نوشته شده توسط : نت ویر

هوشمند سازی خانه یا محل کار می تواند آرامش خاطر و بهبود کیفیت زندگی را به ارمغان آورد. این سیر هوشمند سازی دارای ابعاد گوناگون و حالت های مختلف است. افراد بنابر نیاز خود تصمیم خواهند گرفت که چه مواردی را هوشمند سازی نمایند.

داشتن مکانی امن و محلی برای آرامش دیگر سخت و غیر ممکن نخواهد بود. خانه هوشمند با امکاناتی متنوع و ابزارهای در اختیار می تواند این مکان امن را فراهم کند.

٢. تاثیر هوشمند سازی بر بهبود کیفیت زندگی

٢.١. تاثیر بر سلامتی

در این عصر مدرن اما پر از استرس ایجاد مکانی امن برای استراحت و آرامش نیازمند صرف مقداری هزینه و وقت است. اما پس از ساخت این محل می توانید تا سال ها از آن لذت ببرید.

٢.٢. آلودگی محیط زیست

مصرف بی رویه و کنترل نشده انرژی های فسیلی باعث شده است تا طی این سالها با گرم شدن کره زمین، اثر گلخانه ای و آلودگی هوا مواجه شویم. یک راه کار ساده کنترل مصرف انرژی است.

هوشمند سازی منزل این امکان را به وجود می آورد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. با ابزار هایی مانند سنسور هوشمند، ترموستات هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند و . . .

٣.٢. کاهش هزینه های مصرف انرژی

پس از هوشمند سازی به کمک ابزار در اختیار می توان به دقت میزان مصرف گاز ، برق و آب را کنترل کرد. دمای محیط را ثابت نگه داشت. میزان و ساعات روشنایی را تنظیم کرد. مصرف آب را مدیریت کرد و ده ها امکانات دیگر که به درست مصرف کردن انرژی و در نهایت کاهش هزینه های ناشی از آن منتهی می شود.

٣. امکانات یک خانه هوشمند

٣.١. آرام بخوابید و سرحال بیدار شوید

٣.٢. با آرامش خیال غذا آماده کنید

٣.٣. تمرکز را فراموش نکنید

٣.۴. در خانه ورزش کنید

٣.۵. بهبود کیفیت زندگی برای افراد سالخورده

٣.۶. بهبود کیفیت زندگی برای افراد دارای معلولیت

٣.٧. امکانات خانه هوشمند برای افراد مبتلا به اوتیسم

٣.٨. مراقبت بهتر از کودکان با هوشمند سازی خانه

٣.٩. خانه هوشمند دوست دار حیوانات خانگی

بیشتر بخوانید ... امنیت هوشمند:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 8 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

سیستم آبیاری هوشمند یکی از روش هایی است که می تواند به جلوگیری از هدر رفت آب چه در مقیاس های کوچک مانند باغچه ی خانه هوشمند و چه مقیاس های بزرگ مثل زمین فوتبال و کشاورزی کمک کند.

سیستم آبیاری هوشمند چیست؟

آبیاری هوشمند سیستمی است که آبیاری زمین مورد نظر را با توجه به نیاز آن زمانبندی می کند و به صورت خودکار، در زمان های مختلف زمین را آبیاری می کند.

برخلاف کنترلر (کنترل کننده) های آبیاری قدیمی که بر اساس برنامه ها و تایمرهای از پیش تعیین شده عمل می کنند،

کنترلرهای آبیاری هوشمند آب و هوا، شرایط خاک، تبخیر و میزان آب مورد نیاز گیاه را می سنجند و به شکل خودکار زمانبندی آبیاری را برای شرایط حال حاضر محل تنظیم می کنند.

بیشتر بخوانید... تجهیزات هوشمند

انواع کنترل کننده های آبیاری هوشمند

 1. کنترلرهای بر پایه ی آب و هوا (ET)
 2. و سنسورهای رطوبت خاک محل

اینکه کدام یک گزینه ی بهتری است، بستگی به منطقه ی جغرافیایی شما و ویژگی های آن دارد.

کنترلر های بر پایه ی آب و هوا

کنترلر های بر پایه ی آب و هوا از اطلاعات آب و هوایی محلی استفاده می کنند تا زمانبندی های آبیاری را تنظیم کنند.

کنترلرهای حسی رطوبت خاک

کنترلرهای سنسور رطوبت خاک، یکی از چندین فناوری سنجش رطوبت خاک است.

زمانی که دستگاه در داخل زمین و زیر ریشه ی چمن ها، درختان یا درختچه ها به کار گذاشته می شود، سنسورها میزان دقیق رطوبت خاک را تعیین می کنند و اطلاعات به دست آمده را به کنترلرها می فرستند.

مزایای سیستم آبیاری هوشمند

 • هم آبیاری می کند هم کوددهی
 • سیستم در زیر زمین کار گذاشته می شود
 • به صورت قطره ای عمل می کند
 • اگر باران ببارد آبیاری را متوقف می کند

معایب سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند کمی گران است.

و هر چه مساحت محل مورد نظر بیشتر باشد، تعداد بیشتری از این سیستم ها را باید به کار گرفت.

البته صرفه جویی در هزینه های قبوض آب این عیب سیستم های آبیاری هوشمند را از بین می برد.

اگر به منظور آبیاری چمن قصد استفاده از این سیستم ها را دارید، بهتر است قبل از چمن کاری سیستم ها را در زیرزمین کار بگذارید زیرا بعد از آن، قسمت های کوچکی از چمن برای حفاری کنده خواهد شد.

از محصولات دنیای هوشمند اُویو به ترموستات هوشمند ، سنسور هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 141
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 خرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

لامپ های هوشمند برای خانه ها به خصوص خانه هوشمند بسیار مناسب هستند و می توانند در مقایسه با لامپ های مرسوم و معمولی در هزینه ها صرفه جویی کنند.

آیا لامپ هوشمند در حالت استندبای برق مصرف میکند؟

لامپهای LED به طور کلی می توانند در صرفه جویی در مصرف انرژی فوق العاده باشند ، زیرا در مقایسه با سایر انواع لامپ ها، نیاز به برق زیادی ندارند.

با این حال، لامپ هوشمند حتی وقتی که روشنایی ندارند نیز از نظر فنی همچنان روشن هستند. دلیل این امر این است که آنها باید ارتباط خود را با Wi-Fi خانه شما حفظ کنند. به این ترتیب که هر زمان تصمیم گرفتید چراغ ها را از راه دور روشن کنید، آن ها آماده هستند.

چرا نباید نگران مصرف برق این لامپ  ها در حالت آماده بکار باشید؟

با وجود اینکه میدانیم این لامپ ها حتی زمانی که خاموشند انرژی مصرف میکنند اما مصرف برق آن ها بسیار پایین و حداقل است. ما برای روشن شدن و اثبات این ادعا روی ۳ مدل لامپ هوشمند پرکاربرد آزمایشی انجام داده ایم و میزان انرژی مصرفی و هزینه برق هر کدام در یک ماه را محاسبه کرده ایم. سه لامپ مورد بررسی ما عبارتند از:

 • لامپ هوشمند فیلیپس مدل
 • لامپ یوفی مدل
 • و لامپ کوکنترل

آنالیز میزان مصرف لامپ فیلیپس هیو وایت

میزان مصرف این لامپ چیزی بین ۰ تا ۰.۳۰ وات در ساعت متغیر است و ما به صورت میانگین میزان مصرف آن را ۰.۱۵ وات لحاظ میکنیم. خیلی سرتان را درد نمیآوریم با چیزی که ما حساب کردیم معلوم شد که برای اینکه لامپ نامبرده در حالت استند بای ۱ کیلووات ساعت کار کند باید ۶۶۰۰ ساعت معادل ۹ ماه و خورده ای کار کند. بسته به اینکه شما در کجا زندگی میکنید هزینه هر کیلووات ساعت متغییر است.

آنالیز مصرف لامپ یوفی لومز

لامپ Eufy Lumos مستقیماً از Wi-Fi استفاده می کند. میزان مصرف این لامپ ۰.۵ وات است. با این حساب ۲۰۰۰ ساعت (حدود ۳ ماه) طول میکشد تا این لامپ هوشمند بتواند ۱ کیلووات برق مصرف کند. یعنی در ۳ ماه تنها ۵۰۰ تومان در حالت استندبای مصرف دارد و ماهانه ۱۶۷ تومان.

آنالیز مصرف انرژی در حالت استندبای توسط لامپ کوکنترل

نتایج آنالیز لامپ GoControl (که به جای Zigbee از Z-Wave استفاده می کند) کمی عجیب بود. این لامپ بین ۰.۶ تا ۴.۶ وات مصرف میکند. با این حال ، قطعاً از انرژی بیشتری نسبت به دو لامپ دیگر استفاده می کرد.

از خدمات هوشمندسازی به ترموستات هوشمند، سنسور هوشمند و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 167
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 خرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

 

1. خنک کردن خانه

ساده ترین و ابتدایی ترین کاربرد پریز هوشمند میتواند برای روزهای پیش رو یعنی روزهای گرم سال باشد. اگر سیستم خنک کننده هوشمند و امروزی ندارید و مجبورید که هر روز سرکار بروید و بعد از آن وارد یک خانه گرم شوید، حتما به فکر خرید یک پریز هوشمند باشید.

۲. افزایش آرامش ذهن و روان

اگر شما هم مثل من آدم فراموش کاری هستید و همیشه وقتی خارج از خانه به این فکر میکنید که “مبادا فلان وسیله روشن باشد و من آن را خاموش نکرده باشم”، حتما باید یک پریز هوشمند بگیرید..

۳. آشپزی در خارج از خانه

کمک به پخت و پز و آشپزی نیز میتواند کاربرد پریز هوشمند باشد.

۴. فریب دادن سارقان و خرابکاران

روشن کردن هوشمندانه چراغ ها زمانی که در خانه نیستید یکی از بهترین  روش های در امان ماندن خانه ها از دست سارقان است.

۵. جوشاندن آب

هر خانه یا هر مکانی که انسان در آن زندگی میکند نیازمند آب داغ و جوش است. ساده ترین استفاده از آب جوش، دم کردن چایی یا آماده کردن قهوه است. اگر پریز هوشمند خودتان را به یک دستیار صوتی مثل الکسا متصل کرده باشید، تنها کافیست یک فرمان صوتی در آغاز صبح  صادر کنید تا خانه هوشمند به کمک پریز هوشمند به راحتی آب را برایتان جوش بیاورد و یک چای داغ و قند پهلو میل کنید.

۶. دسترسی راحت تر به پریزهای مخفی

بعضی اوقات پریزها در جایگاه های نامناسبی تعبیه میشوند و اگر نیاز باشد چیزی را از برق بکشیم واقعا به دردسر میافتیم. یک راه زیرکانه در این مواقع استفاده از کاربرد پریز هوشمند است.

۷. روشن و خاموش کردن سیستمهای صوتی

اگر یک رادیو در خانه دارید می توانید آن را با یک پلاگین هوشمند ترکیب کنید تا موسیقی (یا اخبار) را در زمان های معینی روشن یا خاموش کنید.

۸. محدود کردن دسترسی به اینترنت برای بچه ها

این دستگاه نیاز به یک دستگاه دیگر (یک توسعه دهنده وای فای مجزا یا یک هاب مرکزی جداگانه با شبکه مجزا) دارد. سپس می توانید این دستگاه را به پریز هوشمند وصل کنید تا در صورت آنلاین بودن دستگاه های کودک، امکان کنترل دستی یا اتوماتیک بر روی آن را برایتان فراهم کند.

۹. گرم کردن خانه

هرچند که ترموستات هوشمند بهترین وسیله برای کنترل دمای خانه و گرم نگاه داشتن آن است اما اگر خانه شما بزرگ باشد تنها یک ترموستات نمیتواند پاسخگوی تنظیم دمای همه اتاق ها باشد. در این شرایط، شما باید قطعا از یک وسیله گرمایشی پرتابل و سیار استفاده کنید.

۱۰. کنترل روشنایی

روشن کردن سیستم های روشنایی که به هیچ طریق دیگری نمیتوان آن ها را هوشمندسازی کرد کاربر پریز هوشمند امروزی است. اگر نوع سیستم روشنایی که می خواهید در باغ شما تنظیم شود لزوماً با هیچ یک از لامپ های هوشمند موجود در بازار همخوانی ندارد. اما دوست دارید کنترل چراغ ها و لامپ ها را همچنان به شکل مدرن در دست داشته باشید اصلا نگران نباشید. چاره کار تنها خرید یک پریز هوشمند است.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 61
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

تعداد محصولات هوشمند و تنوع عملکرد آن ها به قدری زیاد شده که شاید نتوان به سادگی نقطه ی شروع هوشمند سازی خانه را پیدا کرد. به همین دلیل، در اینجا راهنمایی های کوچک اما موثری را برای یافتن سر کلاف هوشمند سازی خانه ارائه می دهیم.

وای فای خود را چک کنید

بیشتر گجت های هوشمند از طریق یک سیم و با برق کار می کنند اما برای برقراری ارتباط با اینترنت و گوشی های هوشمند، به Wi-Fi احتیاج دارند. یک شبکه وای فای خانگی یکی از ملزومات است و محدوده و برد این شبکه هم مهم می باشد. در فضاهای کوچک مثل یک آپارتمان یک خوابه، احتمالا یک روتر تک وای فای کافیست. اما مثلا برای هوشمند سازی درب پارکینگ یا قفل درب حیاط از وای فای با برد بالاتر باید استفاده کرد.

تنها با یک گجت شروع کنید

لازم نیست همان روز اول خانه خود را به سرزمین عجایب تکنولوژی تبدیل کنید. برای شروع هوشمند سازی خانه، خرید و نصب یک گجت هم کافیست. مثلا داستان هوشمند سازی خود را می توانید با یک پریز هوشمند شروع کنید. این محصول به شما امکان آن را می دهد که لامپ ها یا هر وسیله برقی متصل به آن را با یک اپلیکیشن خاموش / روشن کنید.

از لامپ یا دیمر هوشمند غافل نشوید

اساسا دو راه برای افزودن این مزایا به خانه وجود دارد : لامپ های هوشمند یا دیمرهای هوشمند. نصب لامپ های هوشمند اصلا کار سختی نیست و با پیچاندن لامپ در سرپیچ معمولی کار تمام است. این لامپ ها دارای دیمر هستند و شما می توانید میزان و حتی رنگ نور را به دلخواه تغییر دهید.

دیمرهای هوشمند جایگزین دیمرهای دیواری و کلید برق های موجود می شوند و کنترل لامپ های معمولی را به دست می گیرند. البته نصب آنها به کمی اطلاعات برق کاری نیاز دارد.

این سیستم علاوه بر آنکه امکان کنترل روشنایی خانه از هر جای دنیا را به شما می دهد، سناریو پذیر است؛ یعنی می تواند در هماهنگی با سایر تجهیزات هوشمند تا حدی که شما از قبل تعیین کرده اید، نور محیط را کم یا زیاد کند و یا طبق ساعات تنظیم شده، به صورت خودکار خاموش / روشن شود. مثلا شما می توانید برای سیستم روشنایی هوشمند خانه خود این سناریو را تعریف کنید که راس ساعت ۱۰ شب که i باز می شود، نور خانه را کم کند یا تمامی لامپ ها به طور خودکار خاموش شوند.

هماهنگی عملکرد پرده و لامپ ها می تواند تاثیر بسزایی در استفاده ی بهینه از روشنایی روز و کاهش مصرف برق داشته باشد.

سیستم صوتی را به همه اتاق ها منتقل کنید

در گذشته، برای داشتن سیستم صوتی در همه اتاق ها، به تجهیزات سنگین و کابل های پیچ در پیچ و طولانی نیاز بود. حالا اسپیکرهای هوشمند این مشکل را برطرف کرده اند. این اسپیکرها با استفاده از Wi-Fi می توانند یک موزیک را به طور همزمان در تمامی اتاق ها و یا در هر اتاق یک موزیک مختلف را با میزان صدای متفاوت پخش کنند. همه ی این کارها را می توان فقط با یک اپلیکیشن انجام داد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 62
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 21 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

سیستم امنیتی هوشمند خانه شامل چه ابزاری است و چگونه کار می کند؟

سیستم های امنیتی خانه بر روی مفهوم ساده ی تامین امنیت نقاط ورودی خانه از طریق سنسورهای متصل به یک پنل کنترل و یا دستگاه فرماندهی کار می کند. پنل کنترل بر روی یکی از در دسترس ترین نقاط خانه نصب می شود.

سنسورها معمولا بر روی درب های ورودی و پنجره هایی قرار می گیرند که سارقین به راحتی می توانند وارد حریم خانه شود، به خصوص درب ها و پنجره های طبقه ی همکف و اول. برای محافظت از فضای باز منازل می توان از سنسور حرکتی استفاده کرد.

اجازه دهید با اجزای سیستم امنیتی خانه بیشتر آشنا شویم.

پنل کنترل

اسم ناآشنای آن ممکن است باعث شود که با این سیستم ارتباط خوبی برقرار نکنید. اما نگران نباشید؛ منظور از پنل کنترل همان گوشی هوشمند، کامپیوتر و تبلتی است که تقریبا هر روز با آن ها سر و کار دارید. با کمک این دستگاه ها می توان آلارم و علائم هشدار سایر اجزای سیستم امنیتی خانه را بعد از رفع خطر خاموش، و یا در هنگام وقوع خطر برای اهالی خانه روشن کرد.

سنسور درب و پنجره

سنسور درب و پنجره ی هوشمند از دو قطعه تشکیل شده است که یکی بر روی درب یا پنجره و دیگر بر روی چارچوب و در نزدیکی آن نصب می شود. زمانی که درب یا پنجره است، دو تکه ی سنسور به یکدیگر متصل شده و یک مدار امنیتی ایجاد می کنند.

پنل کنترل بر روی سنسور درب و پنجره هوشمند نظارت دارد و این سنسورها درمورد امنیت نقاط ورودی به آن گزارش داده و ارتباط برقرار می کنند. چنانچه در زمان های تعیین شده توسط شما، درب یا پنجره باز شود، جریان بین دو قطعه کاملا قطع شده و از طریق زنگ و چراغ هشدار و نیز ارسال پیام به پنل کنترل، ورود افراد غریبه به منزل را به ساکنین اطلاع می دهد.

سنسور حرکتی

سنسورهای حرکتی، یک منطقه ی نامرئی را در فضای مورد نظر ایجاد می کنند که با ورود سارقین به آنجا زنگ هشدار به صدا درمی آید. سنسور هوشمند معمولا در اتاق های نگهداری از اشیاء قیمتی یا فضاهای کمتر تردد خانه مورد استفاده قرار می گیرند.

قفل درب هوشمند

قفل هوشمند سپر سیستم امنیتی خانه است و فرد برای ورود به خانه ابتدا باید از آن عبور کند. این قفل، اجازه ی ورود به افراد ناشناس را نمی دهد و دارای حسگر اثر انگشت و کیبورد جهت وارد کردن پسورد است. قفل تنها برای کسانی باز می شود که شما اطلاعات مربوط به آن فرد را به قفل هوشمند داده اید.

دزدها از خیر خانه ی شما می گذرند

طبق ادعاهای انجمن امنیت الکترونیک، اگر سارقین بدانند که خانه ی شما مجهز به سیستم امنیتی است، از هر ۱۰ فقره سرقت، ۹ فقره کنسل می شوند

زمانی که سارقین دستیابی به هدف خود را کار دشواری بدانند، از این کار صرف نظر کرده و به سراغ خانه های عادی و بدون سیستم امنیتی می روند. همانطور که دیدید، سیستم امنیتی در خانه هوشمند چند مرحله ایست و حتی اگر یک دزد بتواند از قفل درب هوشمند عبور کند ، در دام دیگر اجزای سیستم امنیتی خانه خواهد افتاد.

هزینه ی بیمه کاهش می یابد

از راه دور بر خانه و اموال خود نظارت کنید

آرامش خاطر داشته باشید

 :: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 70
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

هوشمند سازی دیتاسنتر چیست؟

هوشمند سازی دیتاسنتر باعث می شود که جریان کارهای مهم و پردازش ها در سرور و دیگر تجهیزات مرکز داده به صورت خودکار و بدون نیاز به نظارت انجام شوند. تجهیزات هوشمند در دیتاسنتر هوشمند سازی شده به کمک اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در هماهنگی با یکدیگر کار می کنند. بعضی از نتایج هوشمند سازی دیتاسنتر را در زیر می خوانید.

 • زمانبندی پروسه های روتین و روزانه ی دیتاسنتر
 • نظارت بر وضعیت اجزای دیتاسنتر
 • کارهای نگهداری مثل تعمیر و به روز کردن تجهیزات.
 • تامین خدمات و تنظیم منابع زیرساختی استاندارد
 • تحویل خدمات مورد تقاضا در ظرف چند دقیقه بعد از درخواست کاربر
 • تحویل حجم کار اضافه بر تقاضا 
 • انطباق دادن 

مزایای هوشمند کردن دیتاسنتر

 • افزایش کارآیی در تحویل سریعتر سرویس ها
 • کاهش زمان لازم IT برای کارهای یکنواخت
 • آزاد کردن وقت کارمندان فناوری اطلاعات برای تمرکز بیشتر بر روی پروژه های استراتژیک به جای انجام کارها و تنظیمات پیش پا افتاده و روتین
 • ایجاد انسجام میان کارهای خودکار شده
 • انجام دقیق و به موقع کارها
 • مطلع شدن از انتشار کربن در دیتا سنتر به کمک دیتکتور گاز
 • کاهش هزینه IT و فناوری اطلاعات
 • افزایش کیفیت سرویس ها
 • انطباق کارها و سرویس ها با سیاست های داخلی شرکت و قوانین خارج از شرکت.
 • نظارت بر میزان مصرف انرژی و هشدار در صورت مصرف بیش از اندازه ی آن
 • اندازه گیری خودکار دما و حرارت و تنظیم آن ها به اندازه لازم
 • پخش آلارم و ارسال هشدار به گوشی مدیر مرکز در صورت بروز شرایط غیر عادی

نکات قبل از هوشمند کردن دیتا سنتر ها

به جای هوشمند سازی تک کاره که تنها در صورت بروز مشکل واکنش نشان می دهد، باید برای هوشمند سازی دیتاسنتر مانند دیگر پروژه ها برنامه ریزی کنید. رویکرد جامعی نسبت به هوشمند سازی مرکز داده داشته باشید که اصول زیر را در بر داشته باشد.

 1. موارد مورد نیاز را هوشمند کنید
 2. پروسه ها و جریان های کاری جدید را خودکار کنید و فعلا بیخیال کارهای قدیمی غیرخودکار شوید
 3. از سیتم های کوچک شروع کرده و سپس، به سراغ سیستم هوشمند سازی پیچیده تر بروید
 4. اول آزمایش بعد راه اندازی

از خدمات خانه هوشمند اویو به ترموستات هوشمند ، پریز هوشمند ،لامپ هوشمند ، سیستم امنیتی هوشمند و... می توان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 60
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

دستیار صوتی هوشمند ابزاری قدرتمند و محاسباتی هست که تقریباً هر هفته توانایی های جدیدی کسب می کند. روند استفاده از این دستیارها روز به روز در حال افزایش است. شاید در این چند سال گذشته میزان استفاده از آن ها کم بوده اما پیش بینی میشود که تا ۱۰ سال دیگر ۱ سوم خانه های دنیا از وجود این دستیاران و قابلیت های مختلفشان بهره ببرند.

دستیار صوتی چیست؟

دستیار صوتی دستیاران دیجیتالی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. که با اتصال به سیستم های هوشمند دیگر، میتوانند آن ها را با فرامین صوتی کنترل کنند. مهمترین دستگاه های صوتی هوشمند حال حاظر آمازون الکسا، اپل سیری ، دستیار صوتی Google یا Microsoft Cortana هستند.

آنها ابزارهای نرم افزاری متصل به وب هستند که دستورات را گوش می دهند، آنها را تفسیر می کنند و سریع اجرا می کنند. این دستیاران هوشمند می توانند به سوالات پاسخ دهند ، با برنامه ها تعامل داشته باشند ، چراغ ها را روشن کنند ، غذا سفارش دهند و حتی تلفن های گمشده را پیدا کنند. دستیار صوتی هوشمند از قبل روی تلفن های هوشمند نصب است اما سیستم عامل های مخصوص نیز دارند.

۱۰کاربرد دستیار صوتی هوشمند

 1. پخش موسیقی
 1. لیست خرید را نگه دارید
 1. ایجاد یک خانه یا دفتر هوشمند
 1. تایمر ها و بهره وری را مدیریت کنید
 1. سرگرم کردن بچه ها
 1. زندگی را با مهارت هایشان آسان میکنند
 1. ایمن کردن رانندگی
 1. دستگاه های تلفن گمشده را برایتان پیدا میکند
 1. اخبار، وضعیت هوا و وضعیت ترافیک جاده ها را برایتان ردیابی میکنند
 1. زمینه تفریح و فان شما را فراهم مکینند

 از خدمات هوشمند خانه هوشمند اویو به  سیستم امنیتی هوشمند ، لامپ هوشمند ، ترموستات هوشمند و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 60
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

خانه هوشمند مزایای بزرگی مثل راحتی، امنیت و صرفه جویی در هزینه ها را دارد که باعث شده هوشمند سازی ساختمان و استفاده از تجهیزات هوشمند به سرعت فراگیر شود.  خانه هوشمند، خانه ایست که در آن از تلویزیون و پرده هوشمند تا لامپ ها به شکل اتوماتیک درآمده اند و حتی  می شود آن ها را از راه دور کنترل کرد. به علاوه، سیستم امنیتی هوشمند جدیدترین سیستم حفاظت از منازل است که هنوز سارقین سنتی نمی توانند آن را شکسته و به داخل خانه نفوذ کنند و فکر هک شدن خانه هوشمند را در نظر ندارند.

اما اکثر دزدها آدم های باهوشی هستند و بعضی از آن ها به دزدی مدرن، یعنی هک کردن روی آورده اند که به آن ها هکر گفته می شود. هکرها از روی دیوار وارد خانه ها نمی شوند و شاه کلیدی هم ندارند. از آنجایی که وسایل خانه هوشمند با اینترنت کار می کنند، هکر در خانه خود آن ها را هک کرده و کنترل خانه هوشمند را در دست می گیرد.

تجهیزات خانه هوشمند با استفاده از یک اپلیکیشن مرکزی کنترل می شوند. تجهیزات هوشمند عادت ها و رفتار روزانه شما را یاد می گیرند و این اطلاعات به دست آمده را از طریق اینترنت اشیا با یکدیگر به اشتراک می گذارند. تغییر تنظیمات یک گجت هوشمند شاید باعث شود که آن برنامه، تنظیمات تجهیزات هوشمند دیگر را نیز تغییر دهد. به طور مثال، تصور کنید لامپ های هوشمند خانه را طوری برنامه ریزی کرده اید که با ورود شما به منزل روشن شوند. ممکن است عملکرد یک وسیله هوشمند دیگر نیز (مثل سیستم هشدار هوشمند) در خانه به حضور یا عدم حضور شما بستگی داشته باشد. اگر یک هکر به سیستم روشنایی و لامپ های هوشمند شما دسترسی پیدا کند و تنظیمات آن را به حالتی درآورد که گویا شما در منزل هستید، امکان دارد کنترل سیستم هشدار را نیز در دست بگیرد. وقتی هکر لامپ ها را روشن کند، امکان دارد سیستم هشدار تصور کند شما در منزل حضور دارید و غیرفعال شود.

آیا راهی برای جلوگیری از هک شدن خانه هوشمند وجود دارد؟

آپدیت های امنیتی را کامل نمایید، به خصوص در تجهیزات جدید

برنامه ضد بدافزار نصب کنید

 از وای فای عمومی استفاده نکنید

نام کاربری و رمز پیش فرض را تغییر دهید

تجهیزات هوشمند را به شبکه اینترنت اصلی متصل نکنید

از تصدیق هویت چند عاملی استفاده کنید:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 55
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

شرکت ها و کمپانی ها دریافته اند که اینترنت اشیاء می تواند همکاری خوبی با دیگر تکنولوژی های محبوب در زمینه ی محاسبه امور اقتصادی داشته باشد که بلاک چین هم از این قائده مستثنی نیست. بلاک چین، همانطور که نامش نشان می دهد، مجموعه ای از بلوک های مجازی است که زنجیر وار به هم متصل اند. هر کدام از این بلوک ها حاوی یک سری اطلاعات و گزارش هایی هستند. این اطلاعات ممکن است هر چیزی شامل جرم و جنایت های ثبت شده یک فرد یا اطلاعات حساب دارایی ها مثل بیت کوین (ارز دیجیتال) باشد. در حال حاضر، ترکیب IoT و بلاکچین می تواند چالش برانگیز باشد و همچنین به درک بالایی از تکنولوژی نیاز دارد.

هر بلوک در زنجیره شامل اطلاعات معاملات و یا دیگر اطلاعات است که هرکسی به آن ها دسترسی ندارد و به راحتی نمی توان آن ها را تغییر داد. این یعنی اطلاعات در جای امنی قرار دارند. در تکنولوژی بلاک چین یا زنجیره بلوکی، هر بلوک با زنجیره های رمزنگاری شده به نام هش (hash) به بلوک بعدی متصل می شود. هش به معنی مخلوط کردن است و می توان اینگونه برداشت کرد که ایجاد تغییر در یک بلوک باعث اختلال در اتصال با بلوک بعدی می شود و به نحوی، بر اطلاعات بلوک بعدی هم اثر می گذارد.

بلاکچین و اینترنت اشیا

اینکه بلاک چین یا زنجیره بلوکی چه کارهایی را به عنوان بخشی از دنیای IoT انجام می دهد، بستگی به شما و محصولات و خدماتتان دارد. بهترین موقعیت برای به کارگیری بلاک چین جایی است که گروهی از مردم بخواهند به یکدیگر اعتماد کنند و راهکارهای قدیمی برای آن در پیش گرفته باشند.

آیا استفاده از بلاک چین در کنار اینترنت اشیا ایده خوبی است؟

فروشندگان مختلف طیف متنوعی از محصولات مبتنی بر بلاک چین را برای کاربردهای متفاوتی ارائه می دهند. بعضی از آن ها، از بلاک چین خطی و کلاسیک استفاده شده در ارز دیجیتال (بیت کوین) فاصله گرفته اند.

این یعنی شما اکنون امکان آن را دارید که از ارائه دهندگان مختلف بلاکچین برای یک مورد خاص کمک بگیرید. ایده های خلاقانه و هوشمندانه برای استفاده از تکنولوژی بلاک چین می توانند یک پلتفرم و عرصه ی مطمئنی را برای اطلاعات مهم ایجاد کنند. این تکنولوژی زمانی به کسب و کارها ارزش می بخشد که یک لایه از اطمینان و اعتبار را به آن ها اضافه کند.

اگرچه ایده اساسی اینترنت اشیای مجهز به بلاک چین کاملا درک شده است اما نمی توان آن را در تمامی کاربردهای IoT ادغام کرد. علی رغم بعضی استثناها، پیاده سازی بلاکچین در سیستم های غیرمعاملاتی معمولا موفقیت آمیز نمی باشد.

جهت بهره مندی از هوشمند سازی خانه اویو همچون پرده هوشمند ، ترموستات هوشمند ، سنسور هوشمند و ... با ما تماس بگیرید.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

. اطلاع از باز و بسته بودن درب ها

برخی از مردم زمانی که بیرون از خانه هستند مدام به این فکر میکنند که مبادا درب پنجره ها را نبسته باشند. اگر خانه هوشمند دارید احتمالا از یک قفل هوشمند درب استفاده میکنید. اما اگر هنوز یک قفل هوشمند نخریده اید، اکنون زمان مناسبی برای اینکار است.

این قفل ها ارزان هستند و میتوانند با لامپ هوشمند ترکیب شده و تفاوت زیادی برایتان رقم بزنند. شما میتوانید یک لامپ هوشمند را در خارج از خانه و در کنار درب نصب کنید تا زمانی که درب قفل شد رنگ لامپ تغییر کند.

۲. کاربرد لامپ هوشمند و اعلان وضعیت آب و هوا

اگر لامپ هوشمند را با سایر سیستم ها و لوازم هوشمند دیگر ترکیب کنید نتایج خارق العاده ای مشاهده خواهید کرد. یکی از این نتایج میتواند اعلام وضعیت آب و هوایی با کمک نورپردازی باشد. برای مثال سیستم های مختلف همگی با هم مطلع میشوند که وضعیت آب و هوا امروز خوب نیست.

۳. روشن و خاموش شدن خودکار نور فضاها

برخی اوقات ممکن است فراموشمان شود که لامپ را خاموش کنیم و برای چند روز روشن بماند. اما با کمک یک سنسور حرکتی و کاربرد لامپ هوشمند میتوان این مشکل را حل کرد.

۴. اطلاع از ورود و خروج افراد یکی از کاربرد لامپ هوشمند

اگر به اکوسیستم قدرتمند فیلیپس علاقه دارید و خودتان چند لامپ هوشمند Hue دارید ، می توانید هشدارهایی را در خانه خود ایجاد کنید.

۵. آموزش عادات خوب به کودکان

هرچه فرزندان از سنین پایین به خوب خوابیدن عادت کنند، در آینده کمتر به مشکلات سلامتی دچار خواهند شد. کمک به والدین برای مدیریت خواب کودکان میتواند کاربرد لامپ هوشند باشد. چگونه؟

لامپ را میتوان طوری تنظیم کرد که مدتی قبل از خواب، کم کم نورش کم شده و خاموش شود و یا اینکه قبل از خواب، رنگ فضا را به حالت آرامش بخشی تبدیل کند.

۶. کمک به نورپردازی منحصر به فرد مبلمان

با کمک کاربرد لامپ هوشمند میتوان دکوراسیون خانه را طور دیگری تعریف کرد.

۷. اعلان های تماس را در تلفن های Android دریافت کنید

برخلاف اپل، سیستم عامل اندورید دست ما را برای بهره مندی از مزایای هوشمند سازی بیشتر باز میگذارد.

۸. هشدار لامپ هوشمند در کنار هشدار دیتکتور گاز

خانه هایی که آشکارساز دود یا دیتکتور نشت گاز دارند معمولا از شر انواع  گازها در امان هستند. اما ممکن است دیتکتور در جایی به صدا در بیاید که نتوانیم آن را بشنوییم. این مشکل را میتوان با کمک کاربرد لامپ هوشمند برطرف کرد.

 ۹. تغییر رنگ

داشتن پالت رنگی و قابلیت تغییر رنگ میتواند مهمترین کاربرد لامپ هوشمند باشد.

۱۰. فراموش نکنید که هنگام کار استراحت کنید

آلارم ها میتوانند برای شما نقش مهمی در استراحت کردن داشته باشند، اما اغلب زمانی که آلارم به صدا در میاید جز حواسپرتی و اعصاب خوردی چیزی برای شما به ارمغان نمی آورند. در عوض میتوانید از سیستم روشنایی هوشمند و یا دست کم کاربرد لامپ هوشمند برای این منظور کمک بگیرید.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 6 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

سنسور در و پنجره چگونه کار می کند؟

این سنسورها از دو قطعه تشکیل شده اند.

یکی از آنها به خود در یا پنجره می چسبد و دیگری به چارچوب.

قسمت چسبناک سنسور هوشمند باعث می شود که دقیقا در محل مورد نظر قرار بگیرد.

دو قطعه باید در کنار هم نصب شوند زیرا اطلاعات را به یکدیگر منتقل می نمایند.

این دو قطعه از یک میدان مغناطیسی استفاده می کنند تا جدا شدن در یا پنجره از چارچوب را تشخیص دهند.

بعد از تشخیص این شرایط، یک سیگنال به پنل هشدار می فرستند.

سپس، سرور شرایط را سنجیده و شما را از یک حرکت غیرعادی در منزلتان مطلع می سازد.

چرا باید سنسور در و پنجره نصب کنیم؟

حتی اگر سراسر خانه دوربین مدار بسته نصب کنید، شما را در لحظه ی وقوع سرقت آگاه نخواهد کرد.

دوربین ها فقط تصاویر را ضبط می کنند و شما زمانی به تماشای آنها می نشینید که دیگر کار از کار گذشته است.

برای افزایش امنیت خانه باید سنسورهایی روی درها و پنجره ها نصب کنید که شما را از ورود و خروج های غیرعادی در همان لحظه مطلع سازد.

این سنسورها مزایای دیگری هم دارند:

جلوگیری از وقوع سرقت

آرامش خاطر

انواع سنسور کنترلی

۱.سنسور های بی سیم

 1. بی سیم WIFI
 2. بی سیم RF

سنسور های بی سیم اگرچه با باتری کار می کنند و هر از گاهی باید باتری آنها را چک کرد که تمام نشده باشد،

اما این سنسور ها قابلیت اتصال به سایر اجزای هوشمند سازی خانه را دارند و می توان آنها را از راه دور کنترل کرد.

مزیت سنسور های بی سیم:

 • نصب سریع و بدون تخریب
 • زیبایی بیشتر
 • مناسب برای ساختمان های ساخته شده
 • مورد استفاده در خانه های قدیمی

۲.سنسور های با سیم

برخلاف سیستم بی سیم این سیستم ها دیتای مورد نیاز خود را از طریق کابل متصل به شبکه هوشمند تامین می کنند.

مزیت سنسور های با سیم:

 • ارزان تر بوده
 • خدمات نگهداری آن کمتر است


:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

نشتی لوله های گاز هم در موارد بسیاری علاوه بر خسارات مالی، منجر به تلفات جانی می شود که جبران ناپذیرند. اهرم هوشمند شیر گاز و آب وسیله ایست که از این اتفاقات ناگوار جلوگیری میکند.

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست؟

اهرم هوشمند شیر گاز و آب یک اختراع نسبتا جدید در تکنولوژی خانه هوشمند است که احتمال می دهم چیزی راجع به آن نشنیده اید. اولین اهرم هوشمند شیر در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. از آن پس، پای محصولات رقابتی به میان آمد؛ اما عمکرد همگی تقریبا مشابه یکدیگر است. تمامی اهرم های هوشمند از دو قسمت تشکیل شده اند: یک قسمت، سنسوری است که نشت سیالات (مایعات و گازها) را تشخیص می دهد و قسمت دیگر، همان شیری است که در صورت بروز مشکل فورا مسیر آب یا گاز را مسدود کرده و آن را می بندد و باعث امنیت هوشمند می شود.

در این میان، اهرم هوشمند شیر گاز و آب اویو مزایای شگفت انگیزی دارد که آن را از سایرین متمایز می کند. پیشنهاد می کنم با این اهرم هوشمند بیشتر آشنا شوید.

در بعضی موارد، اهرم هوشمند شیر سیالات با شیر برقی اشتباه گرفته می شود. شیر برقی ساختار متفاوتی دارد و برای هر نوع گاز از یک شیر متفاوت استفاده می شود. بعلاوه، شیر برقی قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد.

اهرم هوشمند شیرگاز و آب چگونه کار می کند؟

اهرم هوشمند به شیر گاز یا آب وصل می شود و کاربر می تواند در هر زمان که خواست، آن را خاموش کرده و جریان آب یا گاز را متوقف کند. گاهی، شما در منزل نیستید اما شیر آب یا گاز باید بسته شود و در غیر اینصورت، خسارت هنگفتی به منزل یا اعضای خانواده وارد خواهد شد. زمانی که اهرم گاز و آب خانه ی شما هوشمند باشد، جای نگرانی نیست. اپلیکیشن و برنامه ی نصب شده در گوشی هوشمندتان این امکان را می دهد تا از هر جای کره ی خاکی و با استفاده از اینترنت، شیر گاز یا آب خانه ی هوشمند خود را ببندید چرا که اهرم هوشمند قابلیت اتصال به Wi-Fi را نیز دارد.

اگر سنسور نشت گاز را در خانه ی هوشمند خود نصب کرده باشید، ماجرا جالب تر می شود؛ سنسور شما را از نشت گاز مطلع می کند و شما با گوشی خود شیر گاز را می بندید!:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 57
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 31 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

۸ راه و وسیله ساده برای هوشمند سازی حیاط  خانه

 1. هوشمند سازی حیاط خانه با چمن زن رباتیک

درست مانند یک جارو برقی هوشمند که بدون دخالت شما تمام خانه را در کمترین زمان ممکن جارو میزند، چمن زن هوشمند نیز چنین امکاناتی دارد و قادر است بدون دخالت شما به صورت اتوماتیک و بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده در هر شرایطی اقدام کوتاه کردن چمن ها کند.

 1. ردیاب گیاه متصل

اگر یک  گل، گیاه و درخت با ارزش دارید که وجودش برای شما بسیار مهم است میتوانید برای پرورش و نگهداری از آن، یک ردیابت هوشمند گیاه خریدداری کنید.

 1. سیستم آبیاری هوشمند

سیستم های آبیاری از اجزای بسیار حیاتی هوشمند سازی حیاط  خانه هستند. کنترلر سیستم آبیاری هوشمند با در نظر گرفتن نیازهای خاص گیاهان و محصولات کاشته شده شما، قادر به ایجاد برنامه های هوشمندانه آبیاری و مراقبتی از آن ها است.

 1. ایستگاه هواشناسی بدون سیم هوشمند

میتوان به صورت عادی چندین سیستم و دستگاه هواشناسی را در حیات یا پشت بام خانه ها نصب کرد اما معمولا حجیم، گران و فضا پر کن هستند. اما جدیدا دستگاه های هواشناسی هوشمندی ساخته شده اند که نه تنها سایز بسیار کوچک و شیکی دارند بلکه بسیار کاربردی تر و امروزی تر هستند.

 1. باربیکیو هوشمند

حالا که چمن زن هوشمند دارید و بدون اینکه حتی یک قدم بردارید همه چمن ها به صورت اتوماتیک کوتاه میشوند نمیخواهید برای کباب کردن و صرف یک وعده غذایی سالم بدون هیچ زحمتی از یک باربیکیو هوشمند استفاده کنید؟

تنها کافیست یکی از آن ها را خریداری کنید و در گوشه حیاط قرار دهید.

 1. روشنایی هوشمند در فضای باز

برند “رینگ” سیستم روشنایی هوشمندی دارد که طیف وسیعی از رنگ ها را به فضای اطراف خانه و حیاط ما اضافه میکند. با کمک این سیستم روشنایی میتوانید به راحتی در حد حرفه ای اقدام به هوشمندسازی حیاط خانه کنیم.

 1. هوشمند سازی حیاط خانه تلویزیون هوشمند ضد آب

برخی از تلوزیون ها به طور خاص طراحی شده اند تا در خارج از خانه نیز مورد استفاده قرار گیرد بنابراین با وجود آن ها میتوانید در حیاط هوشمند سازی خانه خودتان هم تلویزیون نگاه کنید.

 1. گلدان هوشمند

آپارتمان نشین ها میتوانند به جای گلدان های طبیعی، هر نوع گل و گیاهی که دوست دارند را داخل گلدان های هوشمند پرورش دهند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر در خانه هوشمند خود از لامپ های هوشمند بهره می برید، این ترفندها را عملی کنید.

قفل بودن درب ها را با لامپ هوشمند چک کنید

یکی از بدترین حس ها، داشتن تردید درمورد قفل بودن درهاست. پیشنهاد می کنیم به فکر یک قفل هوشمند برای خانه باشید زیرا قیمت آن چندان زیاد نیست و نصب آسانی دارد. بالاتر از همه، امنیت هوشمند با قفل هوشمند چند برابر می شود. 

فضای انباری و گنجه ها به صورت خودکار روشن می شود

در خانه ی همه ی ما یک فضای بسیار تاریک وجود دارد که معمولا وسایل اضافه را در آنجا نگهداری می کنیم.

زمانی که تنها یک لامپ هوشمند در این فضاها بسته شود، به محض باز شدن در، فضا بدون دخالت شما روشن می گردد.

عادت خواب فرزندانتان را تنظیم کنید

هرچه زودتر عادت های خواب را به فرزندانتان بیاموزید، بهتر است. در این میان، لامپ هوشمند اویو چه کمکی می تواند انجام دهد؟ با برنامه دادن به لامپ هوشمند اویو، نور اتاق در ساعات مشخص شده توسط شما، کم شده و رو به خاموشی می رود.

کاربرد لامپ هوشمند در صورت بروز نشتی گاز

گاهی فضای خانه بسیار بزرگ است یا فرد ساکن در آنجا قادر به شنیدن صدای آلارم دیتکتور نیست. در این شرایط می توان لامپ های هوشمند در فضا را با دیتکتور نشت گاز جور کرد تا در صورت نشتی، رنگ قرمز (یا هر رنگ دیگری) فضا را در بر بگیرد.

استراحت های کوتاه وسط کار را فراموش نکنید

دورکاری، روز به روز میان کارمندان محبوب تر می شود. نشستن در مقابل صفحه ی کامپیوتر برای مدت طولانی و بدون هیچ استراحتی، به چشم ها آسیب می رساند و از طرف دیگر، کیفیت کار را پایین می آورد.

سیستم روشنایی هوشمند قادر است این استراحت های کوتاه را در بازه های زمانی مشخص به شما یادآوری کند.

خود را برای هوای بیرون آماده کنید

کافیست سنسور دما را با لامپ هوشمند هماهنگ کنید. در اینصورت، اگر هوای بیرون گرم باشد، لامپ به رنگ تعیین شده توسط شما (مثلا قرمز) درمی آید و اگر هوا سرد باشد، با رنگ دیگری به شما هشدار می دهد.

حال و هوای خانه را عوض کنید

اگر از رنگ سفید و تکراری دیوارها خسته شده اید، لامپ هوشمند توانایی آن را دارد که رنگ دیوارها را هر روز و در هر مراسم ویژه به رنگ متفاوت و دلنشینی درآورد. این لامپ با تنوع رنگ نور ۱۶ میلیونی خود تکرار رنگ در خانه را از بین می برد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

فرودگاه هوشمند، چگونه فرودگاهی است؟

 • فرودگاهی که در آن، مدیریت، با شناخت کامل مشتری و نیاز های آن، به منظور تشخیص زمان حداکثری تقاضا تدابیر لازم را برای کاهش صف، ایستایی و استرس در ترمینال، تامین پارکینگ مورد نیاز، تسهیل حرکت مسافرت از زمان ورود تا  زمان پرواز و تلاش برای پرواز به موقع را، فراهم آورده و همچنین موجب ارتقا و افزایش درآمد غیر هوانوردی، توسعه کسب وکار فرودگاهی، استفاده بهینه از کارمندان به منظور برنامه ریزی و کنترل موجودی جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران در زمان مناسب می شود. به صورت کلی فرودگاه هوشمند، فرودگاه چابکی است که از تمامی امکانات موجود، بصورت بهینه جهت ارائه خدمات مناسب  به اصلی ترین مشتری خود که مسافران می باشد، استفاده می نماید.
 •  فرودگاهی است که مدیریت آن، می تواند بصورت بهینه، تاخیر هواپیما بر روی Apron را کاهش دهد. که در نتیجه آن، صرف جویی در مصرف سوخت ، کاهش زمان بازگشت، امکان خدمت رسانی به هواپیماهای بیشتر و افزایش درآمد فرودگاه را موجب می شود .
 •  فرودگاهی که مدیریت آن، با اطلاع از موقعیت کنونی هر یک از کارمندان بصورت بلادرنگ و با داشتن ارتباط با تمام ذینفعان فرودگاه، از ارائه خدمات مناسب به مسافران و همچنین امنیت آنها اطمینان حاصل نماید و مسافران از هرگونه تغییر و یا اختلالی در جریان پرواز مطلع می گردند.
 • فرودگاهی که مدیریت انرژی در آن به بهترین شکل انجام شود.به زبان ساده تر یعنی از اتلاف انرژی در آن فرودگاه جلوگیری شود.برای جلوگیری از اتلاف انرژی نیاز به کنترل هوشمند سیستم های تهویه سالن های انتظار،کنترل میزان روشنایی سالن های انتظار واتاق های مربوطه و سیتم هوشمند نظافتی است .

بعد از  بررسی نیاز‌های یک فرودگاه هوشمند و بررسی‌ عواملی که باعث راحتی‌ مسافران میشود، اُویو  بسته‌ها و پیشنهادات خود را بر‌ا‌ی هوشمند سازی یک فرودگاه بین‌المللی  ارائه می‌کند:

۱-کنترل و هدایت مسافران به صورت هوشمند

۲-نرم افزار برای تلفن های هوشمندبرای اطلاعات پایانه فرودگاه و اطلاعات پرواز  ATIS

۳-کنترل سیستم تهویه به صورت هوشمند BMS

۴-کنترل روشنایی به صورت هوشمند BMS

۵-کنترل و عبور مرور پارکینگ  و بهینه سازی تاکسیرانی(پارکینگ هوشمند)

۶-سرویس های بهداشتی هوشمند

۷-دریافت کارت پرواز به صورت هوشمند

۸- تطبیق بار با مسافر به صورت هوشمند BRS

۹-سیستم کنترل ورود و خروج افراد با قابلیت تشخیص چهره

۱۰-هوشمند سازی شیشه های  سرتاسری فرودگاه

۱۱-سیستم مدیریت منابع فرودگاهی ARMS

از خدمات اویو در خانه هوشمند به قفل هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

منظور از هوشمند سازی خانه چیست؟

تکنولوژی خانه هوشمند در کل به مجموعه ای از وسایل، دستگاه ها یا سیستم هایی اشاره دارد که از طریق اینترنت اشیاء به یک شبکه ی مشترک متصل می شوند. هر یک از این وسایل را می توان از راه دور کنترل کرد. زمانی که تمامی لوازم الکترونیکی خانه در ارتباط و هماهنگی با یکدیگر و تحت کنترل یک سیستم واحد عمل کنند، می توان به آنجا گفت خانه هوشمند.

برجسته ترین مزایای خانه هوشمند

کنترل تمامی وسایل خانه از طریق گوشی همراه

این مزیت خانه هوشمند، فاکتور راحتی در آن را چشمگیرتر می کند. اینکه شما بتوانید تمامی وسایل خانه را از طریق یک دستگاه (گوشی هوشمند، تبلت، تاچ پنل هوشمند، …) کنترل نمایید، گامی بلند به سوی فناوری و مدیریت خانه است.

انعطاف پذیری در برابر وسایل و فناوری های جدید

سیستم خانه هوشمند به طور شگفت انگیزی با وسایل هوشمند جدید و دیگر تکنولوژی ها سازگار می شود.

به حداکثر رساندن امنیت خانه

زمانی که گجت های امنیتی را به شبکه خانه هوشمند خود اضافه کنید، امنیت خانه چند برابر و تقریبا نفوذ ناپذیر می شود. هزاران گزینه برای امنیت هوشمند خانه وجود دارد که فعلا تعدادی از آن ها روانه ی بازار شده است.

کنترل کردن کارهای خانه از راه دور

اعجاب کنترل کارهای خانه از راه دور را دست کم نگیرید! در یک روز داغ تابستانی می توانید به خانه دستور دهید تا قبل از رسیدن شما، به دمای مطلوبتان برسد. اگر برای شام مهمان دارید و هنوز در سوپرمارکت هستید، از همانجا به پریز هوشمند دستور دهید تا فر را روشن و گرم کند. شما حتی می توانید لامپ هوشمند را از راه دور روشن و خاموش کنید.

 افزایش بهره وری انرژی

بسته به نحوه ی استفاده از فناوری هوشمند سازی، بهره وری از انرژی در خانه هوشمند در مقایسه با یک خانه معمولی بیشتر است. مثلا شما می توانید با ترموستات هوشمند و قابل برنامه ریزی کنترل و نظارت دقیق تری بر سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه داشته باشید.

بهبود عملکرد لوازم خانه

یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند این است که به عملکرد بهتر وسایل خانه کمک می کند. تلویزیون هوشمند در یافتن اپلیکیشن ها و کانال های جدید موثر است.

مدیریت بهتر خانه

اگر مدیریت کامل خانه در میان مزایای هوشمند سازی خانه جای نگیرد، بی انصافی است. وقتی خانه هوشمند باشد، از میزان نور لامپ ها تا پرده ها و قفل درب ورودی تحت تسلط کامل شما خواهند بود.

مزیت هشتم خانه هوشمند

 تکنولوژی های جالب خانه هوشمند، بسیاری از کمپانی های بزرگ در این زمینه را واداشته تا برای اختراع گجت های بیشتر و پیشرفته تر با یکدیگر رقابت کنند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 24 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

تا حدود چند دهه ی پیش، تنها کارشناسان تکنولوژی می توانستند خانه هوشمند داشته باشند و نصب تجهیزات لازم در خانه های موجود، هزینه ی بالایی می طلبید. برای این کار، کل سیم کشی ساختمان باید نوسازی می شد و ساختار ساختمان باید تغییر می کرد. امروزه، خرید محصولات هوشمند کاری بی دردسر و برای همگان امکان پذیر است. ورود تامین کنندگان چند ملیتی تجهیزات اینترنت اشیاء، بازار را دگرگون کرد.

وسایل هوشمند و تامین انرژی آن ها

برای فراهم کردن رفاهی که مردم به دنبال آن هستند، تجهیزات خانه هوشمند باید با یکدیگر تبادل اطلاعات به موقع داشته باشند. چند گزینه برای تامین نیروی تجهیزات هوشمند وجود دارد که بسته به کاربرد آن وسیله انتخاب می شوند:

 • باتری
 • استخراج انرژی از محیط
 • گذرگاه جریان مستقیم یا اتصال به شبکه برق

ملزومات منابع انرژی در تجهیزات خانه هوشمند

برای نصب و راه اندازی منبع تغذیه در خانه های هوشمند به موارد بسیار ویژه ای نیاز است. به غیر از به صرفه بودن، منبع تغذیه در خانه هوشمند باید بسیار فشرده باشد؛ در غیر این صورت، نمی توان آن را در وسایل هوشمند جای داد و با آن ها ادغام کرد. علاوه بر این، منبع تغذیه در خانه هوشمند باید در برابر تغییرات مکرر شرایط بار الکتریکی مقاوم باشد چرا که همه وسایل هوشمند به طور دائم بین حالت های فعال و آماده به کار در تغییرند. با توجه به اینکه بیشتر تجهیزات هوشمند اغلب در حالت استند بای (آماده به کار) قرار دارند، میزان مصرف انرژی در این حالت باید کمترین مقدار ممکن باشد.

کوچک و به خوبی محافظت شده

سایز سنسورهای مدرن و ماژول های بی سیم بسیار فشرده و کوچک است و به همین دلیل، منبع تامین انرژی مدرن محسوب می شوند. تا همین چند سال پیش، سایز متوسط یک منبع انرژی ۵ واتی ۲.۵ سانتی متر در ۵ سانتی متر بود. امروزه همان منبع انرژی در اندازه های ۲.۵ × ۲.۵ سانتی متر یافت می شود. بنابراین، منبع های تغذیه مدرن به راحتی در وسایل هوشمند فوق العاده کوچک نیز جای می گیرند. به عبارت ساده تر، امروزه، منبع تغذیه در خود سنسور هوشمند تعبیه می شود اما سایز این سنسورها نه تنها بزرگتر نشده، بلکه شاهد کوچک تر شدن اندازه ی آن ها هستیم.

قابلیت انعطاف پذیری در برابر نوسانات شرایط بار الکتریکی

منبع تغذیه متعلق به خانه هوشمند در معرض تغییرات مکرر شرایط بار الکتریکی قرار دارد. به عنوان مثال، یک ماژول GSM (سیستم جهانی برای ارتباط موبایلی) تعبیه شده در سنسور درب و پنجره هوشمند برای ارسال یک SMS به ساکنین خانه در هنگام بروز خطر، به ۲ آمپر نیاز دارد. در حالت آماده به کار، این میزان به یک و نیم آمپر کاهش می یابد. یعنی منبع تغذیه در خانه هوشمند باید توانایی اداره و مدیریت کردن تغییرات ناگهانی بار الکتریکی را داشته باشد و در این میان، منجر به شدت ولتاژ نشود. :: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

متاسفانه در هر خانه ای احتمال نشست این گاز خطرناک وجود دارد و تنها راه مقابله با آن تشخیص و آشکارسازی به موقع آن است. یعنی کاری که تنها از عهده سنسور نشت گاز برمی آید.

حین خرید دیتکتور گاز باید به چه چیزی توجه کرد؟

 1. نوع سنسور 
 1. منبع نیرو
 1. تعداد عملکرد
 1. ویژگی های سنسور هوشمند

از کجا یک سنسور نشت گاز منوکسید هوشمند بخرم؟

اگر میخواهید در خانه یا محل خود یک آشکار ساز گاز منوکسید کربن داشته باشید بهتر است با یک مرکز ارائه دهنده لوازم هوشمند تماس بگیرید. شرکت اویو سال ها است که در حوزه هوشمندسازی خانه، ساخت و نصب انواع لوزام هوشمند در ایران مشغول فعالیت است. چنانچه علاوه بر خرید سنسور نشت گاز مونوکسید کربن ، به سایر تجهیزات هوشمند دیگر نیاز دارید، میتوانید با اویو تماس گرفته تا کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند و در نهایت به شما در خریداری، نصب و نحوه استفاده و نگهداری آن کمک کنند.

کمی درباره گاز منوکسید کربن

کربن مونوکسید چیست؟

مونوکسید کربن یک گاز سمی است که بی بو، بی مزه و بی رنگ است. گرچه ممکن است نامرئی باشد، اما بزرگترین علت مرگ ناشی از مسمومیت در ایالات متحده است. هنگامی که بنزین، چوب، روغن، ذغال، پروپان و گاز طبیعی را می سوزانید، این گاز سمی به هوا آزاد میشود. وقتی در خارج از خانه و در فضای باز هستید، مونوکسید کربن چندان روی شما تاثیر نمیگذارد. اما وقتی در یک فضای محدود مانند خانه، گاراژ و … قرار دارید ، این گاز میتواند خطرناک و حتی کشند باشد.

چرا هر خانه باید یک سنسور نشت گاز منوکسید کربن داشته باشد؟

خرید سنسور نشت گاز منوکسید هوشمند یک مزیت بزرگ است زیرا این سنسور میزان دقیق حضور گاز منوکسید را اعلام میکند. از طرفی برخی از این سنسورها وقتی میزان گاز بالا رفت به صورت اتوماتیک سیستم های هشدار دهنده را روشن میکند. با وجود چنین دیتکتور یا آشکارسازی حتی حتی اگر مونوکسد کربن هم نشت کند جان شما و اهالی خانه به  هیچ عنوان به خطر نخواهد افتاد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر هنوز نتوانسته اید به هوشمند سازی خانه خودتان اقدام کنید، امسال یعنی سال ۹۹ میتواند شروع خوبی برای اینکار باشد. ما در این مقاله ۱۰ روش برای آغاز ساخت یک خانه هوشمند به شما معرفی کرده ایم.

۱. هوشمندسازی خانه را از خارج خانه شروع کنید

برای مثال میتوانید در ورودی خانه و یا پشت پنجره ها دوربین امنیتی، سیستم روشنایی هوشمند و … نصب کنید.

۲. خانه هوشمند خود را شخصی سازی کنید

وقتی محصولات خانه هوشمند خود را تنظیم می کنید، از شما خواسته می شود که آنها را نامگذاری کنید. زمانی که برای مثال شما به ترموستات هوشمند خود نام “عمویادگار!!” داده اید. زمانی که به دستیار صوتی خودتان میگویید “عمویادگار رو ببر بالا” دستیار صوتی با اتصال به ترموستات دمای خانه را بالا میبرد.

۳. با ساخت خانه هوشمند به اعضای خانواده دسترسی متفاوتی بدهید

به عنوان مثال، در اکوسیستم Apple HomeKit ، شما می توانید با کمک قابلیت اشتراک خانه به اعضای خانواده امکان دسترسی و کنترل دستگاه های هوشمند خانه را از طریق اپلیکیشن بدهید.

۴. با خیالی آسوده در مصرف انرژی صرفه جویی کنید

یکی از محصولات خانگی هوشمند که سالانه بیشترین صرفه جویی در انرژی را به ارمغان خواهد آورد ترموستات هوشمند است.

۵. هوشمند سازی خانه بر اساس موقعیت جغرافیایی شما

به این روش ژئوفنسیگ هم گفته میشود. اتوماسیون مبتنی بر موقعیت مکانی به محصولات خانه هوشمند شما امکان می دهد تا بر اساس موقعیت مکانی اقداماتی انجام دهند.

به عنوان مثال، اگر از خانه خارج می شوید این سیستم تمام لامپ های هوشمند خانه را خاموش کرده و دمای خانه را کاهش میدهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

۶. از IFTTT استفاده کنید

IFTTT یک سرویس رایگان که به شما این امکان را میدهد که اتوماسیون های شرطی بر پایه “اگر فلان شد، پس این کار را انجام بده” ایجاد کنید.

۷. به بزرگترهای خانه و یا کسانی که ناتوانی جسمی دارند استقلال و دسترسی دهید

۸. با هوشمندسازی خانه چرخه خواب و بیداری را بهتر کنترل کنید

۹. برای کسانی که روی تربیت فرزندانشان حساس هستند

گاهی اوقات ، دور کردن بچه ها از تلویزیون کاری بس دشوار و سخت است. و خدا آن روز را نیاورد که در خانه نباشیم، در این صورت کنترل مدت زمان تماشای تلوزیون و محتوایی که نگاه میکنند سخت تر خواهد بود. خوشبختانه پریز هوشمند  را میتوان با کمک اپلیکیشن کنترل کرد و یا حتی آن را زمانبندی کرد که چه زمانی اجازه دهد تلویزیون روشن یا خاموش شود.

۱۰. با هوشمندسازی خانه با آرامش خاطر همه تعطیلات را مسافرت بروید:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 18 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

علاوه بر خانه هوشمند یکی دیگر از خدمات اویو پارکینگ هوشمند می باشد.

سیستم پارکینگ هوشمند | پارکینگ مکانیزه چیست؟

سیستم اتوماتیک پارکینگ که با عنوان پارکینگ مکانیزه شناخته می شود، یک سیستم مکانیکی طراحی شده برای به حداقل رساندن مساحت برای جای پارک خودرو میباشد .
استفاده بهینه از فضا زمان و هزینه بی شک یکی از مهمترین اصول در تصمیگیری های مختلف می باشد. در ادامه به چند بخش مهم از این سیستم یکپارچه اشاره میگردد :

دتکتورها

در یک پارکینگ مجهز به سیستم هدایت هوشمند، هر جای پارک مجهز به یک شناساگر حضور یا عدم حضور خودرو می باشد. این دتکتورها در انواع مختلف مافوق صوت ، مغناطیسی و حسگر دوربینی می باشند که هر یک با ویژگی های منحصر به فرد برای پارکینگ های مسقف و روباز مناسب می باشند.

اندیکاتورها

اندیکاتورها نقش اطلاع رسانی در مورد پر / خالی بودن هر جای پارک را بر عهده دارند.

تابلوهای نشانگر تعداد فضای خالی

۱-تابلوهای نشانگر تعداد فضای خالی داخل پارکینگ

·         این تابلوها بر سر تقاطع های داخل پارکینگ نصب می گردند و تعداد فضاهای خالی در جهت های مختلف (راست / مستقیم / چپ) را نشان می دهند.

۲-تابلوهای نشانگر تعداد فضای خالی طبقات

·         این تابلوها در ورودی های اصلی پارکینگ و ورودی های هر طبقه نصب می گردند و به رانندگان این امکان را می دهند تا از تعداد فضاهای خالی مطلع گردند.

۳-تابلوهای نشانگر تعداد فضای خالی شهری

·         این تابلوها به صورت بی سیم عمل نموده و با نصب در نقاط شهری کلیدی منتهی به پارکینگ، جایگاه های خالی پارکینگ را اعلام می نمایند.

نرم افزار کنترلی

نرم افزار جامع سیستم  با قابلیت نمایش پلان دو بعدی کامل پارکینگ و مشخص نمودن جایگاه های پر و خالی  دارا

می باشد. از جمله قابلیت های ویژه این نرم افزار، امکان آمار گیری ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهیانه و غیره می باشد

اتوماسیون هوشمند پرداخت هزینه پارکینگ (Auto Payment)

یکی از قابلیت های ارزنده سیستم پارکینگ هوشمند، دستگاه پیشرفته پرداخت اتوماتیک است که قابلیت های فراوانی را عرضه می نماید.

یا با نصب این سیستم در خروجی پارکینگ و یا قبل از خروجی در داخل محیط ساختمان می توان فرآیند پرداخت هزینه را بطور تمام خودکار انجام داد .

از خدمات هوشمندسازی اویو به سیستم امنیتی هوشمند، لامپ هوشمند، سنسور هوشمند و... میتوان اشاره کرد. جهت مشاهده سایر محصولات هوشمند به سایت ما مراجعه کنید.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر شما هم قصد هوشمند سازی خانه یا محل کارتان را داشته باشید احتمالا تحقیقاتی در این زمینه انجام می دهید. بعد از کمی پرس و جو و تحقیق در مورد خانه هوشمند به دوراهی سیستم هوشمند بی سیم و باسیم میرسید.

سیستم هوشمند بی سیم (wireless) یعنی چه ؟

هر سیستمی هوشمندی که بتواند ارتباط خود را از طریق  Wi-Fiبرقرار کند سیستم هوشمند بی سیم نامیده می شود. در سیستم های بی سیم معمولا سیم کشی ساختمان دستکاری نمی شود و تابلو برق ساختمان شکل سنتی و ابتدایی خود را حفظ می کند.

انواع سیستم های بی سیم کدامند؟ چرا سیستم Wi-Fi متداول تر است؟

 • ZigBee
 • Bluetooth
 • Wi-Fi
 • Zway
 • Wemo
 • Nest

از بین موارد بالا سیستم Wi-Fi نسبت به سایرین مقرون به صرفه تر بود و امکان دسترسی به آن  بیشتر است به همین خاطر از این سیستم در خانه های هوشمند بیشتر استفاده می شود.

سیستم هوشمند با سیم (wire) چیست؟

در سیستم های سیمی یا کابلی ارتباط دیتا میان سرور و دیگر Device ها با دو یا چهار رشته سیم برقرار می شود. که دو رشته مربوط به انتقال دیتا و دو رشته جهت انتقال تغذیه Device استفاده می گردد. در سیستم های کابلی تابلو برق ساختمان نیاز به فضای بیشتری دارد و به همین دلیل سایز آن باید بزرگ طراحی شود.

انواع سیستم های با سیم کدامند؟

 • Knx
 • LAN
 • Bacnet
 • M-bus
 • S-bus
 • Rs485
 • Lon

در سیستم هوشمند Ovio  از پروتکل های LAN، Rs485 استفاده می شود. در آینده بقیه ی پروتکل ها نیز به سیستم اویو اضافه خواهد شد.

کدام یک برای من مناسب تر است؟ با سیم یا بی سیم؟

اگر محلی که نیاز به هوشمند سازی دارد در حال ساخت باشد سیستم کابلی یا با سیم مناسب تر است. در سیستم های کابلی تعدادی Device داخل تابلو برق جایگذاری می شود. این کار تابلو برق شما را کمی شلوغ می کند به همین دلیل به یک تابلو برق بزرگ

برای آن محل نیاز داریم. اما استفاده از سیستم های کابلی یا با سیم مزایای زیادی دارد که یکی از مهم ترین آنها این است که ارتباط بین Device ها به خوبی برقرار می شود و در سیستم قطعی وجود ندارد.

سیستم بدون سیم یا wireless برای مکان هایی مناسب است که به طور کامل ساخته شده است و امکان تخریب در آنجا وجود ندارد.

از خدمات هوشمند سازی اویو به سیستم امنیتی هوشمند، قفل هوشمند، لامپ هوشمند و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 61
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 10 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

زمانی که حرف از هوشمند سازی خانه  به میان می آید، باید از چهار تکنولوژی بیسیم مرتبط با آن آگاه باشید. دو تکنولوژی اول Wi-Fi و Bluetooth هستند که به خوبی آن ها را می شناسید. اما دو تای بعدی زیگبی (ZigBee) و زی ویو (Z-Wave) نام دارند که احتمالا برایتان ناآشنا هستند.

این دو پروتکل، اشیا را بدون نیاز به سیم به یکدیگر متصل می کنند اما روش کار آن ها از وای فای و بلوتوث متفاوت است. Zigbee و Z-Wave به جای ایجاد اتصال مستقیم میان یک هاب یا روتر و تجهیزات هوشمند، از شبکه های مش (mesh networks) استفاده می کنند.

علی رغم تمام شباهت هایی که بین این دو پروتکل وجود دارد، تفاوت های کلیدی با یکدیگر دارند که تعدادی از آن ها را در این پست بررسی می کنیم.

فرکانس

زمانی که یکی از طرفین پشت تلفن به انگلیسی صحبت کند و دیگری به فارسی، مطمئنا متوجه حرف های یکدیگر نخواهند شد. پلتفرم های خانه هوشمند هم به همین شکل هستند؛ Zigbee و و Z-Wave هر کدام فرکانس متفاوتی دارند. مثل این می ماند که هر پروتکل به زبان متفاوتی حرف می زند و به همین دلیل، نمی توانند یکدیگر را بفهمند.

کد و محصولات

پروتکل Z-Wave یک کد اختصاصی دارد که تکنولوژی آن را به یک راز مگو تبدیل می کند. با این حال، Z-Wave  با بیش از ۷۰۰ کمپانی همکاری و بالغ بر ۲.۴۰۰ محصول را در نتیجه ی این همکاری ها روانه بازار می کند. بیشتر شرکت های تولید کننده محصولات امنیتی مثل ADT، Honeywell و First Alert، Z-Wave را اولین گزینه همکاری خود می دانند. استاندارد یکپارچه Z-Wave به این معنی است که تمام تجهیزات هوشمند Z-Wave می توانند با همه ی محصولات قدیمی، فعلی و آینده ی این برند بدون هیچ گونه اختلالی کار کنند و اگر می خواهید آن را به سیستم هوشمند سازی خانه (پرده هوشمند، امنیت هوشمند ...) خود اضافه کنید، نگران ناسازگاری میان آنها نباشید.

سرعت و تداخل

زیگبی هم از فرکانس قوی ۲.۴ GHz و هم از فرکانس ضعیف تر ۹۱۵ MHz استفاده می کند. فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی برق بیشتری مصرف نموده و سریع تر از فرکانس ۹۱۵ مگاهرتزی عمل می کند اما ممکن است با شبکه وای فای خانه شما تداخل پیدا کند. فرکانس ۹۱۵ مگاهرتزی بی سیم تداخل کمتری با شبکه Wi-Fi دارد اما سرعت آن تنها معادل ۴۰ kbps است، در حالی که سیگنال های قوی تر با سرعت ۲۵۰ کیلوبایت بر ثانیه عمل می کنند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 64
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

8 تا از انواع سنسور هوشمند که در یک خانه هوشمند استفاده میشوند

به خاطر اهمیت این دستگاه و فناوری های نوین، اویو تصمیم دارد تا در این مقاله به شما انواع سنسور هوشمند رایج در خانه های امروزی را معرفی کند، که اجازه کنترل تقریبا همه چیز را برای شما فراهم میکنند.

 1. سنسور دما و ترموستات هوشمند

سنسور دمای خانه هوشمند به صورت مداوم دمای داخل خانه شما را اندازه گیری کرده و به این شکل به ترموستات هوشمند کمک میکند تا دمای ایده آل خانه را جهت آسایش اهالی تنظیم کند.

 1. سنسور روشنایی هوشمند

سنسورها همچنین میتوانند در ترکیب با لامپ های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند. آن ها میتوانند زمانی که یادتان رفته لامپ را خاموش کنید، خودشان نور را خاموش کنند.

 1. سنسور حرکتی هوشمند

هنگامی که یک سنسور حرکتی هوشمند، حرکت مشکوکی را تشخیص می دهد، سیگنال هایی از آن حرکت را، به تلفن هوشمند شما یا دستگاه های دیگری مانند دوربین امنیتی، چراغ و … میفرستد. صاحبان خانه های هوشمند معمولا این سنسورها را با سایر تجهیزات خانه هوشمند هماهنگ میکنند تا امنیت خانه بیشتر از پیش شود.

 1. سنسور نشت آب

سنسور هوشمند نشت آب می تواند باعث کاهش هزینه و مبلغ صورتحساب ماهانه و حتی هزینه تعمیرات ناشی از آسیب دیدگی لوله های آب شود. در واقع شما با کمک انواع سنسور هوشمند نشت آب، بلافاصله بعد از کوچکترین نشتی، هشداری دریافت خواهید کرد. و اگر در اسرع وقت نشتی را برطرف کنید به طور میانگین ۱۰ درصد در هزینه آب به صورت سالانه صرفه جویی خواهید کرد.

 1. سنسور درب و پنجره هوشمند

به صدا در آمدن هشدار و اعلان در هنگام باز بودن درب و پنجره یکی از ضروریات یک خانه هوشمند است. این کار را انواع سنسور درب و پنجره هوشمند برای ما انجام میدهند.

 1. سنسور چشمی درب هوشمند

هنگامی که حرکتی در درب ورودی شما تشخیص داده می شود، سنسور چشمی درب هوشمند شروع به کار می کند.

 1. سنسور آب و هوای هوشمند

سنسور آب و هوایی دقیقا مشابه سنسورهای هوشمند دمای داخل خانه است با این تفاوت که ما آن را باید در بیرون از خانه نصب کنیم.

 1. آشکارساز دود یا سنسور نشت گاز هوشمند

علاوه بر آشکار ساختن دود و مونوکسید کربن، انواع سنسور هوشمند نشت گاز همچنین می توانند بر کیفیت هوا در خانه شما نیز تاثیر گذاشته و وجود هرگونه شرایط آلاینده نظیر گرده، گرد و غبار یا سایر ذرات دیگر را نظارت میکنند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 107
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

هوش مصنوعی به بیمارستان ها، مراکز پلیس،کارخانه ها و حتی زمین های کشاورزی نفوذ کرده است. خانه های ما نیز از هوش مصنوعی بی بهره نمانده اند که به آن خانه هوشمند می گوییم.

هوش مصنوعی چیست؟

تاریخچه هوش مصنوعی از زمان باستان و با اسطوره ها، داستان ها و شایعاتی درمورد ساخت خدایانی شروع می شود که سازنده ی آن ها یک هوش مصنوعی ایجاد می کرد. جرقه های هوش مصنوعی مدرن توسط فیلسوف های کلاسیک زده شد که می خواستند فرآیند تفکر در انسان را به عنوان دستکاری مکانیکی نمادها تشریح کنند. این کار در زمان اختراع کامپیوتر دیجیتال قابل برنامه ریزی و در دهه ی ۱۹۴۰ به اوج خود رسید.

امروزه، هوش مصنوعی در ماشین هایی تعبیه می شود که می توانند اطلاعات را از محیط دریافت کرده و به منظور رسیدن به یک هدف، تصمیم گیری به موقع داشته باشند. شاید تصور کنید که هوش مصنوعی قادر است مانند انسان فکر کند اما میان هوش مصنوعی و هوش انسان تفاوت های عمده ای وجود دارد. با این حال، فاصله ی این دو روز به روز کمتر می شود. اگرچه هوش مصنوعی تا کنون نتواسته دقیقا مثل هوش آدمی عمل کند اما بعضی کارها را حتی بهتر از انسان انجام می دهد!

هوش مصنوعی چه کاربردهایی دارد؟

 • روباتیک
 • تشخیص هویت
 • کشاورزی
 • صنعت و کارخانه ها
 • بازی های کامپیوتری

کاربرد هوش مصنوعی در خانه هوشمند

تعداد تجهیزات هوشمند الکترونیک رو به افزایش است. این وسایل را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی هوشمند، تبلت و کامپیوتر می توان کنترل کرد. گجت های هوشمند در خانه از طریق اینترنت اشیاء به یکدیگر متصل شده و در هماهنگی با یکدیگر عمل می کنند. اما وسایل بهره مند از هوش مصنوعی یک گام از سایرین جلوترند.

برای توضیح چگونگی کاربرد هوش مصنوعی در هوشمند سازی خانه بهتر است از یک مثال کمک بگیریم: تصور کنید در راه برگشت به خانه هستید و به فاصله ی معینی تا خانه می رسید. سیستم هوشمند خانه لحظه ی ورود شما را می فهمد و در واکنش به آن، ترموستات هوشمند از حالت صرفه جویی در انرژی درآمده و دمای خانه را به میزان دلخواه شما می رساند، درب پارکینگ برایتان باز می شود و زمانی که به داخل خانه پا می گذارید، لامپ های هوشمند روشن می شوند، پرده هوشمند کنار می رود، آهنگ مورد علاقه تان از اسپیکر هوشمند پخش می شود و قهوه ساز برایتان قهوه آماده می کند.

کاربرد هوش مصنوعی در صرفه جویی مصرف انرژی در خانه هوشمند

هنگام خریدن وسایل خانه به برچسب انرژی آن توجه می کنیم. اما نمی دانیم که این وسایل حتی زمانی که خاموش هستند هم برق و سایر انرژی ها را مانند یک هیولای پنهان مصرف می کنند. در خانه هوشمند مجهز به هوش مصنوعی میزان مصرف انرژی و انتشار کربن از طریق کنترل خودکار ترموستات هوشمند، پریزهای هوشمند و سیستم روشنایی هوشمند به حداقل می رسد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 72
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

چرا به کلید لمسی هوشمند نیاز داریم؟

فرقی نمیکند چه در خانه باشید و چه بیرون، این دستگاه های هوشمند نه تنها امنیت و ایمنی خانه و لوازم خانه را تامین میکنند، بلکه بر نحوه مصرف انرژی نیز نظاهرت دارند و به کاهش هزینه های سرسام آور قبض برق کمک زیادی میکنند.

۶نکته بسیار مهم که قبل از خرید کلید هوشمند روشنایی باید به آن ها توجه کرد

۱. به تعداد پل های کلید توجه کنید

کلیدهای هوشمند معمولا هم یک پل دارند و هم بیش از یک پل. سعی کنید متناسب با نیاز خود کلیدی بخرید که تعداد پل کافی داشته باشد.

۲. اگر تولید کننده خدمات پس از فروش داشته باشد نور علی نور است

اینکه فروشنده بتواند بعد از فروش همچنان هوای خریدار را داشته باشد و مشکلات احتمالی پیش آمده را بررسی و برطرف کند خیلی مهم است. همه فروشنده ها چنین خدماتی ندارند و سلامت کلیدها را گارانتی نمیکنند. اما شما حین خرید کلید هوشمند از یک فروشنده، از شرایط گارانتی یا خدمات پس از فروش کالا سوال بپرسید اگر چنین خدماتی موجود بود بهتر است کلید ها را از او خرید کنید.

۳. حواستان به توان مصرفی کلید باشد!

شما باید کلیدی تهیه کنید که متناسب نیاز شما باشد. کلیدی که انتخاب میکنید به هیچ عنوان نباید توان مصرفی بالایی داشته باشد.

۴. کلیدی انتخاب کنید که بعدها بتوان آن را ارتقاء داد

اگر خانه هوشمند دارید که قاعدتا باید تعدادی کلید هوشمند خوب در خانه شما پیدا شود. اما اگر هنوز هوشمندسازی خانه نکرده اید و میخواهید صرفا یک سیستم روشنایی هوشمند با کمک کلیدهای هوشمند داشته باشید، سعی کنید کلیدی بخرید که بعدها قابلیت توسعه پذیری را داشته باشد.

۵. به شکل ظاهری کلید توجه کنید اما از کارکرد هم غافل نشوید

گول ظاهر زیبا و شیک کلیدها را نخورید زیرا همه کلیدهایی که ظاهری شیک دارند لزوما کارآمد نیستند و ممکن است نتوانند انتظارات شما را برآورده کنند.

۶. فقط و فقط نمونه های استاندارد خریداری کنید

هم از میان کلیدهای وارداتی و هم کلیدهای ساخت داخل ممکن است تعدادی از برندها نامرغوب، فیک و یا به کل تقلبی و بی کیفیت باشند و متاسفانه قیمت کلید هوشمند های تقلبلی نیز ناجوانمردانه همسان با کلیدهای اصلی در نظر گرفته میشود.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 77
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

پیدا کردن بهترین دوربین امنیتی بی سیم مناسب برای خانه هوشمند شما می تواند یک چالش بزرگ باشد. اما داشتن درک بهتر از انواع دوربین های مداربسته هوشمند و ویژگی های هر کدام میتواند در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کند.

چرا دوربین امنیتی بی سیم بخریم؟

داشتن چنین دوربینی یک سرمایه گذاری هوشمندانه برای بالا بردن امنیت هوشمند و آرامش خانه و هر مکان دیگری است. با کمک این دوربین هوشمند شما همه چیز را در کنترل خود دارید. فرقی هم نمیکند که داخل خانه باشید یا نه، مادامی که این دوربین را به یک سیستم هوشمند خانگی متصل کرده باشید، میتوانید تصاویر زنده را از طریق گوشی همراه خود ببینید و امنیت را با تمام وجود احساس کنید.

قابلیت ها و ویژگی های دوربین مداربسته

میدان دید

میدان دید در اکثر قریب به اتفاق دوربین های امنیتی از ۹۰ درجه تا ۱۴۰ درجه است.

وضوح تصویر

تلویزیون ها و مانیتورهای ۴K برای سیستم های دوربین امنیتی بسیار عالی هستند. اما چندان کاربردی نیستند. چرا که وضوح به این بالایی نیازمند فضای ذخیره سازی زیادی است که هزینه ها را بالاتر میبرد.

تشخیص حرکت

سیستم تشخیص حرکت در یک دوربین امنیتی بیسیم هر زمان که در منطقه تحت پوشش حرکتی دیده شود به شما هشدار خواهد داد.

پشتیبانی از صدا

همه دوربین ها نمی توانند صدا را ضبط کنند، و کمتر دوربین امنیتی وجود دارد که قابلیت رد و بدل کردن صدا به صورت دو طرفه را داشته باشد.

برنامه های ذخیره سازی

اکثر دوربین ها دارای برنامه ذخیره سازی اضافی هستند به گونه ای که هرگونه حرکت را تصویربرداری و ذخیره میکنند. بسته به نوع پلنی  که شرکت سازنده برای دوربین خود در نظر میگیرد، ممکن است از چند گیگ تا بیش از ۱۰۰ گیگابایت حافظه ابری برای دوربین مدار بسته بی سیم تعریف شده باشد.

قیمت دوربین امنیتی بی سیم

اندازه

پشتیبانی از اپلیکیشن

منبع قدرت

عملکرد کم نور

دید در شب

میخواهید دوربین امنیتی بی سیم را کجا نصب کنید؟

دوربین امنیتی بی سیم داخلی

دوربین های امنیتی داخلی به شما آرامش می دهند که سرمایه های داخل خانه شما در امانند.

دوربین امنیتی بی سیم در فضای باز

آنها باید ضد آب باشند، از کیفیت دید در شب و سنسور حرکتی هوشمند عالی برخوردار باشند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 26 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

کاربرد ترموستات هوشمند این است که قابل برنامه ریزی و جایگزین ترموستات های قدیمی است. شما به راحتی می توانید ترموستات هوشمند را به شبکه وای فای خانه وصل کنید و سپس، میزان دمای خانه خود را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی همراه خود و از راه دور کنترل نمایید.

قابلیت برنامه ریزی

ساعات ورود و خروج خود را در ترموستات هوشمند ثبت کنید تا به طور خودکار دمای خانه را به میزان دلخواه شما برساند. با این قابلیت دیگر وقتی به خانه می آیید لازم نیست صبر کنید تا خانه گرم یا خنک شود؛ ترموستات هوشمند قبل از رسیدنتان این کار را انجام داده است.

یادگیری بر اساس الگوریتم

یکی از جذابترین موارد کاربرد ترموستات هوشمند اویو، این است که قدرت یادگیری دارند. این ترموستات ها به کمک سنسورهای تعبیه شده در آن ها می توانند یاد بگیرند چه زمانی افراد درخانه حضور دارند و چه زمانی سیستم گرمایشی یا سرمایشی باید روشن باشد. آن ها همچنین دمای مطلوب شما را یاد می گیرند و می دانند که ساعت ۱۲ ظهر یک روز تابستانی، خانه تا چه اندازه باید خنک باشد.

کنترل از راه دور با تلفن همراه

ترموستات هوشمند یک اپلیکیشن مخصوص به خود دارد که در گوشی همراه شما نصب می شود. شما به کمک این اپ (app) و اینترنت می توانید از هر جای دنیا ترموستات خود را چک کنید، دما را در صورت نیاز تغییر دهید و از همان جایی که هستید ترموستات را برنامه ریزی و زمانبندی نمایید.

سنسورهای حرکتی

ترموستات هوشمند مجهز به سنسور حرکتی هوشمند است که فعالیت افراد و حضور آنها در محیط را تشخیص می دهند. این قابلیت به ترموستات هوشمند امکان آن را می دهد تا سیستم سرمایشی یا گرمایشی را در زمانی که در منزل حضور دارید روشن، و زمان خروجتان آن را خاموش کند.

  پس انداز پول و کاهش مبلغ قبوض

ترموستات هوشمند یک دستگاه دقیق و حاوی اطلاعات مفید است. قابلیت برنامه ریزی، یادگیری رفتار و عادت های ساکنین، کنترل از راه دور و تشخیص حضور افراد همگی برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و زمانی که صرفه جویی صورت بگیرد، هزینه کمتری برای قبوض پرداخت خواهید کرد. ترموستات هوشمند اویو پیش بینی می کند که با نصب این گجت حدود ۲۳ درصد در هزینه سرمایش و گرمایش منزل صرفه جویی شود.

سازگاری با سایر تجهیزات هوشمند

دنیای تجهیزات و گجت های هوشمندسازی خانه هر روز وسیع و وسیع تر می شود. وسایل در خانه هوشمند می توانند یک اکوسیستم تشکیل دهند. یعنی وسایل هوشمند می توانند اطلاعات را از محیط دریافت و از طریق اینترنت اشیاء با یکدیگر تبادل کنند. ترموستات هوشمند هم مستثنی نیست و مثلا می تواند با سیستم روشنایی هوشمند هماهنگ شود تا به محض ورود شما، سیستم گرمایشی / سرمایشی و لامپ ها به طور همزمان روشن شوند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 65
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 25 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

سیستم روشنایی در بیمارستان هوشمند

هزینه ی برق بیشترین مبلغی است که بیمارستان ها برای انرژی مصرفی خرج می کنند و روشنایی ساده ترین راه مصرف برق است. با این مبلغ هنگفتی که بیمارستان ها در کل برای مصرف انرژی، و به خصوص برای برق پرداخت می کنند، اغلب مدیران بیمارستان ها روشنایی بیمارستان را زیر ذره بین برده و مورد هدف صرفه جویی و کاهش هزینه ها قرار می دهند.

حتما متوجه لامپ های روشن اضافی و پر مصرف در راهروی بیمارستان ها شده اید. زمانی که سیستم روشنایی هوشمند در بیمارستان ها تعبیه شود، دیگر لامپ ها منتظر خاموش شدن توسط افراد نمی مانند و با بهره گیری از هوش مصنوعی، عدم حضور افراد در اتاق را تشخیص داده و به طور خودکار خاموش می شوند. از آنجایی که بیمارستان یک مکان ۲۴ ساعته است، لامپ های هوشمند دارای دیمر هستند که به طور خودکار در طول شب نور فضا را کم می کنند تا بیمار آرامش لازمه را داشته باشد.

اهرم هوشمند شیر گاز و آب

اهرم هوشمند شیر گاز و آب یک اختراع نسبتا جدید در تکنولوژی خانه هوشمند است. این اهرم از دو قسمت تشکیل شده: یک قسمت، سنسوری است که نشت سیالات (مایعات و گازها) را تشخیص می دهد و قسمت دیگر، همان شیری است که در صورت بروز مشکل فورا مسیر آب یا گاز را مسدود کرده و آن را می بندد.

سیستم آبیاری هوشمند در فضای سبز محوطه ی بیمارستان

بیمارستان هوشمند بیمارستانی است که حتی محوطه ی بیرونی آن هم هوشمند سازی شده باشد. در محوطه ی بیمارستان های معمولی مقدار زیادی آب برای آبیاری چمن ها به هدر می رود. وقتی وارد فضای بیرونی این بیمارستان ها می شویم، در بعضی قسمت ها می بینیم که مقدار زیادی آب به دلیل آبیاری بیش از حد جمع شده است. در شرایطی که کشور با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کند، مدیریت های ضعیف اینچنینی ضربه ی بزرگی را به آینده ی جامعه و کشور می زنند.

سیستم آبیاری هوشمند در بیمارستان ها آبیاری چمن ها و درختان را به صورت برنامه ریزی شده انجام می دهد.

پریز هوشمند

تجهیزات بیمارستانی برقی میزان زیادی از انرژی برق را مصرف می کنند. مدتی بعد از مرخص شدن بیمار هم این وسایل روشن می مانند. اما اگر آن ها به پریز هوشمند متصل باشند، دیگر لازم نیست پرستارها از یک بخش دیگر برای خاموش کردن وسایل به اتاق یک بخش دیگر بیایند. با یک ضربه ی کوچک بر روی صفحه ی گوشی می توان وسیله ی متصل به پریز هوشمند را از کیلومترها دورتر خاموش کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 24 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر در هتل هوشمند  پنج ستاره اقامت داشته اید، حتما متوجه شده اید که پرده ها با یک کنترل یا با ورود شما کنار می روند. آیا این هتل ها تنها برای افزایش کلاس کاری از این نوع پرده ها استفاده می کنند؟ یا پرده ی هوشمند مزایای دیگری هم دارد که می ارزد برایش هزینه کرد؟

چرا این امکانات لاکچری را در خانه ی خود نداشته باشیم؟???

پرده ی هوشمند چگونه است؟

پرده های هوشمند، پرده های عجیب وغریبی نیستند.

همان پرده ای که اکنون روی پنجره ی اتاقتان هست هم می تواند هوشمند شود.

فقط به جای چوب پرده های معمولی، باید ریل های مخصوصی را نصب کرد.

پس از آن می توانید با دستگاه کنترل یا حتی گوشی هوشمندتان پرده ها را باز یا بسته کنید

و یا به آن برنامه دهید تا در زمان دلخواه شما بصورت خودکار باز یا بسته شوند.

پرده ی هوشمند چه خصوصیات و مزایایی دارد؟

راحتی

دیگر لازم نیست پرده ها را به صورت دستی جمع یا باز کنید و دقیقه های زیادی را با گیره های پرده کلنجار بروید تا مسیر پرده روان شود.

تنها با فشار دادن یک دکمه و یا لمس صفحه ی گوشی یا تبلت به صورت بسیار شیک و مجلسی شاهد جمع یا باز شدن پرده ها باشید.

قابلیت برنامه ریزی و سناریوپذیری

می توانید به پرده های هوشمند برنامه دهید که در ساعات معینی از روز باز یا جمع شوند.

بعلاوه، آنها می توانند حساس به نور باشند و با طلوع و غروب خورشید کنار بروند یا باز شوند. 

افزایش امنیت خانه

این روزها حتی دزدها هم باهوش تر از قبل شده اند و لازم است که خانه ها را پا به پای آنها هوشمند کرد.

با توجه به مزیت قبلی، چنانچه به یک مسافرت طولانی بروید،

پرده های هوشمند بر اساس سناریو و برنامه ای که به آنها داده اید در ساعاتی از روز باز و بسته خواهند شد.

هماهنگی با سایر لوازم هوشمند خانه

پرده های هوشمند قابلیت آن را دارند تا در هماهنگی با دیگر لوازم خانه هوشمند عمل کنند.

عدم محدودیت در نوع پرده

برخی از پرده های هوشمند موجود در بازار محدود به نوع خاصی از پارچه با کمترین تنوع طرح و رنگ هستند.

اما برای کنترلرهای هوشمند محدودیتی وجود ندارد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

اگر سیستم پرده هوشمند به یک ترموستات هوشمند در خانه متصل شود، هزینه های مصرف انرژی در خانه ی شما کاهش چشمگیری خواهد داشت.

بالا رفتن ارزش پولی خانه

فکرش را می کردید یک روز پرده بتواند قیمت خانه تان را بالا ببرد؟!:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

برای سال جدید وسایل آشپزخانه را نو نکنید، هوشمند کنید! وسایل آشپزخانه هوشمند هر سال متنوع تر و هوشمندتر می شوند. امسال به جای عوض کردن وسایل خنگ آشپزخانه با وسیله خنگ جدیدتر، آن ها را هوشمند کنید. هوشمندسازی خانه، جدیدترین تکنولوژی حال حاضر است که هوشمند سازی آشپزخانه را نیز در بر می گیرد.

تجهیزات هوشمند در آشپزخانه

غذاساز و مایکروویو هوشمند

با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، شام را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکروویو موجود در خانه یک ماژول نصب می شود که به شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند(سیستم صوتی هوشمند) یا تبلت خود این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکروویو هوشمند شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند.

 چای ساز یا قهوه ساز هوشمند

اگر از آن دسته افراد هستید که صبح بعد از بیدار شدن نیم ساعتی طول می کشد که یادتان بیاید چه کسی هستید، اینجا کجاست، اصلا چرا بیدار شده اید و در آخر هم دیر به محل کار خود می رسید، پیشنهاد می کنم یک قهوه ساز یا چای ساز هوشمند در خانه داشته باشید تا صبح بعد از به صدا درآمدن آلارم گوشی به طور خودکار روشن شده و برایتان چای/ قهوه آماده کند.

 سنسور تشخیص دهنده نشت گاز

هوشمندسازی آشپزخانه علاوه بر راحتی، به ارتقای امنیت و حفاظت از جان شما و اعضای خانواده تان کمک می کند. یک دیتکتور یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت، الکتروشیمیایی یا نیمه هادی غلظت بیش از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد. این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی می سنجد که از قبل تعیین شده و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید.

اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از حد تعیین شده فراتر رود، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند.

پریز هوشمند

پریز هوشمند در ظاهر مانند پریز های معمولی ست اما از نظر عملکرد، تفاوت های عمده ای میان این دو وجود دارد. برای نصب این پریزها لازم نیست دیوارهای آشپزخانه را خراب کنید و یا سیم کشی ساختمان را تغییر دهید! حتی لازم نیست پریزهای قدیمی را از جای خود درآورید! کافیست دو شاخه ی پریز هوشمند را وارد پریز قدیمی کنید. پس از آن، هر وسیله برقی که به پریز هوشمند وصل کنید، هوشمند می شود. یعنی می توانید آن وسیله را از هر جای خانه یا حتی کیلومترها دورتر با استفاده از گوشی هوشمند خود خاموش/ روشن کنید.

 اهرم هوشمند شیر گاز و آب

این اهرم را می توانید به شیر گاز یا آب وصل نموده و به کمک آن، جریان سیالات را متوقف کنید. اگر شیر آب یا گاز در آشپزخانه نشتی پیدا کند، اهرم هوشمند جریان را متوقف کرده و مانع بروز خسارات مالی و جانی می شود. نشت آب یا گاز در بهترین شرایط باعث آسیب دیدن دیوارها، وسایل خانه و هدررفت انرژی آب و گاز می گردد. بنابراین، وجود وسیله ای مانند اهرم هوشمند شیر گاز یا آب در آشپزخانه ضروری است تا به رخداد ضررهای مالی و جانی اجازه ندهد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 83
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

شرکت هوشمند سازی اویو نیز اگرچه از فشار تحریم ها رهایی نیافته است اما هنوز هم مانند گذشته به ارائه محصولات خود با کیفیتی مطلوب ادامه می دهد.

میزان وابستگی محصولات اویو به خارج از کشور

با توجه به این که کلیه محصولات توسط مهندسین اویو طراحی ساخت و تولید می شود می توان گفت جهت تامین محصولات هیچ نیازمندی به شرکت های تامین کننده محصولات خود ندارد و تمامی بخش های آن در داخل طراحی، ساخته و مونتاژ می شود. به طور کلی در صنعت الکترونیک همه ی قطعات تولید داخل نیستند و اکثرا بدنه محصولات از طریق واردات تامین می شود. شرکت اویو نیز از این امر مستثنی نیست و جهت پیشبرد اهداف خود در تولید سخت افزار از بدنه ی آماده برای محصولات خود استفاده می کند.

اما از آنجایی که اویو تنها یک محصول سخت افزاری نیست بلکه از نرم افزاری کاملا داخلی نیز بهره می برد، می توان گفت کل محصول اعم از نرم افزار و سخت افزار در شرکت اویو طراحی و تولید می گردد و همین امر باعث هوشمند سازی خصوصی و خاص برای برخی از ارگان های دولتی و خصوصی گردیده است.

تاثیر تحریم ها بر کیفیت محصولات اویو

با توجه به اینکه اویو ساختاری کاملا بومی دارد، به هیچ عنوان از کیفیت محصولات خود کم نکرده است بلکه به امکانات محصولات اضافه نیز کرده است و می تواند با رقبایی مثل ABB، Hager،Schneider ، Panasonic رقابت کند. و در خیلی از موارد امکاناتی بالاتر از این برند ها به مشتریان خود با قیمت های بسیار کمتر و در برخی از بخش ها حتی رایگان ارائه دهد.

تاثیر تحریم ها بر قیمت محصولات اویو

تحریم ها نه تنها بر کالاهای وارداتی تاثیر مستقیم دارد بلکه کلیه تجهیزات داخلی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. اویو نیز از این امر مستثنی نیست با توجه به اینکه تمامی طراحی ها داخلی است اما به نسبت برند های خارجی هنوز دارای اختلاف قیمتی ۵۰ تا ۷۰ درصدی است و در حال رقابت با برند های ABB ،  Hager ، Schneider،  Panasonic بهتر از قبل به کار خود ادامه می دهد.

آینده ی محصولات اویو در صورت ادامه دار شدن تحریم ها

با ادامه دار شدن تحریم ها تمامی محصولات خارجی خانه هوشمند با قیمت های نجومی روبرو خواهند شد و همین امر موجب افزایش قیمت تمام شده ی ساختمان برای مالک ساختمان خواهد شد. و اگر هزینه ها برای مالک خیلی سنگین شود طبیعتا او این امکان را از خانه خود حذف خواهد کرد.

از خدمات و محصولات هوشمند اویو به پرده هوشمند، پریز هوشمند، لامپ هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند، روشنایی هوشمند و... اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 77
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 19 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

تکنولوژی خانه هوشمند راهی طولانی طی کرده و حالا بیشتر و راحت تر از همیشه کارهای روزمره ی ما را به صورت خودکار و اتوماتیک درآورده است تا زندگی سالم تری داشته باشیم و بیشتر به خودمان توجه کنیم. این تکنولوژی می تواند یک ابزار قوی در خود مراقبتی بوده و از طریق انجام خودکارهرچیزی مانند یک دستیار عمل کند.

آرام بخوابید و سرحال بیدار شوید

بیدار شدن سر صبح برای شما هم عذاب است؟ و یا شب ها برای به خواب رفتن ساعت ها کلنجار می روید؟ نور یکی از مهم ترین فاکتورها در داشتن عادت های صحیح خوابیدن است. بر اساس یک تحقیق انجام شده در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا تابش نور مصنوعی شدید در شب می تواند ترشح ملاتونین و در نتیجه، به خواب رفتن را مختل کند. سیگنال های نوری که از طریق چشم دریافت می شوند، به بخشی از مغز اعلام می کنند که فضا روشن و هنگام روز است. این قسمت از مغز، ساعت بدن را با ساعات شبانه روز تنظیم می کند.

شاید سیستم روشنایی هوشمند کلید بیدار شدن از دنده ی راست باشد. نکته ی جالب درمورد روشنایی هوشمند این است که می توانیم از آن برای تصحیح ریتم و چرخه ی طبیعی خواب، داشتن خواب آرام و سرحال بیدار شدن به هنگام صبح استفاده کنیم. مثلا نور با رنگ های آرامش بخش مثل آبی باعث افزایش ملاتونین و خواب بهتر و راحت تر می شود.

لامپ هوشمند را می توان به همین منوال تنظیم کرد تا با توجه به ساعات شبانه روز، رنگ نور را به صورت اتوماتیک تغییر دهد. این لامپ ها طیف رنگ گسترده ای را شامل می شوند و محدودیتی برای انتخاب رنگ نور وجود ندارد.

با آرامش خیال غذا آماده کنید

وقتی که دیر از سرکار به خانه بازمی گردید، راحت ترین کار سفارش غذای حاضری و فست فود است. بعضی مواقع سفارش دادن غذای بیرونی بد نیست اما آماده کردن غذا قبل از رسیدن به خانه یک راهکار عالی برای خوردن غذاهای سالم و پس انداز پول است. وقتی غذاساز یا آرامپز را به پریز هوشمند متصل کنید و یا اگر خودِ این وسایل را هوشمند نمایید، امکان آن را خواهید داشت که از محل کار خود و با استفاده از گوشی هوشمند بر عملکرد آن ها و آماده شدن غذا کنترل داشته باشید.

بر روی خودتان تمرکز کنید

وقتی که مجبوریم وقت و انرژی خودمان را بین کار، خانواده و زندگی اجتماعی تقسیم کنیم، اضطراب و تشویش، آن روی زشت خودش را نشان می دهد. یکی از تحقیقات به تازگی انجام شده نشان می دهد که برنامه های تمرکز اعصاب مدیتیشن باعث از بین رفتن و تسکین اضطراب، افسردگی و درد می شود.

اگر به دنبال چند لحظه سکوت و آرامش هستید، تکنولوژی خانه هوشمند می تواند با ارائه ی برنامه های مدیتیشن و تمرین های تنفسی، ذهن شما را از مسائل اضافی و استرس زا خالی و آرام کند.

در خانه ورزش کنید

همه می دانیم که ورزش کردن یکی از فاکتورهای اصلی سبک زندگی سالم است. از طرفی، خیلی ها وقت کافی یا شرایط مساعد برای رفتن به باشگاه ندارند. اینجاست که تجهیزات خانه هوشمند به یاری این افراد می شتابند. یکی از کاربردهای تلویزیون هوشمند ارائه ی برنامه های تمرین و ورزش در خانه، توسط مربی های حرفه ای برای سطوح مختلف است. این برنامه ها نیاز به تجهیزات ورزشی حرفه ای ندارند و در محیط خانه و با وسایل عادی نیز می توان آن ها را انجام داد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 85
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

لامپ هوشمند یکی از اجزای خانه هوشمند و یکی از محصولات اینترنت اشیاء است که همچون پرده هوشمند به سرعت محبوبیت یافته و در حال گسترش است.

لامپ هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

نور قابل تنظیم

یکی از اصلی ترین ویژگی های لامپ هوشمند این است که شما می توانید نور آن را بدون نصب کلید دیمر در خانه کم و زیاد کنید.

 قابلیت کنترل از همه جا

زمانی که خارج از منزل یا محل کار هستید، نگران لامپ های روشن مانده نباشید. در هرجای دنیا که اینترنت وجود داشته باشد، شما می توانید لامپ های هوشمند خانه یا محل کار خود را روشن و خاموش نمایید.

قابلیت برنامه ریزی

لامپهای هوشمند برنامه پذیرند. یعنی شما می توانید با استفاده از گوشی یا کامپیوتر خود آن را زمانبندی کنید تا در لحظه ی خروج شما خاموش و به محض ورودتان روشن شوند.

قابلیت تغییر رنگ نور

کم و زیاد کردن میزان نور این نوع لامپ یکی از جذابیت های آن محسوب می شود، اما این لامپ جالب تر از این حرف هاست. لامپ هوشمند RGB اویو قابلیت تغییر نور به ۱۶.۰۰۰.۰۰۰ رنگ متنوع را دارد!

آیا داشتن لامپ هوشمند در خانه و محل کار ضروری است؟

علاوه بر جذابیت هایی که در بالا خواندید، لامپ هوشمند مزایای دیگری نیز دارد؛ اعم از:

رفاه و راحتی

رفاه و راحتی انسان فلسفه ی هوشمند سازی ادارات و خانه ها است. زمانی که دیگر نیازی نباشد لامپ ها را به صورت دستی و از طریق کلید برق روشن/خاموش کنید و نیازی نباشد به دلیل روشن ماندن لامپ ها مسیر مسافرت را از نیمه بازگردید، آن وقت است که طعم رفاه را می چشید.

هزینه ی کمتر قبض برق

شاید در ابتدا قیمت سیستم روشنایی هوشمند کمی بالا به نظر برسد اما وقتی به خاموش شدن لامپ های اضافی و دور ریختن لامپ های پرمصرف فکر کنید، می بینید که خرید لامپ های هوشمند یک کار معقول است که در بلند مدت پول زیادی را در جیب شما باقی نگه می دارد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

وقتی از تجهیزات خانه هوشمند مثل لامپهای هوشمند استفاده می کنیم، در کنار صرفه جویی در هزینه های زندگی خود، در مصرف انرژی برق هم صرفه جویی می کنیم.

امنیت

بله، لامپ هوشمند در امنیت خانه موثر است. همانطور که در بالا گفته شد، در زمان هایی که برای مدت طولانی در خانه نیستید و یا حتی در ویلای هوشمند خود که فقط چند روز از سال را در آنجا می گذارانید، با روشن و خاموش کردن گاه گاهی لامپها دیگر کسی متوجه عدم حضور شما در خانه یا ویلا نخواهد شد.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 99
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

برای آنکه هوشمند سازی موفقی داشته باشید، ابتدا باید بدانید که تکنولوژی یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

تعیین کنید که از خانه هوشمند خود چه می خواهید. بعضی افراد از خانه هوشمند توقع دارند که سبک زندگی آن ها را راحت تر کند، بعضی دیگر می خواهند که تعداد کمی از کارها مثل خاموش / روشن شدن لامپ ها به صورت خودکار انجام شود.

ما چهار گجت زیر را برای شروع به شما پیشنهاد می کنیم:

 • ترموستات هوشمند
 • سیستم روشنایی هوشمند
 • سیستم امنیتی هوشمند
 • پرده هوشمند

با هوشمند سازی خانه و گجت های هوشمند می توانید تمامی تجهیزات متصل به اینترنت اشیا را حتی از راه دور کنترل و نظارت کنید.

چرا خانه های هوشمند از خانه های معمولی گران قیمت تر هستند؟

خانه های هوشمند مزایای شگفت انگیزی دارند و هر یک از گجت های آن آپشنی را به خانه اضافه کرده و آن را به گونه ای لوکس می کنند. به همین دلیل، این خانه ها، از خانه های معمولی گران قیمت تر هستند.

 خانه های هوشمند امن ترند

خانه باید جایی باشد که ساکنین در آن احساس امنیت داشته باشند و سیستم امنیتی هوشمند این احساس را فراهم می کند. در واقع، ۶۳ درصد از کسانی که قصد خرید خانه دارند، امنیت خانه را قبل از هر چیز دیگری لحاظ می کنند.

دوربین امنیتی بی سیم و سنسورهای حرکتی برجسته ترین تجهیزات امنیتی در خانه هوشمند هستند. این تجهیزات می توانند ورود افراد غریبه به خانه را تشخیص داده و با پخش زنگ خطر و همچنین ارسال پیامک به گوشی صاحبخانه، وی را از موقعیت خطر پیش آمده مطلع کنند.

خانه هوشمند پول شما را پس انداز می کند

اگر به خریدار بگویید که هزینه قبوض انرژی در این خانه بسیار کمتر از خانه های دیگر است، بی چون و چرا خانه را از شما می خرد و این یکی از مزایا و تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه است. ترموستات هوشمند می تواند میزان گرمای خانه را در دمایی نگه دارد که مطلوب ساکنین است. به این ترموستات ها از آن رو هوشمند گفته می شود که می تواند مزاج گرمایی یا سرمایی بودن ساکنین و حضور / عدم حضور آن ها در خانه را تشخیص دهد.

خانه هوشمند باعث صرفه جویی در زمان و کاهش استرس می شود

خانه هوشمند برای زوج های شاغل بسیار ایده آل است. خانم خانه می تواند از محل کار خود غذای در حال پخت را با گوشی همراه کنترل و بچه ها را نظارت کند و دیگر نگران آن ها نباشد. قهوه ساز قبل از بیدار شدن شما قهوه صبحانه را آماده می کند و حتی لازم نیست که ثانیه ای را برای روشن کردن لامپ ها صرف کنید. بله، تمامی این موارد در خانه هوشمند امکان پذیر است و همگی باعث صرفه جویی در زمان و کاهش استرس و دغدغه های ساکنین می شوند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 97
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

سیستم مدیریت ساختمان یا سیستم اتوماسیون ساختمان سیستمی است که برای مدیریت یکپارچه تمامی امور فنی ساختمان اعم از تهویه، روشنایی، سیستم اطفای حریق و سیستم امنیتی به کار گرفته می شود.

سیستم مدیریت ساختمان شامل چه چیزهایی است؟

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند شامل کلید و پریز و لامپ هوشمند است. زمانی که هر جزئی از این سیستم در ساختمان نصب شود، حضور یا عدم حضور ساکنین تشخیص داده شده و چراغ ها به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شوند. لامپ هوشمند از نوع LED است و مصرف بسیار کمی دارد.

ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند جدیدترین نسل ترموستات است که تفاوت های عمده ای با ترموستات های قبلی دارد. این ترموستات از این جهت هوشمند نامیده می شود که می تواند عادت سرمایی یا گرمایی بودن ساکنین را یاد بگیرد و دمای ساختمان را با توجه به آن و همچنین میزان دمای داخل و خارج تنظیم کند.

سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند جمعی از ابزار یا روش هایی است که با یکدیگر در ارتباط اند و به وسیله ی آن ها می توان از اموال و اعضای ساختمان محافظت کرد. تیم هوشمند سازی اویو تجهیزاتی مثل سنسور درب و پنجره، سنسور حرکتی، دوربین امنیتی ، دیتکتور نشت گاز و آب و قفل درب هوشمند را به عنوان آیتم های اصلی برای افزایش امنیت ساختمان ارائه می دهد.

مزایای سیستم مدیریت ساختمان

 • سیستم مدیریت ساختمان را می توان به صورت سفارشی درآورد تا نیازهای مختص هر ساختمان را تامین کند. اگر خریداران و مستاجرین بدانند که ساختمان شما طوری نظارت و کنترل می شود که حداکثر میزان امنیت در آن برقرار است، ساده از کنار آن نمی گذرند.
 • عملکرد اتوماتیک BMS باعث جلوگیری از هدررفت انرژی و کاهش مصرف آن می شود. به علاوه، عملکرد این سیستم بهینه سازی شده است و دیگر لازم نیست وقت و هزینه زیادی را برای تشخیص و تعمیر معایب فنی ساختمان صرف کنید.
 • BMS یک سیستم سازگار با تغییرات است و تجهیزات جدید را می توان با توجه به نیازهای ساختمان با آن ادغام کرد. به عبارت دیگر، تکنولوژی و فناوری های جدید را می توان به زیرساخت موجود اضافه کرد و از طریق همان پلتفرمها آن ها را کنترل نمود.
 • افزایش ارزش پولی ساختمان یکی دیگر از مزیت های BMS است.
 • اجزای سیستم مدیریت هوشمندسازی خانه به صورت خودکار و در هماهنگی با یکدیگر عمل می کنند و می توان ساعت و مدت زمان عملکرد آن ها را تعیین کرد. همه ی این ها باعث راحت تر شدن مدیریت ساختمان می شوند.
 • یکی از بزرگترین مزیت های BMS نسبت به مدیریت سنتی ساختمان آنالیز خودکار میزان مصرف انرژی در ساختمان است. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان گزارش میزان مصرف انرژی را به صورت هفتگی یا ماهیانه به ساکنین یا مدیر ساختمان می دهد. مدیر ساختمان با استفاده از این قابلیت حتی می تواند میزان مصرف در ماه را با ماه قبلی مقایسه نموده و در صورت افزایش چشمگیر مصرف، راهکارهایی مثل استفاده از سیستم روشنایی هوشمند را به کار بگیرد.


:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 111
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 12 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

در سال ۱۹۹۱، کوین اشتون برای اولین بار اصطلاح اینترنت اشیا را به کار برد که به سرعت مورد استقبال سایرین قرار گرفت. اگرچه سال های سال است که تحقیقات و نوآوری های زیادی در این باره صورت می گیرد، اما اینترنت اشیا یا چیزنت همواره تکنولوژی آینده محسوب می شده و می شود.

تکنولوژی IoT یکی از تکنولوژی های کلیدی انقلاب صنعتی چهارم در جهان است و از این رو، کشورهای زیادی در سراسر دنیا برای راه اندازی و بهره وری از آن اقدام کرده اند. کشورهایی مثل آمریکا، چین، آلمان، سنگاپور، برزیل، کره جنوبی و هند را می توان از پیشگامان استفاده و توسعه تکنولوژی IoT دانست. این کشورها، سرمایه های هنگفتی را به بررسی و بهره گیری از تکنولوژی اینترنت اشیا اختصاص داده اند. مثلا ایالات متحده آمریکا ۱۶۰ میلیارد دلار را برای شهر هوشمند صرف کرده که بخشی از آن برای تحقیق و توسعه اینترنت اشیا تخصیص یافته است.

تاریخچه اینترنت اشیا در ایران

ایران هم چند سالی است که به عنوان بیستمین کشور به تکنولوژی اینترنت اشیا ملحق شده. شاید بتوان رضا راجی را اولین نفری دانست که در ایران حرف از تکنولوژی IoT به میان آورد. او یکی از توسعه دهندگان اینترنت اشیا و کارآفرینان این حوزه است که اکنون به عنوان مشاور در شرکت های بنام و بزرگ در آمریکا فعالیت می کند. اما از جنبه عملیاتی، هوشمند سازی سیستم های برق اولین گامی بود که طی یک قرارداد میان وزارت نیرو و مرکز تحقیقات مخابرات ایران، برای بهره گیری از فناوری IoT در ایران برداشته شد.

بازار کار اینترنت اشیا در ایران

تکنولوژی IoT نقش مهمی را در انجام اتوماتیک کارها ایفا می کند. بنابراین، آیا باید آن را عامل کاهش نیاز به نیروی انسانی دانست؟ در اواخر سال ۱۷۰۰ و با تولید اولین ماشین بخار، مردم نگران موقعیت های شغلی خود بودند و تصور می کردند که دیگر راهی برای کسب درآمد نخواهند داشت. موتور بخار اگرچه بسیاری از شغل های یدی و دستی را از میان برداشت، اما فرصت های شغلی جدید و فراوانی را در بخش های مختلف مثل کشتیرانی، تعمیرات، کارخانجات، مهندسی و غیره ایجاد کرد.

داستان اینترنت اشیا هم همین است. امروزه مردم کمتر برای خرید حضوری به مغازه ها مراجعه می کنند اما آمازون با استفاده از IoT توانسته تبدیل به بزرگترین مرکز خرید اینترنتی شود و فرصت های شغلی زیادی در بخش های مختلف مثل انبارداری و ارسال سفارش ایجاد کرده است.

کشور ما هم با داشتن نیروی کار جوان کافی و تحصیلکرده در حوزه IT، پتانسیل زیادی برای استفاده و بهره وری از IoT دارد. اما متاسفانه بودجه و توجه کافی برای بهره گیری از این پتانسیل اختصاص داده نمی شود. با آنکه دولت فعلی، خود را دولت الکترونیک می داند، اما بودجه ی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی را برای امور هوشمندسازی تهران اختصاص داده است. اجرای کامل این پروژه به مبالغ بسیار بیشتری نیاز دارد و با توجه به غنی بودن کشور از لحاظ منابع انرژی، انتظار می رود که مسئولین، بودجه بیشتری را برای این تکنولوژی به صرفه و آینده نگر در نظر بگیرند.

ناآگاهی نهادهای مختلف از کاربردهای شگفت انگیز IoT مثل هوشمند سازی خانه  و اینترنت اشیاء صنعتی دومین مانع در بهره وری و توسعه این تکنولوژی و متعاقبا، رونق بازار کار اینترنت اشیا در ایران است. اما خوشبختانه توجه بخش های خصوصی و اپراتورها به خدمات مبتنی بر IoT افزایش یافته که می تواند بستر فعالیت های گسترده و حتی صادرات سرویس ها و محصولات IoT به کشورهای منطقه را فراهم کند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 104
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 11 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اکنون که خانه خود را به یک سیستم  قفل هوشمند بدون کلید و با ارزش تبدیل کرده اید، زمان آن رسیده است که یک کد عبور یا گذرواژه مناسب و قوی را برای آن انتخاب کنید. بدون داشتن یک گذرواژه خوب و مطمئن که باید در خاطر همه اعضای خانواده بماند، فناوری قفل درب هوشمند شما به راحتی در معرض استفاده کاربران و غریبه های خرابکار قرار میگیرد. ما در اویو به خاطر حفظ امنیت کاربران و خانواده هایی که سیستم امنیتی مانند قفل الکترونیکی درب آپارتمان هوشمند دارند اطلاعاتی آماده کرده و امیدواریم به درد شما بخورد.

نکاتی درباره بالا بردن امنیت قفل دیجیتال هوشمند و گذروازه آن

از انتخاب کلمات عبور زیر، برای قفل درب هوشمند خود اجتناب کنید

هنوز هم ممکن است کسانی پیدا شوند که با وجود یک خانه کاملا هوشمند پسوردی کاملا ساده که به راحتی قابل پیش بینی هستند را روی درب های هوشمند خود تنظیم میکنند. باید به این نکته توجه کنیم که درب هوشمند برای حفظ امنیت هوشمند  ما است شما نباید انتظار داشته باشید به صورت اتوماتیک از شما در برابر دزدها محافظت کند. اگر یک رمز عبور ساده انتخاب کنید قفل هرچقدر هوشمند باشد به راحتی و با امتحان کردن چند ترفند ساده باز میشود.

نحوه تنظیم رمز قفل هوشمند

برای تهیه یک رمز عبور خوب که کاملا ساده، رندوم و تصادفی و غیرقابل حدس زدن باشد باید کمی فکر کنید یا خلاقیت به خرج دهید. برای اینکه بتوانید بهترین گذرواژه را انتخاب کنید موارد زیر را مطالعه کنید:

 • پسورد را کوتاه و ساده انتخاب کنید. چنین رمزی را شما و خانواده تان می توانید به راحتی حفظ کنید.
 • از انتخاب رمز عبور ساده ای که شخصی از آشنایان یا هر کس دیگری بعد از پرس و جو و یا تحقیق درباره شما بتواند به دست بیاورد خودداری کنید.
 • رمز عبوری استفاده کنید که به راحتی قابل یادآوری باشد.
 • اگر بچه های کوچک شما به راحتی رمز عبور قفل درب خانه هوشمند شما را فراموش میکنند سعی کنید پسورد را به حالت آهنگین و به صورت شعر به کودک خود یاد دهید و یا اعدادی انتخاب کنید که بتواند در قالب یک جمله خوب یا شعر کودکانه آن ها را خواند.
 • مجموعه ای از اعداد معنی دار را به ترتیب و تصادفی ترکیب کنید.

چگونه رمز عبور خود را ایمن نگه دارید

بعد از اینکه کل خانواده با هم برای تغییر رمز عبور قفل درب هوشمند به توافق رسیدید باید برای حفظ این رمز عبور اقداماتی انجام دهید. از این جهت که مبادا رمز عبور فراموش شود و یا اینکه سهوا یا عمدا توسط یکی از اعضای خانواده لو داده شود. که در این صورت امکان سوء استفاده وجود دارد.

برای حفظ پسورد یا رمز قفل هوشمند درب خانه حتما به موارد زیر توجه کنید:

 • یک جلسه خانوادگی برگزار کنید و اهمیت مخفی نگه داشتن رمز را بیان کنید.  
 • گذرواژه را روی هیچ کاغذی ننویسید. یک گذرواژه منطقی و معقولانه انتخاب کنید که در بدترین شرایط هم از خاطر شما و اعضای خانواده نرود.
 • گذرواژه خود را مرتباً تغییر دهید. برخی از وابستگان، دوستان یا آشنایان ممکن است با حدس زدن پسورد شما به راحتی درب هوشمند را باز کنند.


:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 119
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 10 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

پریزهای هوشمند در طرح ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه میشوند و یکی از اجزاء اولیه و لاینفک یک خانه هوشمند ایده آل هستند. صرف نظر از قیمت پریز هوشمند ما قصد داریم در این مقاله نکاتی به شما ارئه دهیم تا بتوانید مناسبترین پریزهای هوشمند را برای خود خریداری کنید.

۶نکته که باید در هنگام خرید پریز هوشمند به آن ها توجه کنید

۱. سازگاری پریز را بررسی کنید

قبل از اینکه بخواهید پریز بخرید ابتدا به یک نکته توجه کنید. اگر در خانه سیستم صوتی هوشمند دارید، باید پریزی خریداری کنید که با دستیار صوتی شما سازگار باشد. یعنی دستیار صوتی باید بتواند پریز را پشتیبانی کند و زمانی که شما فرمانی صادر میکنید به راحتی از طریق دستیار قابل اجرا باشد.

۲.به ویژگی های پریز و امکانات آن توجه کنید

همه پریزهای هوشمند لزوما مانند هم نیستند و هر برندی امکانات و ویژگی های خاص خود را دارد. لازم نیست پریزی بخرید که فول امکانات است. نمونه ای بخری که پاسخگوی انتظارات شما باشد و متناسب با کاری که شما میخواهید با انجام دهید باشد نه کمتر نه بیشتر.

۳. آیا پریزی میخواهید که بر مصرف انرژی نظارت کند؟

برخی از پریزها مجهز به مانیتوری هستند که کار نظارت بر میزان برق مصرفی بر حسب کیلو وات ساعت انجام میدهند. به این شکل که میزان مصرف روزانه، هفتگی و ماهانه تمام دستگاه های برقی که به آن ها متصل میکنید را به صورت خودکار روی مانیتور کوچک خود نشان میدهند.

۴. به توانایی برنامه پذیری پریز توجه کنید

همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین فایده پریزهای هوشمند توانایی کنترل آن ها از راه دور است. شما میتوانید پنکه، دستگاه قهوه ساز، لامپ، تلوزیون و …. را به این پریز متصل کنید و به راحتی از راه دور آن ها را روشن یا خاموش کنید.

۵. حالت های دوردست

شاید یکی از کاربردی ترین خاصیت پریزهای هوشمند، ویژگی  باشد که اغلب آن را Away Mode مینامند. اگر معمولا بیشتر شب ها خانه نیستید و توانایی هوشمند سازی تمام خانه را ندارید کافی است یک پریز هوشمند از راه دور با قابلیت Away Mode بگیرید.

۶. طراحی پریز را فراموش نکنید

طراحی پلاگین های هوشمند جالب است. بیشتر مدل ها از آنچه انتظار دارید بزرگتر هستند، و همیشه نمی توان گفت که آیا یک شکل خاص به درد هدف و یا نیاز شما  میخورد یا نه. :: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 237
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 7 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

خانه هوشمند برای معلولان

همه ما وقتی بتوانیم تمام کارهای مربوط به خانه را انجام دهیم به نوعی احساس خوبی داریم. اما اگر نتوانیم از عهده کارهای خانه بر بیاییم و یا انجام دادن کارهای منظم خانگی برایمان دشوار باشد، معمولا احساس ناتوانی میکنیم و فکر میکنیم که استقلال خود را از دست داده ایم. تا قبل از روی کار آمدن خانه هوشمند اغلب معلولان چنین اتفاق ها و احساستی را تجربه میکردند. اما اکنون همه چیز عوض شده است. اینترنت اشیاء به معلولان این فرصت را میدهد که تفکر ناتوانی را از ذهنشان بیرو بریزند و دوباره کنترل همه چیز در خانه را بر عهده بگیرند.

خانه هوشمند چیست؟

تا حالا چیزی درباره اینترنت اشیاء به گوشتان خورده؟ این مفهوم در واقع به اشیاء و دستگاهایی مثل ماشین، ساعت، لوازم خانگی و … اشاره دارد که دارای فناوری ارتباطی و قابلیت اتصال هستند. این دستگاه ها معمولا تحت عنوان دستگاه های هوشمند شناخته میشوند. امروزه تعداد بسیار زیادی از لوازم خانگی معمولی مثل لامپ ها، کلیدها و قفل درب هوشمند شده اند و میتوان آن ها را به راحتی حتی اگر خانه نباشید با کامپیوتر خانگی، لپ تاپ، تب لت و گوشی هوشمند کنترل کرد.

در حالی که هر کدام از این لوازم معمولا شامل برنامه اختصاصی خاص خودشان هستند، اگر بخواهید چندین وسیله هوشمند را با هم تحت کنترل داشته باشید، می توانید سیستمی داشته باشید که همه این وسیله های هوشمند را همزمان با هم در یک هاب مرکزی جمع کنید. و در نهایت بعد از اینکه همه وسایل هوشمند را به یک سیستم مرکزی متصل کردید میتوانید به مجموعه هوشمند خود یک میکروفون هوشمند اضافه کنید. این میکروفون در واقع یک دستیار صوتی است که با دریافت فرمان های صوتی شما میتواند به راحتی تمام لوازم هوشمند خانه را کنترل و مدیریت کند.

به این ترتیب اگر ناتوانی جسمی دارید و نمیتوانید به درستی حرکت کنید، با کمک این دستیار صوتی میتوانید کارهای خود را تک و تنها با فرامین صوتی در خانه انجام دهید.

پیش به سوی ساخت خانه هوشمند برای معلولان

برخی از دستگاه های شما مثل اسپیکرهای امروزی که با بلوتوث یا وای فای کار میکنند، میتوانند به راحتی به گوشی هوشمند شما متصل شوند. شما اسپیکر را در یک گوشه قرار میدهید و تنها از طریق تلفن یا همان سیستم صوتی هوشمند خود آن را کنترل میکنید. آهنگ پخش میکنید، صدا را کم و زیاد میکنید و ….:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 236
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 اسفند 1398 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد