجم: پرداخت و سوهان كاري

تازه كار طلا و جواهر ساز از اين مرحله شروع ميشود چون كارهاي سيستم قبلي را طراح ، قالب ساز و ريخته گر انجام داده است ، طلا ساز بايد از تجربه ي كافي و هنر بالايي در كار برخوردار باشد و اين موضوع را خوب درك كند كه فلزي كه در دستان اوست طلا هست ، پس بايد ظرافت و دقت كافي را به كار گيريد

 مرحله ششم: مخراجكاري

در اين مرحله، حساسيت و ظرافت كاري بايد فوق العاده مورد توجه قرار گيرد. هرچه در مراحل قبلي كار انجام شد در اين قسمت كيفيت طراحي ، قالب سازي مشخص خواهد شد به اين صورت كه سنگ هاي بايد صحيح و مرتب در جاي خود قرار بگيرند تا تلاشهاي افرار قبلي كارخانه به نتيجه برسد

مرحله هشتم: آبكاري

شايد بتوان گفت مدل زماني كه از 7 خان رستم ساخت بيرون ميآيد به دست آبكار ميرسد ، البته كه بايد از حس قوي و هوش مناسبي برخوردار باشد چون آب و رنگ مدل يكي از مهمترين فاكتورهاي اصلي ميباشد . آبكار ها معولا تمامي رنگ هاي طلا را دارند كه مهمترين آن طلاي زرد ليمويي ، طلاي سفيد ، طلاي رزگلد هستند .

براي آشنايي با دانشنامه طلا و همچنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان مي توانيد به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود را انتخاب كنيد:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

گوشواره يكي از اقسام زيباي طلا و جواهر مي باشد كه از طريق اتصال به لاله گوش، باعث زيبايي مي شود و در ميان خانمها از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار مي باشد.

در فرهنگ غرب، اين پوشش ابتدا در ميان زنان افريقايي متداول شده و همچنين در دهه هاي اخيرگوشواره طلا از محبوبيت بالايي در ميان مردان آمريكاي شمالي، اروپا و آسيا برخوردار شده است.

گوشواره جز زيورآلاتي مي باشد كه از جنس طلا، پلاتين، نقره كه همراه با جواهر و سنگ، دانه گرانبها، فلزات، پلاستيك، دانه هاي چوبي، مهره ها و ... مي تواند، ساخته مي شود.

شواهد اوليه حاكي از اين است كه پوشش توسط مردان در ايران باستان در تخت جمشيد مورد استفاده قرار مي گرفته است.

تصاوير كنده كاري شده از سربازان شاهنشاهي فارسي در ميان ويرانه هاي تخت جمشيد، آنهارا با گوشواره نمايش داده شده است.

امروزه گوشواره يكي از محبوبترين زيورآلات زنانه به حساب مي آيد كه با زرق و برق هاي زيادي همراه است و به نوعي به يك جزء اصلي از وسايل اشخاص در آمده است.

گوشواره معمولاً به طور جفتي استفاده مي شود و براي پيراستن ظاهر آن بر روي آن از سنگ هاي قيمتي و جواهر استفاده مي شود.

يك جفت گوشواره زيبا، مي تواند از مناسب ترين هدايا براي سورپرايز كردن ديگران مي باشد.

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد و نگهداري طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت  طلا فروشي اينترنتي كيش طلا مرجعه كرده و تنها با چند كليك هر گونه قطعه طلا(سرويس طلا ، زنجير طلا، انگشتر طلا و...) را خريداري كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

براي حفظ و نگهداري گوشواره طلا و بدل در بهترين حالت ممكن بايد آنها را طوري نگهداري كنيد كه از سايندگي آنها با يكديگر جلوگيري شود.

نحوه تميز كردن، شستن و نگهداري يك گوشواره بسته به نوع فلز و نوع سنگ آن تفاوت دارد.

از آنجايي كه مدل ها و سبك هاي مختلفي از گوشواره وجود دارد، ما فقط مي توانيم برخي دستورالعمل هاي خاص و معمولي را براي راهنمايي در اختيار شما قرار دهيم.

1) سعي كنيد در مواقعي كه احتمال خراش افتادگي، كثيف شدن، خم شدن و يا آسيب رسيدن به گوشواره است، گوشواره را از گوش خود خارج كنيد.

به عنوان مثال قبل از دوش گرفتن، حمام كردن و يا ورزش به خصوص شنا، گوشواره را از گوش خود بيرون آوريد.

2) براي اينكه از ايمن بودن گوشواره، اطمينان بيشتري داشته باشيد، بهتر است آن را درون جعبه جواهرات و يا كيسه چرمي يا پارچه اي نگه داريد

3) براي رفتن به مهماني ها و زماني كه مي خوايد از جواهرات گران قيمت استفاده نماييد، بهتر است ابتدا از مواد آرايشي، عطر، اسپري مو و لوسيون خود استفاده كنيد و سپس گوشواره را آويزان نماييد.

4) هنگامي كه ورزش هايي انجام مي دهيد كه نياز به كلاه و يا محافظ گوش دارند، بهتر است براي جلوگيري از آسيب خوردن به گوشواره، آنها را از گوش خود خارج نماييد.

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد حفظ و نگهداري طلا و هم چنين خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه و تنها با چند كليك محصول مورد نظر خود اعم از سرويس طلا، زنجير طلا ، انگشتر طلا و....را خريداري كنيد

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 57
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

پايه چنگه اي وي (V) شكل (V-prong): 

چنگه هايي كه از بالا به صورت (V) شكل، انحنا داشته باشند را مدل چنگه اي وي شكل مي گويند.

اين نوع پايه معمولاً براي الماس هايي با گوشه هاي زاويه دار مثل گوشه هاي برش مربع شكل پرنسي يا نوك الماس گلابي شكل استفاده مي شود.

اين نوع چنگه حفاظتي مضاعف را به زاويه هايي كه ظريف و شكننده هستند و يا در معرض آسيب ديدگي قرار داند را مي دهد.

نوع ديگر  مدل پايه چنگه اي ، اشتراكي (common prong) است. در اين مدل سنگ ها را طوري كنار هم قرار مي دهند كه چنگه هاي اضافي در آن استفاده نمي شوند.

- پايه چنگه اي (prong):

اين نوع پايه بيشتر براي مدل هاي انگشتر طلا تك نگين سوليتر (solitare)، استفاده مي شود و توجه بيننده را بيشتر به نگين معطوف مي كند تا به فلزي كه آن را احاطه كرده است.

وظيفه اصلي پايه، نگهداري نگين به صورتي امن است، ضمن اينكه اجازه دهد تا نور به راحتي وارد الماس شده و بيشترين درخشش را داشته باشد.

هرچه ميزان فلز به كار رفته در پايه بيشتر باشد، نگين محفوظ تر است و هرچه كمتر باشد، امكان درخشش الماس بيشتر مي شود.

- پايه ديواره دار يا حفره اي (Bezel )

در اين مدل، يك ديواره از فلز گرانبها دورتادور الماس را احاطه مي كند.

نوع ديگر آن به صورت قوسي، فقط قسمتي از الماس را در بر مي گيرد كه به اين مدل نيمه ديواره مي گويند كه شاهري مدرن به آن مي دهد.

اين نوع پايه براي مدل هايي با برش فانتزي استفاده مي شود، مانند مدل گلابي شكل كه يك قوس از فلز گرانبها به دور گوشه پهن گلابي و چنگه وي شكل ، قسمت باريك آن را در بر مي گيرد.

- پايه مهره اي (Bead)

وقتي كه الماس ها طوري قرار گرفته اند كه از هم كمي فاصله داشته باشند، اصطلاحاً پايه مهره اي (Bead)، ناميده مي شوند.

در اين مدل، نگين ها بزرگتر و برجسته تر هستند.

طراح جواهر با ايجاد تنوع در اندازه سنگها و اندازه پايه مي تواند مدل هاي زيبا و خلاقانه اي را ايجاد نمايد.

پايه تراز (Flush)

در اين نوع پايه سطح نگين با سطح پايه هم تراز بوده و فقط سطح خارجي و كمي هم از قسمت بالايي نگين ديده مي شود. اين مدل كاملاً بر خلاف اصل ارتباط الماس با نور است، ولي كاملاً در حال رواج پيدا كردن است و براي كساني مناسب است كه ايده درخشش نوري مانند ستاره در آسمان را مي پسندند.

شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد طلا كم اجرت و يا طلاي ارزان به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 6 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

گوشواره، زيور آلاتي است كه اغلب توسط زنان و در كشورهاي خارجي بعضاً براي مردها استفاده مي شود. علي رغم مدل ها و سبك هاي مختلفي كه براي گوشواره طلا و بدل وجود دارد.مدل هاي معروفي كه براي گوشواره مورد استفاده قرار مي گيرد، در زير به برخي از آنها اشاره مي كنيم.

- گوشواره هاي آويزان: 

گوشواره هاي آويزان، گوشواره هايي را شامل مي شود كه از نرمه گوش آويزان مي شود. اين گوشواره از آنجايي كه از گوش آويزان بوده، بسيار چشم نواز و فريبنده مي باشد.بر روي اين نوع گوشواره قرار گرفتن سنگ و جواهرات باعث درخشش و زيبايي منحصر ره فرد آن مي شود.

- گوشواره ميخي:

گوشواره ميخي، نوعي گوشواره مي باشد كه پين در پشت نرمه گوش قفل مي گردد. اين نوع گوشواره، يكي از محبوبترين نوع گوشواره در ميان نسل جوان مي باشد. اين نوع گوشواره معمولاً كوچك مي باشد و مستقيماً بر روي نرمه گوش قرار مي گيرد.اين گوشواره توسط يك پين، درون گوش رفته و محكم مي گردد. بر روي اين نوع گوشواره اصولاً از جواهرات استفاده مي شود كه محبوبترين آنها الماس، برليان و مرواريد مي باشد كه بسته به اندازه نگين زيبايي آن افزون تر مي شود

- گوشواره هاي كليپسي:

گوشواره هاي كليپسي، ترجيحاً به عنوان زيوري در مد به كار مي رود. استفاده از اين نوع گوشواره ها احتياجي به سوراخ كردن گوش ندارد.اين گوشواره ها زيبايي هاي خود را دارد اما توصيه ما به شما عزيزان اين است كه براي جواهرات گوشواره اي گران قيمت از اين نوع گوشواره استفاده نكنيد

- گوشواره هاي چنبري (حلقه اي) :

اين نوع گوشواره به نوعي است كه درون سوراخ گوش قرار مي گيرد و به دور نرمه گوش چنبر (حلقه) مي شود.در اين نوع گوشواره معمولاً از طلا استفاده مي شود و براي زيبايي بيشتر آن از الماس و سنگ هاي قيمتي بر روي آن مي توان استفاده كرد.درهنگام خريد اين نوع گوشواره بايد به تيزي نوك گوشواره دقت كنيد زيرا موقع نصب آن به نرمه گوش آسيب نرسد.

5) گوشواره پيچي:

اين نوع گوشواره كه مخلوطي از گوشواره ميخي و آويزان مي باشد، يكي از زيباترين سبك هاي گوشواره مي باشد. اين نوع گوشواره، يكي از امن ترين مدل هاي گوشواره مي باشد كه به لاله گوش پيچ و محكم مي شود

شما مي توانيد براي خريد طلا (سرويس طلا ، گوشواره طلا، انگشتر طلا و...) به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد . طلاي ارزان و كم اجرت بخريد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 55
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 3 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

ما به عنوان كساني كه سروكارمان با انواع طلاجات و جواهرات است توصيه ميكنيم كه حتما به اين موضوع توجه كنيد. اغلب كساني كه به قصد خريد زنجير طلاي مردانه يا زنانه به ما مراجعه ميكنند هيچ توجهي به نحوه قفل شدن زنجير ندارند. و اغلب بدون اينكه بپرسند آيا قفل اين زنجير مطمئن و محكم است يا خير، محصول را ميخرند و استفاده ميكنند. اما حقيقتش را بخواهيد اين موضوع مهم است. چرا؟

چوت بيشتر زنجيرها در حالت پيشفرض و معمولي داراي يك قفل حلقه اي ساده هستند. اين قفل ها هم ساده هستند و هم ارزان. و البته خيلي مقاوم نيستند. براي همين ممكن است زود پاره شوند و حتي باعث گم شدن زنجيرتان شوند. چاره كار چيست؟

ما توصيه ميكنيم كه به جاي قفل هاي حلقه اي ساده مرسوم، زنجيرهايي بخريد كه داراي قفل به اصطلاح لابستري هستند. اين قفل ها بسيار محكمند و خيلي خيلي مكانيزم خوبي براي قفل نگاه داشتن زنجير دارند. احتمال پاره شدن اين قفل ها بسيار كم است.

سطح زنجير طلا را بررسي كنيد 

فرقي نميكند كه قصد خريد دستبند طلا  مردانه داشته  باشيد يا زنانه، در هر صورت يكي از مهمترين مراحل خريد بايد بررسي سطح زنجير و ويژگي هاي ظاهري آن باشد. لابد ميپرسيد چرا؟

زنجيرها در طرح ها و ساختارهاي مختلفي ساخته ميشوند. سازنده يا توليد كننده ممكن است برخي زنجيرها را بر اساس طرحي ساخته باشد كه حين سايش با لباس يا بدن گير كند و به آن ها آسيب بزند. بنابراين اگر ميخواهيد اغلب اوقات زنجير طلاي زنانه يا مردانه خود را استفاده كنيد احتمالا اصلا دلتان نميخواهد كه به پيراهن و يا پوست شما آسيبي برسد. (البته منظور از آسيب تنها حالت قرزمز شدن پوست است)

شما بايد زنجيرهايي بخريد كه اصطلاحا نرم هستند و هرچقدر هم استفاده شوند باز هم به چيزي آسيب نميزنند. براي اين منظور لازم است كه حين خريد زنجير طلا حتما سطح زنجير را لمس كنيد و حتي  اگر فروشنده به شما اجازه داد آن را به سطح لباس خود بكشيد تا ببينيد آيا گير  ميكند يا خير. اگر  سطح صاف و زيبايي داشت و به پوستتان يا پيراهن و لباستان آسيبي نزد ميتوانيد آن را بخريد.

از كجا زنجير طلاي زنانه يا مردانه بخرم؟

كيش طلا يكي از مراكز توليد و عرضه انواع محصولات طلا و جواهر در ايران(سرويس طلا، انگشتر طلا، ....)  است كه اقدام به فروش محصولات خود از طريق طلا فروشي آنلاين ميكند. تمام محصولات ما كم اجرت هستند در نتيجه طلا ارزان مي خريد. اگر ميخواهيد يك خريد خوب داشته باشيد و يا از ميان تعداد زيادي محصول متنوع به سليقه خود هر قطعه طلايي بخريد ميتوانيد با ما تماس بگيريد و يا براي خريد طلا فروشگاه ما سر بزنيد تا به دلخواه خودتان خريد كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر در حال خواندن اين مقاله  هستيد احتمالا به دنبال خريد زنجير طلاي مردانه يا زنانه هستنيد. فرقي نميكند براي خودتان ميخواهيد بخريد يا براي هديه دادن. در هر صورت نكاتي وجود دارد كه بايد حين خريد به آن ها توجه كنيد. در اين مقاله كيش طلا با ذكر چند توصيه و نكته ساده به شما كمك ميكند كه خريد بهتري داشته باشيد.

مراقب باشيد توخالي و طلاكاري را به جاي زنجير طلا توپر به شما نفروشند 

هنگام خريد زنجير طلا مردانه يا زنانه زنجير را در دست بگيريد. اگر با وجود حجم بالا وزن كمي داشت يعني طلاي آن  توخالي است. و اگر با وجود وزن بالا قيمت پاييني داشت حتما طلاكاري شده است.

قصد خريد طلاي چند عيار داريد؟

اگر قصد خريد زنجير طلاي مردانه يا زنانه داريد و ميخواهيد هر روزه آن را استفاده كنيد بهتر است زنجير طلاي ۱۸ عيار به بالا نخريد. (۲۰ و ۲۲). براي اين منظور طلاي ۱۸ عيار يا عيارهاي پايين مناسب تر است.  اما اگر  فقط ميخواهيد هرازچندكاهي استفاده كنيد ميتوانيد حتي طلاي ۲۴ عيار هم بخريد

نازك و ظريف يا ضخيم و مستحكم؟ قصد خريد كدام را داريد؟

همواره حين خريد زنجير طلاي زنانه يا حتي مردانه به يك نكته مهم توجه كنيد. اينكه ميخواهيد زنجير يا گردنبند را هرازچندگاهي استفاده كنيد يا اينكه هميشه ميخواهيد استفاده كنيد؟

اگر قصد و هدفتان از خريد زنجير طلاي مردانه يا زنانه تنها استفاده موقتي و در برخي مراسمات است ميتوانيد زنجيرهاي ظريف و نازك بخريد و اگر ميخواهيد هميشه از آن استفاده كنيد بهترين كار اين است كه يك زنجير طلاي ضخيم بخريد كه بتواند تاب و توان استفاده طولاني مدت را داشته باشد.

در همين خصوص برخي زنجيرها مقاوت بالايي دارند و در بازار طرفدارارن زيادي دارد. برخي از انواع زنجيرها عبارتند از:

 • فيگارو
 • لنگر
 • طنابي
 • تسمه اي
 • جعبه اي
 • گندمي

متد و روش قفل شدن زنجير طلا بسيار بسيار مهم است

ما به عنوان كساني كه سروكارمان با انواع طلاجات و جواهرات است توصيه ميكنيم كه حتما به اين موضوع توجه كنيد. اغلب كساني كه به قصد خريد زنجير طلاي مردانه يا زنانه به ما مراجعه ميكنند هيچ توجهي به نحوه قفل شدن زنجير ندارند. و اغلب بدون اينكه بپرسند آيا قفل اين زنجير مطمئن و محكم است يا خير، محصول را ميخرند و استفاده ميكنند. اما حقيقتش را بخواهيد اين موضوع مهم است. چرا؟

از كجا زنجير طلاي زنانه يا مردانه بخرم؟

كيش طلا يكي از مراكز توليد و عرضه انواع محصولات طلا و جواهر(سرويس طلا، زنجير طلا، انگشتر طلا و....) در ايران است كه اقدام به فروش محصولات خود از طريق طلا فروشي آنلاين ميكند. تمام محصولات ما كم اجرت هستند در نتيجه شما مي توانيد طلاي ارزان بخريد. اگر ميخواهيد يك خريد طلا خوب داشته باشيد و يا از ميان تعداد زيادي محصول متنوع به سليقه خود هر قطعه طلايي بخريد ميتوانيد با ما تماس بگيريد و يا به فروشگاه ما سر بزنيد تا به دلخواه خودتان خريد كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 1 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

كيش طلا به دليل اهميت انتخاب و خريد دستبند طلا زنانه جديد قصد دارد تا در اين مقاله به طور ويژه به مخاطبان و كاربران خود تنها با چند نكته كمك كند تا براي موقعيت هاي مختلف يك دستبند خوب و برازنده انتخاب و خريداري كنند.

اگر ميخواهيد تنها در مهماني ها از دستبند استفاده كنيد 

بيشتر خانم ها اجتماعي هستند و عاشق حضور در دور همي ها و مهماني ها. براي يك خانم خوش سليقه فرقي نميكند كه در خانه خود باشد يا در يك مهماني، در هر صورت ميخواهد همواره خوش سليقه باشد و بدرخشد. اما از آنجا كه مهماني ها هميشگي نيستند خانم ها ترجيح ميدهند هنگام حضور در هر مهماني بهترين خود را نشان دهند. يكي از مواردي كه خانم ها در مراسمات استفاده ميكنند دستبند طلا است زيرا در مهماني ها بسيار به چشم مي آيند

اگر قرار عاشقانه پيش رو داريد 

خانم ها در هر موقعيتي كه بخواهند كم كاري كنند اين يك موقعيت خاص و ويژه را حتما سنگ تمام ميگذارند. از آنجايي كه قرارهاي عاشقانه قرار است كه به خاطرات زيباي شما مبدل شود هرچه بهتر لباس بپوشيد و جواهرات خود را با آن ها ست كنيد خاطرات بهتري در ذهن شما، همسر و يا شريك زندگيتان نقش خواهد بست. اگر قصد خريد دستبند طلا زنانه جديد براي قرار هاي عاشقانه داريد به چند نكته ساده زير توجه كنيد:

تا ميتوانيد دستبند شيك و مدرن انتخاب كنيد. اگر از طلاي خالص استفاده كنيد بهتر است هرچند كه تركب طلا و چرم نيز عالي است و بسيار تاثير گذار. طوري دستبند را انتخاب كنيد كه خصوصيات و استايل ظاهري شما را درخشان تر و برجسته تر نشان دهد.

برعكس توصيه هاي ذكر شده براي خريد دستبند طلا جهت استفاده روزانه يا محل كار كه گفتيم بهتر است در ساده ترين حالت ممكن باشند، در اين مورد تا ميتوانيد دستبند را مجلل و زيبا انتخاب كنيد. اگر سنگ و يا ريزه كاري هاي زيادي داشت كه نور علي نور است. خريد دستبندي كه سنگ قيمتي و درخشان دارد شما را در پيش چشمان همسر و عشقتان زيباتر نشان ميدهد.

مناسبت هاي فوق العاده خاص و ويژه

معمولا مناسبت هاي خاص هميشگي نيستند و شايد سالي يك و نهايتا دوبار فرصت پيش بيايد تا در اين مراسمات و مناسبت ها شركت كنيد. از آنجا كه اين مراسمات كم پيش مي آيد بنابراين بايد سنگ تمام بگذاريد و در بهترين حالت ممكن خود باشيد. ا

از كجا دستبند طلا زنانه جديد بخرم؟

كيش طلا مفتخر است كه در فروشگاه اينترنتي خود انوع  و اقسام محصولات و قطعات طلا (سرويس طلا، گردنبند طلا، انشگتر طلا و...) را با كمترين اجرت طلا ممكن(طلاي ارزان) و با تنوع زيادي به فروش برساند. يكي از محصولات ويژه ما دستبند طلا است. چنانچه مايل هستيد ميتوانيد براي خريد طلا  به فروشگاه ما مراجعه كنيد و در ميان تعداد زيادي از محصولات به دلخواه خود يكي را انتخاب كرده و تنها با يك كليك اقدام به خريد آن كنيد تا در اولين فرصت ممكن دستبند مورد علاقه شما را به درب منزلتان ارسال خواهيم كرد:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 31 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

خانم ها به دليل اينكه به ظاهر و استايل خود اهميت زيادي ميدهند دوست دارند كه برخي از جواهرات و طلاهاي خود را به جهت استفاده روزانه خريداري كنند. يكي از مهمترين طلاجاتي كه خانم ها معمولا به صورت روزانه استفاده ميكنند دستبند طلا است.

دستبندها مخصوصا براي خانم هايي شاغل از اهميت زيادي برخوردار است. زيرا خانم هاي خوش سليقه وخوش استايل تمايل دارند كه در كنار ظاهر آراسته و مرتب محل كار خود، از دستبند طلا نيز استفاده كنند. اگر شما هم جزء اين خانم هاي خوش پوش و خوش استايل هستيد و قصد خريد دستبند طلا زنانه جديد داريد حتما به توصيه هاي زير توجه كنيد:

تا آنجا كه برايتان مقدور است دستبندي بسيار ساده اما مدرن و شيك انتخاب كنيد. توصيه طلا فروشي آنلاين كيش طلا اين است كه دستبد خود را به صورت تك بند انتخاب كنيد. لزومي ندارد براي استفاده روزانه دستبندي انتخاب كنيد كه سنگ هاي قيميتي و گرانبهايي داشته باشد.

اگر ميخواهيد در جلسات كاري علاوه بر ظاهر امروزي و شيك خودتان، دستبند طلايتان را ببينند، ميتوانيد از دو عدد دستبند طلا زنانه جديد و شيك كه هم ساده و هم ظريف باشند استفاده كنيد.

و اگر احيانا ظاهري غير رسمي داريد دو مورد بالا را كنار بگذاريد و در عوض يك مچ بند طلا زنانه اسپرت خريداري كنيد كه تنها بخش هايي از آن از طلا تشكيل شده. اين مچ بندها هم اسپرت و امروزي هستند و هم استايل زيبايي شما را برجسته تر و زيباتر نشان ميدهند.

پيش از خريد دستبند طلا زنانه جديد، حتما به ماهيت كار خودتان هم فكر كنيد. براي مثال اگر خانم خوش سليقه اي هستيد و سروكارتان با تايپ و كامپيوتر است ما توصيه ميكنيم كه دستبندي خريداري كنيد كه به كيبورد كامپيوتر گير نكند. اگر خانم پرستاري هستيد كه اغلب اوقات در بخش بيمارستان مشغول فعاليت هستيد بايد دستبند ساده اي بخريد كه كمتر به آن عفونت و باكتري و .. بچسپد يعني دستبند خطي يكدست و ساده. و همينطور براي بقيه مشاغل هم …. 

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد طلا ( النگو طلا ، انگشتر طلا ، سرويس طلا و....) مي توانيد به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 65
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

به دليل اينكه پابندها جزء طلاهاي سبك دسته بندي ميشوند و ظرافت خاصي دارند حين كادو و هديه دادن يك گزينه بسيار عالي محسوب ميشوند. براي همين شايد از چند سال پيش روند خريد پابندها به عنوان هديه افزايش يافته است. اگر قصد خريد پابند طلا شيك و مدرن به عنوان هديه را داريد ميتوانيد ادامه مقاله را بخوانيد تا انتخاب و خريد بهتري داشته باشيد.

مدل و استايل، مهمترين نكته در حين خريد پابند طلا شيك زنانه 

پابندها مدل ها و استايل هاي بسيار متنوع و گوناگوني دارد بنابراين انتخاب بر اساس مدل ها ميتواند كمي دشوار باشد و سخت بتوان در نگاه اول پابند مورد علاقه و البته متناسب با مچ پا و استايل خود را خريداري كرد.  اولين نكته اي كه بايد حين خريد به آن توجه كنيد اين است كه شما ميخواهيد پابند را با چه نوع كفشي ست كنيد؟ اغلب چه نوع كفشي ميپوشيد؟ كتاني، رسمي، پاشنه بلند يا صندل؟ بيشتر كدام را ترجيح ميدهيد. شما بايد ابتدا بر اساس مدل كفشهايتان انتخاب كنيد.

اگر معمولا كفشها كتاني ميپوشيد بهتر است كه پابند شما به  اين صورت باشد: بهتر است كه آويز يا منگوله نداشته باشد و اگر بتوانيد پابندي بافت دار انتخاب كنيد بهتر است. تركيب بافت و طلا ميتواند فوق العاده باشد.

اگر ميخواهيد براي لباس و كفش مهماني يا لباس شب پابند بخريد: خريد شما به اين صورت باشد كه از فلزات درخشاني مثل طلا استفاده كنيد تا زيبايي و خيره كنندگي شما را افزايش دهند. خريد پابند طلا براي مهماني هاي رسمي بسيار توصيه شده است.

و در نهايت اگر ميخواهيد براي كسي به عنوان كادو پابند طلا بدهيد حتما به مدل كفش ها و لباس هايي كه بيشتر اوقات ميپوشد توجه كنيد تا بر اساس آن انتخاب و خريد طلا بهتري داشته باشيد.

از كجا پابند طلا شيك و مدرن بخرم؟

شركت كيش طلا براي آسايش حال مراجعان و مشتريان خود اقدام به فروش محصولاتش( سرويس طلا، انگشتر طلا ، گردنبند طلا و....)  از طريق فروشگاه اينترنتي كرده  است كه در آن انواع مصنوعات و جواهرات طلايي را به فروش ميرساند. ما افتخار اين را داريم كه نسبت به رقبا و ساير مراكز عرضه طلا، محصولات باكيفيت و با كمترين اجرت ممكن را به فروش برسانيم. چنانچه قصد خريد پابند طلا و يا هر كدام از محصولات طلا و جواهر را داريد ميتوانيد از طريق وبسايت ما به راحتي يك كليك ساده اينكار را انجام دهيد. براي مشاهده مجوزهاي رسمي طلا فروشي آنلاين كيش طلا ميتوانيد به صفحه اول مراجعه كنيد. و براي تماس با ما ميتوانيد به اين صفحه مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

مساله تميز كردن و نگهداري از مصنوعات و قطعات طلا و جواهر از اهميت زيادي برخوردار است. در ميان تمام اين محصولات انگشتر شايد بيشترين ايتفاده را دارد و نياز بيشتري به مراقبت و تميز كردن دارد. به خاطر اهميت اين موضوع، كيش طلا در اين مقاله به شما آموزش خواهد داد كه چگونه انگشتر طلا بدون نگين خود را تميز كرده و جلا دهيد.

آموزش نحوه تميز كردن انگشتر طلا بدون نگين

تميز كردن و شستشوي انگشتر طلا ساده كه هيچ سنگ و يا نگيني ندارد بسيار ساده است. ما براي اينكار تنها يك كاسه آب ولرم، كمي پودر صابون و  تنها يك دستمال لازم داريم. براي شستنش مراحل زير را دنبال كنيد:

كاسه تهيه شده را تا نصفه با آب ولرم پر كنيد و بعد از آن كمي پودر صابون به كاسه اضافه كنيد.

محتويات داخل كاسه را به آرامي هم بزنيد تا كف ايجاد شود.

انگشتر طلا بدون نگين را داخل كاسه آب و صابون انداخته و بدون اينكه به آن دست بزنيد اجازه دهيد به مدت ۲۰ دقيقه تا نيم ساعت داخل كاسه باقي بماند.

بعد از اين مدت زمان، انگشتر را داخل همان كاسه با كمك يك مسواك تميز كه پرزهاي نرمي داشته باشد تميز كنيد. اگر مسواك در دسترس نداريد ميتوانيد از يك پارچه نخي ساده اما بدون پرز استفاده كنيد.

بعد از اتمام اينكار، انگشتر را از داخل كاسه برداشته و زير آب شير قرار دهيد تا تمام كف و صابون از بخش هاي مختلف انگشتر خارج شود

در نهايت انگشتر را با كمك يك حوله تميز خشك كنيد و آن را در معرض هواي آزاد قرار دهد تا كمي جلا پيدا كند.

نكته آخر درباره نگهداري درست از انگشتر طلا 

نه تنها انگشتر طلا، بلكه در خصوص نگهداري ساير قطعات طلا بايد به يك نكته توجه كرد. حتما انگشتر خود را از ساير طلاها و جواهرات ديگرتان نگهداري كنيد. به خاطر اينكه سايش و برخورد قطعات مختلف طلا و يا ساير فلزات به انگشتر ميتواند باعث خش دار و  يا آسيب ديدن انگشتر ميشود. بهترين راه نگهداري از انگشتر طلا اين است كه انگشتر را درون يك كيسه كوچك قرار داده و انگاه درون جعبه جواهرات يا هرجاي مطمئن ديگر قرار دهيد.

اگر هنوز موفق نشده ايد كه يك انگشتر طلا ساده يا نگين دار خريداري كنيد ميتوانيد با مراجعه به طلافروشي آنلاين كيش طلا  و با مقايسه تعداد زيادي انگشتر مختلف يكي را به سليقه خودتان انتخاب كنيد. كيش طلا اين افتخار را دارد كه محصولات خود را با كمترين ميزان اجرت به فروش برساند. شما مي توانيد براي خريد طلا از طريق اين فروشگاه تنها با چند كليك ساده دم در منزل خود دريفات كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اين روزها بازار خريد طلا و جواهرات ظريف و ارزان گرم گرم است زيرا قيمت طلا نسبتا بالا است و شايد هر كسي قصد و توان خريد طلاي سنگين و ضخيم را نداشته باشد. در اين بين گوشواره هايي ظرف، دستبندها، انگشتر طلا نازك و صد البته پابندها مشتريان و طرفداران بسيار زيادي دارند. در اين مقاله قصد داريم درباره خريد پابند طلا شيك اطلاعاتي به شما ارائه دهيم.

مدل و استايل، مهمترين نكته در حين خريد پابند طلا شيك زنانه 

پابندها مدل ها و استايل هاي بسيار متنوع و گوناگوني دارد بنابراين انتخاب بر اساس مدل ها ميتواند كمي دشوار باشد و سخت بتوان در نگاه اول پابند مورد علاقه و البته متناسب با مچ پا و استايل خود را خريداري كرد.  اولين نكته اي كه بايد حين خريد به آن توجه كنيد اين است كه شما ميخواهيد پابند را با چه نوع كفشي ست كنيد؟ اغلب چه نوع كفشي ميپوشيد؟ كتاني، رسمي، پاشنه بلند يا صندل؟

بهترين جنس براي پابند چيست؟

پابندها درست مانند ساير جواهرات و مصنوعات تزئيني از جنس ها مختلفي ساخته ميشوند. اما معمولا رايج است كه آن ها را از انواع  فلزات تهيه ميكنند. در ميان تمام فلزات نيز،  طلا بيشترين استفاده را دارد. خانم ها معمولا بيشتر تمايل به خريد پابند طلا شيك دارند و كمتر از جنس هاي ديگر استفاده ميكنند.

چه سايزي براي پابند مناسب است؟

شايد مهمترين مساله در هنگام خريد پابند طلا شيك اندازه آن نباشد اما جزء مهمترين فاكتورهايي است كه بايد حتما آن را در نظر گرفت. به طور معمول پابند طلا دو حالت دارد، يكي اينكه يا بايد از قوزك پا آويزان شود و يا اينكه نهايتا به راحتي در مچ پا قرار بگيرد و زياد شل يا سفت نباشد.

چگونه اندازه دقيق پابند خود را سفارش دهيم؟

اگر قصد خريد پابند طلا داريد ابتدا بايد دور مچ پاي خود را اندازه بگيريد. براي اينكار ميتوانيد از يك متر خياطي منعطف استفاده كنيد و يا اينكه اگر متر در دسترس نداريد به سادگي تنها از يك پارچه كوتاه يا نخ استفاده كنيد. بعد از اينكه دور پا را با كمك متر يا پارچه اندازه گرفتيد تنها كافي است كه به طول بدست آمده حدود ۱ تا ۱.۵ سانتي متر اضافه كنيد. اين سايز ميشود سايز و اندازه پابندي كه بايد بخريد.

از كجا پابند طلا شيك و مدرن بخرم؟

شركت كيش طلا براي آسايش حال مراجعان و مشتريان خود اقدام به فروش محصولاتش از طلا فروشي آنلاين كرده  است كه در آن انواع مصنوعات و جواهرات طلايي را به فروش ميرساند. ما افتخار اين را داريم كه نسبت به رقبا و ساير مراكز عرضه طلا، محصولات باكيفيت و با كمترين اجرت ممكن را به فروش برسانيم. چنانچه قصد خريد پابند طلا و يا هر كدام از محصولات طلا و جواهر را داريد ميتوانيد از طريق وبسايت ما به راحتي يك كليك ساده اينكار را انجام دهيد:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

مساله تميز كردن و نگهداري از مصنوعات و قطعات طلا و جواهر از اهميت زيادي برخوردار است. در ميان تمام اين محصولات انگشتر شايد بيشترين ايتفاده را دارد و نياز بيشتري به مراقبت و تميز كردن دارد.

چگونه انگشتر طلاي خود را پوليش كنيم؟ 

پوليش زدن براي برق انداختن انگشتر طلا است. دقيقا بعد از اينكه مطابق مراحل و روش هاي فوق انگشتر را شستشو داديد نوبت به برق انداختن و جلا دادن به آن ميرسد. برخي از افراد با كمك پارچه هاي معمولي ميخواهند انگشتر را برق بي اندازند اما اينكار شدني نيست الا با كمك پارچه هاي مخصوص پوليش. ميتوانيد اين نوع پارچه ها را از بيرون  و مخصوصا از طلا فروشي ها تهيه كنيد ويا اينكه انگشتر خود را مستقيما به يك طلا فروشي يا جايي كه كار تعمير طلا را انجام ميدهند ببريد تا آن ها با مهارت خود انگشتر را مثل روز اول برق بي اندازند.

آموزش نحوه مراقبت صحيح و درست از انگشتر طلا

براي اينكه بتوانيد تا ساليان سال بدون آسيب ديدگي و يا از ظاهر افتادن،  از انگشتر طلاي خود استفاده كنيد لازم است كه به نكات توصيه شده در ادامه توجه داشته باشيد:

به هيچ عنوان حين دوش گرفتن و استحمام انگشتر به دست نداشته باشيد

قبل از اينكه بخواهيد آماده دوش گرفتن و يا استحمام شويد حتما انگشتر را در آورده و در يك مكان امن قرار دهيد. دقت كنيد كه اگر اين كار را انجام ندهيد، مواد معدني و كلر موجود در آب ميتواند در دراز مدت باعث كاهش رنگ طلا شود. اگر اينكار براي مدت طولاني اتفاق بي افتد بخش هاي مختلف انگشتر طلا ميتواند آسيب ببيند.

موقع كار انگشتر طلا خود را در بياوريد

اگر خانم هستيد و به صورت روزانه خانه را گردگيري كرده، ظرف ميشوييد و يا كارهاي مشابه انجام ميدهيد امكان آسيب ديدگي انگشترتان وجود دارد. بنابراين حين انجام كارهاي خانه سعي كنيد انگشتر طلا را دربياوريد و بعد از اتمام كارتان دوباره آن را به دست كنيد. اگر در خارج از خانه كار ميكنيد و كارتان به گونه اي است كه از دستتان بيشتر استفاده ميكنيد نيز سعي كنيد انگشتر خود را در بياوريد. براي مثال اگر كارتان نجاري، كشاورزي، و …. است.

مراقب افزايش دما و مكان هايي كه بسيار گرم هستند باشيد

اكثر كساني كه سروكارشان با طلا است توصيه ميكنند كه انگشتر طلا را به هيچ عنوان در معرض گرماي زياد قرار ندهيد. محل نگهداري انگشتر بايد يك جاي خنك بوده و  اصلا گرم و يا داغ نباشد. زيرا طلا فلز نرمي است كه استحكام چنداني ندارد و اگر بيش از حد در معرض گرما قرار داشته باشد ميتواند به آرامي تغيير شكل بدهد.

اگر هنوز موفق نشده ايد كه يك انگشتر طلا ساده يا نگين دار خريداري كنيد ميتوانيد با  مراجعه به طلافروشي انلاين كيش طلا و با مقايسه تعداد زيادي انگشتر مختلف يكي را به سليقه خودتان انتخاب كنيد. كيش طلا اين افتخار را دارد كه محصولات خود را با كمترين ميزان اجرت به فروش برساندشما مي توانيد براي خريد طلا از طريق اين فروشگاه تنها با چند كليك ساده دم در منزل خود دريفات كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 24 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

مساله تميز كردن و نگهداري از مصنوعات و قطعات طلا و جواهر از اهميت زيادي برخوردار است. در ميان تمام اين محصولات انگشتر شايد بيشترين ايتفاده را دارد و نياز بيشتري به مراقبت و تميز كردن دارد. به خاطر اهميت اين موضوع، كيش طلا در اين مقاله به شما آموزش خواهد داد كه چگونه انگشتر طلا نگين دار يا بدون نگين خود را تميز كرده و جلا دهيد.

آموزش نحوه تميز كردن انگشتر طلاي نگين دار 

شستشو و تميز كردن انگشتر طلا نگين دار با هر نوع سنگ قيمتي، كمي متفاوت از انگشتر بدون نگين است. اولين نكته كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه، سعي نكنيد انگشتر طلا نگين دار را مستقيما در آب قرار دهيد. چرا؟ زيرا ماهيت برخي از سنگ هاي قيميتي اينگونه است كه اگر براي يك مدت طولاني در معرض آب قرار بگيرند كيفيت خود ار از دست خواهند داد. مثلا چه سنگ هايي؟ براي مثال سنگ هاي اونيكس و زمرد جزء سنگ هايي هستند كه در تماس طولاني مدت با آب ميتوانند آسيب ديده و كم ارزش شود.

مراحل تميز كردن انگشتر طلا نگين دارد

براي تميز كردن و شستشوي اين انگشترها مراحل زير را دنبال كنيد:

كمي آب ولرم را درون يك كاسه كوچك قرار دهيد.

سپس مقداري صابون به كاسه اضافه كنيد تا آب كف كند

انگشتر را درون كاسته قرار ندهيد. در عوض يك پارچه ظريف و بدون پرز تهيه كرده و آن را به محلول داخل كاسه آغشته كنيد. (بهتر است دستمال نخي باشد)

دستمال نخي را بچكانيد و كاري كنيد كه فقط مرطوب باشد. بعد از آن، تمام سطح انگشتر همراه با نگين را با دقت و به آرامي تميز كنيد. دقت كنيد كه به نگين فشار وارد نشود.

بعد از اينكه با كمك دستمال نخي آغشته به آب ولرم و صابون انگشتر را شستشو داديد، يك دستمال تميز و نمدار ديگر برداريد و بار ديگر همه بخش هاي انگشتر را تميز كنيد.

در مرحله آخر نيز انگشتر نگين دار را روي يك سطح خشك قرار دهيد و منتظر بمانيد تا خودش خشك شود.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد طلا و نگهداري  از ان مي توانيد به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر ميخواهيد انتخاب هوشمندانه اي داشته باشيد بهتر است كه به فرم صورت خودتان توجه كنيد. انتخاب بر اساس فرم صورت ميتواند زيبايي شما و گوشواره انتخابي شما را چند برابر كند.

خريد گوشواره طلا براي صورت هاي بيضي يا تخم مرغي شكل

كساني كه صورت بيضي شكل دارند، معمولا صورتشان كشيده است. اين افراد بايد گوشواره اي بگيرند كه كشيدگي صورتشان را كاهش دهد.

خانم هايي كه صورت كشيده دارند گوشواره هاي اين مدلي بخرند:

 • دايره اي يا مدور
 • مثلثي
 • مربعي

اين مدل ها باعث ميشوند كشيدگي صورت كاهش يافته، و صورت كمي يكدست و پهن تر به نظر برسد. اگر از اين مدل ها استفاده كنيد بيننده زيبايي شما را بيشتر متوجه خواهد شد.

خريد گوشواره طلا براي صورت هاي گرد و دايره اي

اين صورت ها جذابيت خاصي دارند اما اگر در انتخاب گوشواره براي آن ها دقت نكنند ممكن است هارموني صورتشان بر هم بخورد. بايد مدلي انتخاب كنند كه از گردي صورتشان كاشته شده و كمي كشيده به نظر برسد.

اگر صورت گردي داريد اين مدل گوشواره بخريد:

 • آويزان
 • اشكي
 • لوستري
 • بلند
 • فلت و بدون طرح هاي سه بعدي

خريد گوشواره طلا براي صورت هاي مستطيلي يا مربعي

صورت هاي نرمال يا ايده آل معمولا تركيبي از فررم هاي گرد و كشيده هستند. و هدف از استفاده از جواهراتي مثل گوشواره طلا معمولا نرمال و ايده  آل كردن صورت يا نزديك كردن به يك فرم ايده آل است. صورت هاي مستطيلي را نيز بايد به اين شكل متمايل كرد. گوشواره ها يكي از راه حل هاي ايده آل نشان دادن صورت هاي مستطيلي هستند.

خانم هايي كه صورت مستطيلي دارند گوشوارهاي با فرم زير خريداري كنند:

 • گوشواره هاي گرد و دايره اي
 • اشكي
 • حجيم و پهن
 • اين مدل ها صورت را گردتر  نشان ميدهند

از كجا گوشواره طلا بخرم؟

راه هاي مختلفي براي خريد طلا وجود دارد. شما ميتوانيد به صورت حضوري به يك مغازه طلا فروشي برويد و از نزديك همه مدل هاي طلا را مشاهده كنيد و يا اينكه از طريق اينترنتي اقدام به خريد كنيد. كيش طلا مفتخر است كه هم به صورت اينترنتي و هم به صورت حضوري اقدام به فروش گوشواره و ساير قطعات و جواهرات طلا ميكند. خوشحال ميشويم سري به طلافروشي آنلاين ما بزنيد و با مقايسه تعداد زيادي از گوشواره ها، از ما خريد امن و بدون دردسري داشته باشيد. براي مشاهده مجوزهاي معتبر فروش اينترنتي كيش ظلا ميتوانيد به صفحه اول سايت مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 55
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

براي بسياري از مردم هنوز هم جاي سوال است كه چرا محاسبه قيمت طلا آنقدر پيچيده  است؟ مگر نه اينكه بايد قيمت وزن طلا را ضربدر وزن كل طلا كرد؟ پس چرا فروشنده طلا مبلغ بيشتري بر ميدارد و از اين فرمول پيروي نميكند؟ ما در اين  مقاله به بررسي اين موضوع خواهيم پرداخت و به شما نشان ميدهيم كه نحوه محاسبه قيمت طلا و جواهر چگونه است.

آشنايي با انواع روش محاسبه قيمت طلا 

حتما حين خريد طلا به شما فاكتوري تحويل داده خواهد شد و حتما تاكنون حداقل يكبار چشمتان به فاكتور خورده است. اغلب فروشندگان طلا، زماني كه فاكتور مينويسند تنها به نوشتن وزن كل قطعه خريداري شده، عيار و قيمت نهايي بسنده ميكنند. خيلي كم پيش مي آيد كه طلافروشي بخواهد قيمت روز و لحظه اي هر واحد طلا را در فاكتور قيد كند. نتيجه همه اين اتفاقات باعث ميشود كه شما در لحظه نوشتن فاكتور، اصلا متوجه نخواهيد شد كه آيا نحوه محاسبه قيمت همانطوري خواهد بود كه در ادامه ذكر خواهيم كرد يا خير.

به طور خلاصه نحوه محاسبه به اين صورت است كه وزن كل قطعه را ضربدر قيمت هر واحد از طلا ميكنند. (قيمت واحد يعني قيمت طلاي خام (مثلا طلا 18عيار) به اضافه‌ي اجرت ساخت به اضافه‌ي ۷ درصد سود.)

طلا و جواهر با همه تفاوتي دارند؟ آيا اين دو يك تعريف و مفهوم دارند؟ 

البته كه طلا و جواهرات با هم متفاوت هستند و نميتوان آن ها را در يك دسته قرار داد. از نظر تعريف به مصنوعات طلا و يا هر قطعه طلايي كه در آن تنها از فلز طلا استفاده شده باشد طلاي خالي گفته ميشود. اين در حالي است كه، جواهر به طلاهايي گقته ميشود كه در آن ها از انواع سنگ هاي قيمتي و با ارزش استفاده ميشود. سنگ هاي با ارزش بكار رفته  در جواهرات معمولا يا اتمي هستند يا اصل. اگر سنگ بكار رفته در جواهر، سنگ اتمي باشد به آن جواهر اتمي گفته ميشود و اگر هم سنگ اصل باشد به آن جواهر اصل گفته ميشود.

محاسبه قيمت طلا با در نظر گرفتن سنگ ها قيمتي و با ارزش

احتمالا تا اينجاي كار با روند محاسبه قيمت طلاي معمولي و بدون سنگ آشنا شده ايد. اگر در ساخت طلا از سنگ هاي قيمتي اصل و يا اتمي استفاده شده باشد، قيمت آن سنگها نيز به قيمت طلا افزوده خواهد شد. سنگ هاي طبيعي و اصل معمولا قيمت بالاتري نسبت به سنگ هاي اتمي دارند و هرچه در ساخت سنگ ها ريزه كاري، ظريف كاري و جزئيات بيشتري ديده شود قميت جواهر نيز بيشتر خواهد شد. اما اگر سنگ ساده باشد تنها قيمت خود سنگ بر نحوه محاسبه تاثير خواهد گذاشت.

انصاف و مشتري مداري در قيمت گذاري طلا

يكي از بهترين راه هاي خريد طلا و جواهر، خريد از طريق اينترنت و در بستري امن از يك سايت مطمئن است. چنانچه دوست داريد كه با كم ترين اجرت ممكن و با بهترين كيفيت مصنوعات طلا و جواهر خود را بخريد ميتوانيد به طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد و تنها با چند كليك ساده محصول مد نظر خود را با فاكتور اصلي درب منزل تحويل بگيريد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

براي اينكه بتوانيد بهتر متوجه شويد كه تفاوت دقيق خريد طلا و فروش آن باهم چيست به  موارد زير توجه كنيد.

محاسبه قيمت طلا

اصلي ترين مساله و فاكتور در نحوه محاسبه قيمت طلا ارزش روزانه و لحظه  اي هر گرم از آن است. به اين صورت كه فروشند قيمت هر گرم در لحظه از طلا را با اجرت و سود خودش جمع زده و قيمت نهايي را به شما اعلام ميكند. (قيمت هر گرمx وزن كل قطعه طلا+ اجرت+ سود خودش كه معمولا ۷ تا ۸ درصد است= قيت تمام شده)

محاسبه قيمت خريد و فروش جواهرات

نحوه محاسبه قيمت در خصوص جواهرات كمي متفاوت از طلاي خالي است. برخلاف طلا، ما در قيمت گذاري جواهرات فاكتورهاي مهمي از جمله نوع سنگ قيمتي و ارزش آن، اجرت ساخت پايه و نگهدارنده جواهر، مخراجي و ساير هزينه ها را را در نظر ميگيريم. و در نهايت هزينه و قيمت جواهرات اينگونه حساب ميشود: قيمت هر گرم طلاي روزx وزن قطعه + اجرت ساخت پايه+ سود فروشنده كه معمولا حدود ۲۰ درصد است + عوامل موثر ديگر.

اجرت طلا نيز بر محاسبه قيمت طلا تاثير دارد

قبل از اينكه بخواهيد اين بخش را بخوانيد لازم است كه درباره  اجرت طلا اطلاعات كافي داشته باشيد. اجرت طلا يك قرارداد نانوشته  است كه در آن حين خريد، شما بايد مبلغي اضافه بر قيمت طلا، بابت حق زحمت و كاركرد سازنده طلا، به صورت غير مستقيم به او پرداخت كنيد.

اجرت به صورت عمومي بر اساس فاكتورهايي مثل وزن طلا ، عيار طلا( طلا 18 عيار، 22و24 عيار) همچنين طرح و نقوش بكار رفته با آن و نحوه ساختش مشخص ميشود. چنانچه طلايي كه شما ميخواهيد بخريد ماشيني است و در تيراژ بالا توليد شده باشد، معمولا اجرتش كمتر از حالتي كه همان طلا توسط دست و با نيروي كاملا انساني ساخته شود. بنابراين به طور معمول اجرت طلاهاي ماشيني كمتر از اجرت طلاي دست ساز روي محاسبه قيمت طلا تاثير ميگذارد.

(براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا ( گوشواره طلا، انگشتر طلا، النگو طلا و....) مي توانيد به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 18 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر به فكر خريد يك مدل خوب، زيبا و در عين حال ارزان هستيد ميتوانيد به فروشگاه ما سر بزنيد تا با تعدادي از نمونه محصولات ما آشنا شده و اگر تمايل داشتيد يك مدل از آن ها را خريداري كنيد. در حين خريد طلا هم ميتوانيد به چند نكته و توصيه زير توجه كنيد:

وزن، سايز، اندازه و حجم 

در انتخاب سايز اندازه و وزن گوشواره طلا خيلي دقت كنيد. هرچند كه گوشوارهاي بزرگ شكيل هستند و بسيار زيبا به نظر ميرسند، اما معمولا هر كسي سايز بزرگ نميپسندد و ما هم گوشواره سنگين را به هر كسي توصيه نميكنيم.

وزن بالاي طلا ميتواند به گوش آسيب بزند و اندازه گوش را بلندتر كند. بنابراين اگر لاله گوش ظريفي داريد و يا اينكه قصد داريد هميشه از گوشواره استفاده كنيد ما پيشنهاد ميكنيم سايز و اندازه كوچك بخريد.

عيار طلا

طلاي ۲۴ عيار خالص ترين طلا است و جواهراتي كه عيارشان ۲۴ است فقط از طلا ساخته شده اند. اما عيارهاي پايين تر علاه بر طلا، فلزات ديگري هم بكار رفته اند. برخي از اين فلزات مثل نيكل ممكن است براي برخي خانم ها  حساسيت ايجاد كنند. يعني ذاتا ممكن است خانمي نسبت به نيكل حساس باشد. اگر شما اينگونه هستيد عيارهاي پايين گوشواره مانند ۱۰ و ۱۴ را نخريد و در عوض  طلا ۱۸عيار بخريد.

مدت زمان استفاده

اگر ميخواهيد گوشواره را براي اغلب موارد يا هميشه استفاده كنيد ما توصيه ميكنيم حين خريد گوشواره طلا، مدلي با عيار پايين مثل ۱۸ بخريد. زيرا طلاي ۲۴ عيار معمولا استحكام زيادي ندارد و اگر آسيب يا ضربه اي به آن وارد شود احتمال شكستن و يا خم شدنش بالا است. اما عيارهاي پايين مستحكم تر هستند.

محل خريد

اگر بخواهيد گوشواره خود را از طلا فروشي ها بخريد هم مجبوريد به صورت حضوري كلي پياده روي كنيد و چند ساعت بيرون از خانه باشيد. و هم به دليل اينكه طلا فروش معمولا اجاره مغازه ميپردازد، هزينه بيشتري از شما ميخواهد. اما در بستر اينترنت فروشگاه هايي مثل كيش طلا هستند كه اقدام به فروش طلاي كم اجرت ميكنند. اگر ميخواهيد گوشواره را ارزانتر از همه جا بخريد ميتوانيد از طلا فروشي آنلاين كيش طلا خريد كنيد.

فرم صورت

گوشواره ها را معمولا بر اساس فرم صورت ميخرند زيرا عقيده بر اين است كه صورت همه ايده آل نيست و هدف استفاده از گوشواره ها هم كمك به ايده آل نشان دادن فرم صورت است. در ادامه به شما كمك ميكنيم تا بر اساس فرم صورت اقدام به خريد گوشواره طلا كنيد

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 57
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

هنگام انتخاب و خريد طلا  به عيار آن توجه ويژه اي داشته باشيد. هرچه عيار بالاتر باشد يعني طلا خالص تر و ميزان فلز مس بكار رفته در آن كمتر است. و برعكس هرچه عيار كمتر باشد يعني درصد مس استفاده شده بيشتر است و ارزش آن به طبع كمتر خواهد بود.

نكته جالبي كه بايد درباره اين نوع طلا بدانيد اين است كه هرچه درصد مس استفاده شده بيشتر باشد، با وجود تيره رنگ بودنش اما ماندگاري، قدرت و استحكام بالاتري دارد. بنابراين اگر ميخواهيد بيشتر اوقات از قطعه طلاي خريداري شده استفاده كنيد بهتر  است كه رزگلد تيره تر و طلاي 18 عيار انتخاب كنيد. زيرا هميشه از آن استفاه ميكنيد و هميشه هم مثل روز اول خواهد ماند.

اما اگر تنها براي مناسبت هاي خاصي قصد داريد جواهرات يا مثلا سرويس طلاي رزگلد خريداري كنيد بهتر است كه با عيار بالا بخريد. و به عنوان يك مثال ديگر اگر قصد خريد انگشتر طلا رزگلد داريد اما تنها ميخواهيد در مهماني ها از آن استفاده كنيد ۲۲ عيار آن را خريداري كنيد.

طلاي صورتي يا طلاي قرمز انواع مختلف طلاي رزگلد هستند 

همانطور كه گفته شد ما ميتوانيم به طلا رزگلد صورتي يا قرمز هم بگوييم. هر چه درصد مس بكار رفته يا بهتر بگوييم مس تركيب شده با طلاي خالص، بيشتر باشد، رنگ آن به قرمزي ميگرايد و ما به آن طلا قرمز ميگوييم. و برعكس هرچه درصد مس تركيب شده كمتر باشد رزگلد كمرنگ، روشن تر و شبيه به رنگ صورتي كم رنگ ميشود.

امروزه سرويس طلاي رزگلد صورتي كه رنگ روشنتري دارد بسيار پرطرفدار شده و كساني كه رنگ طلاي قرمز يا تيره تر را ميپسندند بيشتر رو به خريد دستبند طلاي رزگلد و يا انگشتر رزگلد مي آورند.

قرمز يا صورتي؟ كدام با ارزش تر هستند؟

به طور كلي ، هرچه عيار يك قطعه طلاي رزگلد پايين تر باشد، به اين معني است كه مقدار مس بكار رفته در آن بيشتر است. و به طبع قيمتش كمتر است. اما اگر خلوص طلا بيشتر از مس بكار رفته در رزگلد باشد، قيمت آن بالاتر خواهد بود. پس به طور كلي صورتي از قرمز با ارزش تر است .

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا مي توتنيد به سايت طلافروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

به طور كلي براي بدست آوردن سايز النگو روش هاي زيادي وجود دارد اما ما در اين مقاله تنها به دو روش خواهيم پرداخت كه در ادامه آن ها را توضيح داده ايم.

روش اول انتخاب سايز النگو: اندازه دور دست 

اين روش بسيار ساده است. تنها كافي است كه نوك  انگشت شست خود را روي نوك انگشت كوچك دست خود قرار دهيد. سپس يك نخ و يا روبان باريك تهيه كرده و آن را دور پهنترين محيط دست خود در حالت ذكر شده قرار دهيد.

روبان يا نخ را بچرخانيد تا متوجه شويد كه پهنترين بخش  دست شما كدام است. سپس دو سر روبان يا نخ كه دور پهنترين بخش دست به هم رسيده اند با خودكار يا ماژيك علامت بزنيد.

سپس روبان را باز كرده و روي خط كش قرار دهيد تا سايز و اندازه آن مشخص شود. بعد از فهميدن سايز روبان، با كمك جدول زير سايز و اندازه النگوي خود را به دست آورده و آنگاه اقدام به خريد النگو طلا زنانه يا دخترانه يا بچگانه كنيد.

راهنماي سايز النگو طلا براي كودكان

براي اندازه گيري النگوي دست بچه ها اگر نتوانستيد متر پيدا كنيد ميتوانيد به صورت پيشفرض بر اساس اندازه هاي زير براي دلبندتان النگو بخريد

سايز دست كودكان ۶ ماهه تا ۱۱ ساله بر اساس سانتي متر و تقريبي:

 • ۶ ماهه: ۱۰
 • ۶ تا ۱۲ ماهه: ۱۱.۵
 • ۱ تا ۲ ساله: ۱۳
 • ۲ تا۵ ساله: ۱۴
 • ۶ تا ۸ساله: ۱۵
 • ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۶.۵

قصد خريد النگوي طلا جديد داريد؟

چنانچه مايل هستيد مانند خانم هاي شيك و امروزي به صورت اينترنتي النگو بخريد ميتوانيد به طلافروشي آنلاين مراجعه كنيد و در ميان تعداد زيادي از گزينه ها و محصولات موجود يكي را به دلخواه خود و بر اساس نكات ذكر شده در اين مقاله خريداري كنيد. براي اينكه از خريد خود در كيش طلا اطمينان حاصل كنيد ميتوانيد مجوزهاي فروش اينترنتي ما را در صفحه اول سايت مشاهده كنيد و تمام آدرس ها و شماره هاي تماسمان را در اين صفحه ببينيد. چنانچه سوالي داريد و يا ميخواهيد مشاوره بگيريد نيز، ميتوانيد با ما تماس بگيريد تا شما را در خريد طلا يا جواهر راهنمايي كنيم.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 61
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 11 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

مهمترين نكته جهت پيشگيري از سياه شدن طلا شايد دوري جستن و عدم تماس طلا با مواد شيميايي باشد كه در اين مقاله نامشان ذكر شد است. اما علاوه بر اين، لازم است كه براي حفظ جلا و درخشندگي  و همچنين رفع سياهي طلا خود به نكات زير نيز توجه كنيد:

لزومي ندارد حين شستشوي دست ها از طلا استفاده كنيد. اگر برايتان مقدور است براي مثال النگو طلا و يا انگشتر طلا خود را حين شستن دست ها خارج كرده و بعد از خشك كردن، دوباره آن ها را استفاده كنيد.

وقتي دوش ميگيريد و يا حمام ميكنيد حتما تمام طلاهاي خود را در بياوريد.

به جهت جلوگيري از سياه شدن طلا زماني كه به استخر ميرويد و يا آب تني ميكنيد طلاهاي خود را در بياوريد.

زماني كه از طلاها استفاده ميكنيد كه هيچ، اما وقتي كه ميخواهيد آن ها را برداريد و داخل جعبه بگذاريد حتما و حتما با كمك دستمال نرم و بدون پرز آن ها را تميز كنيد. سپس داخل پارچه و طوري كه با فلزات و يا طلاهاي ديگر برخورد نداشته باشند قرار دهيد.

براي جلوگيري از تغيير رنگ و رفع سياهي طلا از جاي مطمئني طلا بخريد 

به كررات مشاهده شده كه دارندگان جواهرات از سياه شدن طلا ۲۱ يا ۲۲ يا ۲۴ عيار خود شكايت ميكنند. اگر براي شما نيز چنين وضعيتي پيش آمده حتما به يك طلا فروشي يا كسي كه كارشناس طلا است مراجعه كنيد. احتمالا عالت سياه شدن طلا، تقلبي بودن آن باشد. اين احتمال هم وجود دارد كه طلايي با عيار پايينتر از آنچه فاكتور شده به شما داده باشند.

اين موضوع اهميت خريد طلا از مراكز معتبر را مشخص ميكند. شما بايد از مراكزي طلا بخريد كه مطمئن باشند و با وجدان عمل كنند. از همه مهمتر، سعي كنيد جايي كه از آن طلا ميخريد عضو اتحاديه طلا فروشان بوده و مجوزهاي لازم را داشته باشد. اگر طلاي ۲۱ يا ۲۲ عيار شما سياه شده است و از جايي كه عضو اتحاديه است آن را خريده ايد ميتوانيد به اتحاديه مراجعه كرده تا طلاي شما كارشناسي و پيگيري شود.

از كجا طلاي خوب بخرم؟

كيش طلا يك طلافروشي آنلاين است كه در كار تهيه، توليد و توزيع انواع قطعات طلا است. ما افتخار اين را داريم كه تمامي محصولاتمان را با كمترين اجرت و بالاترين كيفيت ممكن به مشتريان خودمان عرضه كنيم. براي اينكه از خريد طلا در سايت ما اطمينان داشته باشيد ميتوانيد به صفحه اصلي مراجعه كرده و در آنجا مجوزهاي خريد و فروش اينترنتي ما را ببينيد و يا اينكه به اين صفحه برويد تا تمامي آدرس ها و شماره هاي تماس كيش طلا را مشاهده كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 67
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 10 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر بنا به هر دليلي نتوانستيد از طريق روش هاي قبلي سايز انگشت مد نظر جهت خريد انگشتر طلا را پيدا كنيد اصلا نگران نباشيد و از طريق اين روش تعيين سايز كنيد. براي اين منظور ميتوانيد اقدامات ذكر شده در ادامه مقاله را انجام دهيد.

۱. پيدا كردن و دانلود نمودار تعيين اندازه انگشتر 

اگر در اينترنت جستجو كنيد ميتوانيد نمودارهاي دايره اي كه در آن ها سايز انواع انگشتر درج شده را ببينيد و دانلود كنيد. دقيقا با همان مقياس، نمودار را روي يك برگه كاغذ پرينت بگيريد.

۲. براي راستي آزمايي نمودار، آن را امتحان كنيد

براي اطمينان از اينكه نمودار واقعا در مقياس درستي چاپ شده و درست كار ميكند انگشتر خود را برداشته و روي يكي از حلقه هاي داخل كاغذ بگذاريد. اگر حلقه يا انگشتر شما روي يكي از آن ها قرار گرفت يعني مقياس درست است.

۳. سايز انگشتر نامزد خود را به همين شكل به دست بياوريد

اگر نمودارهاي دانلود شده مقياس درستي داشته باشند، زماني كه نامزدتان حواسش نيست و شما به حلقه يا انگشتر او دسترسي داريد، آن را برداشته و با كمك نمودارها و سايز حلقه هاي از پيش تعيين شده قرار دهيد تا بتوانيد سايز دقيق انگشتر طلا را پيدا كنيد. سپس اقدام به خريد آن كنيد.

من قصد خريد انگشتر طلا زنانه يا دخترانه دارم بايد از كجا بخرم؟

مطالبي كه در اين مقاله خوانديد راهنماي كامل و جامعي است براي كساني كه قصد خريد انگشتر طلا دارند و دوست دارند دوست يا نامزد خود را سورپرايز كنند. اگر م.فق شده ايد سايز انگشتر را بگيريد، اكنون نوبت خريدن آن رسيده است. براي اين منظور ميتوانيد به طلافروشي انلاين كيش طلا مراجعه كرده و با مقايسه انگشترهاي ما يكي را به سليقه خود براي نامزدتان انتخاب كنيد. تنها با چند كليك ساده ميتوانيد انگشتر را درب منزل خود تحويل گرفته و نامزد خودتان را سورپرايز كنيد. براي مشاهده مجوزهاي فروش اينترنتي كيش طلا به صفحه اصلي و براي مشاهده آدرس ها و شماره هاي تماس كيش طلا براي خريد طلا به اين صفحه مراجعه كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 62
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

به طور كلي زماني كه گوشواره از گوش در آمده است ميتوان با كمك چند مرحله زير به خوبي آن را شستشو داده و يا ضدعفوني كرد.

آموزش نحوه ضدعفوني كردن گوشواره طلا خارج از گوش:

ابتدا سعي كنيد كه دست هاي خود را دست كم به مدت ۲۰ ثانيه با آب و صابون بشوييد و بعد از آن به خوبي خشك كنيد.

يك عدد ليوان شيشه اي كوچك و يا يك ظرف پلاستيكي كم ارتفاع آماده كنيد و گوشواره خود را در آن قرار دهيد

بعد از آن به فكر تهيه آب اكسيژنه باشيد. اگر در خانه آب اكسيژنه داريد ليون يا ظرف پلاستيكي كم ارتفاع را تا نصفه پر از آن كنيد. شما بايد بعد از نصفه پر كردن ليوان ۲۰ دقيقه ليوان و گوشواره را به حال خود رها كنيد. (چنانچه گوشواره طلاي شما خيلي كثيف است و جرم زيادي رويش نشسته ميتوانيد به جاي ۲۰ دقيقه، آن را از آخر شب تا اوايل صبح در آب اكسيژنه قرار دهيد.)

بعد از اينكه دست كم ۲۰ دقيقه از زمان قرارگيري گوشواره درآب گذشت، ميتوانيد آن را برداشته و با كمك يك دستمال تميز يا يك برس مخصوص و يا يك مسواك نرم تمام سطح گوشوراره را تميز كنيد. اگر سطح آن كثيف باشد احتمالا بايد تاكنون لكه هاي كثيف شل شده باشد و با برس يا دستمال كشيدن از بين ميرود.

بعد از برس كشيدن آن ها را زير آب ولرم قرار دهيد و چند دقيقه زير آب نگاه داريد تا كاملا تميز شوند. بعد از آن با كمك حوله يا هواي آزاد آن ها را خشك كنيد.

اگر تمام كارهاي فوق را درون يك سينك ظرفشويي انجام ميدهيد، براي اينكه گوشواره از دستتان نيافتد درون سينك يك آبكش بزرگ قرار دهيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد طلا و نگهداري از ان مي توانيد به سايت طلا فروشي انلاين كيش طلا مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 66
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 6 فروردين 1399 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 7 صفحه بعد